בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
ההתאחדות זימנה את טביב והפועל לדיון 
 
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

האם צפוי לנו עימות בין רמון לאקס? ביום רביעי נגלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראשי בית"ר ירושלים ושחקנים במועדון מחכים למוצא פיו של ארקדי גאידמק, שאמור להודיע היום או מחר על החלטתו אם למכור את הקבוצה לאלי טביב, כפי שפורסם אמש כאן באתר. "כשארקדי לא עונה לטלפונים זה אומר שהוא מתלבט", אמרו בסביבתו של הרוכש המיועד.

פרקליטיו של טביב, עורכי הדין יורם זמיר ונועם פורר, מקווים כי גאידמק יאשר את העסקה בסופו של דבר ויסכים לקחת על עצמו את תשלום משכורות אפריל ומאי כתנאי להשלמתה. בשל כך, יבקשו נציגיו של טביב מבית הדין העליון לקצר את תקופת הצינון של הרוכש כדי שהאחרון יוכל לעבוד מיידית ולא יצטרך לחכות ל-20 ביולי. בבקשה יסבירו עורכי הדין כי קיצור תקופת הצינון דרוש כדי שבית"ר לא תלך לפירוק ובשל העובדה כי טביב לא מעורב בענייני הפועל ת"א כבר כמעט שנה. 

מקרי העבר מלמדים שבית הדין העליון בא לקראת המבקש, למרות שהחוק היבש אינו מאפשר זאת על פי התקנון. בהתאחדות לכדורגל סיפרו כי בלא מעט מקרים האריכו מועדים לקבוצות שלא הצליחו לעבור בקרה, כמו בני סכנין ואום אל פאחם, וגם עונשים על תנאי שניתנו לקבוצות לא הופעלו אם העבירה הייתה בסמוך לתום מועד התנאי. "דין הארכת מועד כדין קיצור מועד ורק בית הדין העליון רשאי להחליט על כך", אמר גורם בהתאחדות. "במקרים חריגים הנושא עובר לנשיאות בית הדין העליון".

על כמה שאלות יצטרכו לענות בהתאחדות לכדורגל במקרה שהעסקה תצא לפועל במתכונת בה טביב ייכנס למערכת רק ב-20 ביולי. האם טביב יוכל להעביר כספים לנאמנות או לקופת הקבוצה? האם הוא יוכל עד סיום תקופת הצינון לשים מישהו שינהל במקומו? האם הוא יוכל להפקיד ערבויות בבקרה? מה יקרה אם יורשע בסעיף שיש עימו קלון בעקבות כתב האישום העומד נגדו? ומה יקרה אם שחקנים יחתמו על חוזים ובסופו של דבר העסקה לא תצא לפועל, מי יהיה ערב להם לכסף?

"יש הרבה שאלות שכרגע אין לנו תשובות עליהן", אמרו בהתאחדות. היועץ המשפטי משה אביבי נמצא בחופשה בחו"ל, אבל גם משם הוא יעבוד אם יצטרך. אם טביב ירכוש, הוא יחויב להתפטר מתפקידו כחבר הנהלת ההתאחדות, שם הוא יושב כנציג הפועל ת"א, ולוותר על סעיף בחוזה שלו מול חיים רמון המאפשר לו לקבל חזרה את המניות של האדומים במקרה שלא ישולמו לו הכספים המגיעים לו במסגרת החוזה בין השניים.

בתוך כך, ההתאחדות שלחה בשעות הצהריים מכתב לבית"ר בו היא מזמנת אותה ליום רביעי הבא לדיון של הועדה להעברת זכויות הניהול, ביחד עם הפועל ת"א. הערכה היא שזימונה של בית"ר, שאינה חלק בעניין, נובע מכך שבהתאחדות רוצים להבהיר היכן הם עומדים מבחינת סוף תקופת הצינון של טביב ולשמוע את הצד של המועדון מהבירה.

הסיפור המעניין כאן הוא בעצם שההתאחדות זימנה את הפועל ת"א לאותו היום בדיוק, מה שעשוי ליצור מפגש בין אלי טביב (שעוד לא החליט אם להגיע), לבין חיים רמון ו/או נציגיו. בהתאחדות עדיין לא ידעו לומר אם השנים יגיעו, אבל גם מפגש בין עורכי הדין של שני הצדדים עשוי לעורר הדים.

בתוך כך, עמותת אוהדי בית"ר פנתה בבקשה דחופה לקיום ישיבת דירקטוריון מיידית על מצב המועדון ועל המשך דרכו וזאת על רקע העיכוב התמוה במימוש הסכם המכירה לאלי טביב. "אנחנו נמצאים בערפל, ניתקו את חברי הדירקטוריון לחלוטין מכל מה שקורה", נאמר. "זה מצב הזוי. חמש שנים מוכרים סיפורים שרוצים למכור ויום לפני המכירה נעלמים?".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by