בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
"טביב העביר כסף לקרוביו מהקופה שלנו" 
 
 טביב. עוד טוויסט בעלילה?   
ספורט 5 |
 
טליה סלנט

הפועל תקפה: נתן 500,000 דולר לרו"ח שלא ברור אם עבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המלחמה בין הפועל ת"א לאלי טביב נמשכת. מוקדם יותר היום תקף בחריפות בעלי האדומים חיים רמון את איש העסקים, אך בהפועל לא רק מדברים אלא גם עושים. המועדון ישלח מכתב להתאחדות לכדורגל בו הוא דורש לעכב את עסקת רכישת בית"ר ירושלים על ידי טביב, המכתב הזה כלל לא מעט האשמות, כלל כמה מאוד חמורות.

בתחילה נטען כי טביב עדיין משמש כחבר מזכירות בהתאחדות לכדורגל מצד הפועל ת"א. בקבוצה טענו שהדבר גורם לניגוד אינטרסים במידה וירכוש את בית"ר ירושלים. על כן בהפועל דורשים כי הוא יפסיק לכהן כנציג מטעמם.

 • כל החדשות, הדיווחים והעדכונים מעונת המלפפונים בעמוד ליגת העל שלנו
 • "יש בעמדה זו התעלמות מפן עקרוני בכל הנוגע ליחסי טביב עם הפועל תל-אביב וכן מעקרונות בסיסיים הנוגעים לניגודי עניינים, להוראות תקנוני ההתאחדות, לכללי מינהל תקין ולהוראות הדין הכללי", נאמר בתחילת המכתב, "להווי ידוע לכם כי טביב מחזיק עדיין ב-50% ממניות הראל אחזקות, המחזיקה בבעלות בהפועל תל-אביב. לא ברור לנו כיצד ניתן לאשר למר טביב להחזיק בבעלות (ולו חלקית) בשתי קבוצות בליגת העל. אין זה מתקבל על הדעת, מכל בחינה שהיא, שטביב יוכל לרכוש כל קבוצה נוספת בליגת העל... אנחנו דורשים כי לא תתקבל כל החלטה בוועדה להעברת זכויות, במידה ותוגש בקשה בטרם תינתן להפועל תל-אביב זכות טיעון".

  בהמשך המכתב של האדומים יש האשמות חמורות. ''חשיפות נוספות בגין חובות והתחייבויות עבר, בגין תביעות אשר לא נכללו בדו"ח התביעות אשר העביר טביב, כך לדוגמא נציין את תביעת המרכז הרפואי שיבא, אשר על אף שטופלה על ידי עורכי-דינו של טביב לא נכללה בדו"ח התביעות, את תביעתו של השחקן שי אבוטבול בגין הפרה ואי תשלום של פסק בוררות, תביעתו של מפרק הפועל כפר סבא, חשיפות בגין דרישת רשויות המס והמע"מ ועוד תביעות, המתגלות ומצטרפות לרשימת החובות הבלתי נפרעים של המועדון מדי יום ביומו".

  ''כפי שידוע לכם – למועדון תביעות נגד טביב, בגין כספים אשר חייב טביב למועדון בסך של 3,640,000. גם תביעה זו תלויה ועומדת כנגד טביב בפני המוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל.בנוסף, למועדון טענות רבות הנוגעות לאי-סדרים ומשיכות כספים שלא כדין מקופת המועדון, כפי שעולה ממצאיה הראשוניים של בדיקת מבקר חקירתי (רו"ח יהודה בר-לב). מבלי לפרט בשלב זה את מלוא ממצאי הדו"ח, נציין כי מן הדו"ח עולה בבירור: כי טביב שילם למקורביו מתוך חשבון הקבוצה תשלום המתחזה להיות "עמלת תיווך", בגין עסקת מכירת מניות הראל אחזקות לחיים רמון (אני בטוח כי תשכילו להבין כי תשלום כזה אינו יכול להתבצע – כעניין שבדין -מתוך כספי הקבוצה שכן מדובר בהוצאה פרטית של טביב).

  "כי הוצאו מקופת המועדון סכומים גדולים לטובת תשלום לעורכי דין, כשכר טרחה בגין טיפול בענייניו האישיים של טביב (בין בגין הטיפול בעסקה האמורה ובין בגין הסכסוך המשפטי על השליטה במועדון מול מר מוני הראל).כי נעשה ניסיון להעביר תשלום בסך 500,000 דולר (!!!) מתוך חשבון הקבוצה לרואה חשבון בחו"ל אשר ככל הנראה מעולם לא נתן שירותי ראיית חשבון למועדון (וכי מדוע ייזקק מועדון בישראל לשירותיו של רואה חשבון בארה"ב)".

  רמון פירסם בלוג, ותקף את טביב 
  חיים רמון ממשיך במנהגו. כמו שכבר עשה בעבר בעלי הפועל ת"א פירסם בלוג בו הוא פונה אל אוהדי הקבוצה באתר "האדומים" וכותב על הנושאים שעל סדר היום. הפעם מקום נכבד במיוחד הוקדש לבעלים הקודם, אלי טביב, כאשר רמון תוקף בחירפות את האיש ממנה רכש את המועדון.

  "פה ושם, ישנו קומץ של אנשים שהבנתי משמועות שהם מתגעגעים לימי טביב. אני משוכנע שמדובר בלא יותר מבעיית זיכרון קצר, אז אולי כדאי להזכיר לאותו קומץ ואולי גם לתקשורת, איך נראתה הפועל תל אביב בקיץ שעבר וכיצד טביב זמם לפרק אותה ולצערי גם נחל הצלחה חלקית במשימתו", כתב רמון, "יש כאלו שלא זוכרים שבקושי הייתה קבוצה, לא היה אפילו הרכב והאוהדים הודיעו על חרם מנויים. לא היה צפי להכנסות, וטביב הודיע שהוא לא מתכוון לשים שקל ומתכוון למכור את כל השחקנים כדי שיוכל להוציא כסף החוצה".

  רמון המשיך וסיפר כי לדעתו הגעתו למועדון הצילה אותו מידיו של טביב: "אני מאמין בכל ליבי שאם לא היינו באים ביחד ולוקחים בעלות, הקבוצה הייתה מתפרקת ועוברת לניהול של כונס נכסים, וככל הנראה הייתה גם יורדת ליגה".

  על מינוי של רן בן שמעון והמשימות העומדות בפני המאמן החדש אמר הבעלים: "יש לנו משחק ראשון באירופה באמצע חודש יולי ואני בטוח שהוא יודע מה צריך לעשות בכדי לבנות פה קבוצה יציבה, טובה שאפתנית ומאוזנת כמו שהפועל תל אביב צריכה להיראות".

  "לגביי עונה הבאה, הפועל תל אביב תתנהל אך ורק על פי אמצעיה ואם יהיו אלו אמצעים צנועים יותר, אז היכולות להעמיד קבוצה שתתמודד על כל התארים יהיו מוגבלות", הוסיף הבעלים, "לצערי הרב כדי להגיע להישגים, כסף הוא תנאי הכרחי. למרות כל זאת, אני מאמין יודע וסומך על רן בן שמעון שיידע להעמיד קבוצה אטרקטיבית שיהיה כיף לראות בבלומפילד ותגרום לכולנו להתרגש ולהיות גאים, אני מבטיח שהכול ייעשה במיטב יכולותינו וללא אשליות".

  ומה עם הטענות על כך שרמון מקשה על רוכשים עתידיים? הוא דוחה אותן בתוקף: "פה ושם אני שומע דיבורים משונים והזויים כאילו אני לא מחפש רוכש או משקיע ושאני בכלל לא רוצה למכור. אז אני מצהיר כאן ועכשיו ומבקש שם אחד של רוכש "כאילו פוטנציאלי" שרק רמז שהוא מעוניין להשקיע, לקנות או לתרום להפועל תל אביב וסירבתי להיפגש עמו. לא יהיה אדם מאושר ממני אם יגיע רוכש או מישהו שיהיה  שיהיה מוכן להיות אחראי מבחינה ניהולית ותקציבית על הקבוצה".

  בנושא אחר לגמרי, חיים מגרלשווילי מועמד להפועל תל אביב. מגרלשווילי הוא שחקן חופשי ונציגיו בודקים עבורו את האפשרויות. היום סוכנו, גלעד קצב, הגיע למתחם הקבוצה ודיבר עם אנשי הפועל.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
  תגובות
  הוסף תגובה0 תגובות
  הוספת תגובה
  מאת
   
  נושא
   
  תוכן
   
   
   
   
  תודה! תגובתך התקבלה.
  התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
   
   
   
   
   

  כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
   
   
   
   
  כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
  Video powered by