בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
הפועל תובעת 19 מיליון ש"ח מטביב 
 
 טביב מול רמון. מאבק משפטי   
ספורט 5 |
 
טליה סלנט

הסיבה: חובות ותביעות עבר מתקופתו כבעלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המאבק בין ראשי הפועל ת"א לאלי טביב עולה מדרגה. המועדון תובע 19 מיליון שקלים מאיש העסקים בטענה כי הוא השאיר חובות מן העבר וטרם שילם אותם. הקבוצה הגישה היום (ראשון) באמצעות היועץ המשפטי של המועדון, עמית פינס, תביעה לאחר שלטענתה התברר כי כנגד הפועל ת"א יש תביעות וחובות רבים שהצטברו לסכום אסטרונומי של כ-30 מיליון שקלים, כולם מתקופתו של טביב.

על פי ההסכם בין אלי טביב לחיים רמון, טוענים במועדון, כי טביב מחוייב לשלם את כל התביעות וחובות העבר של המועדון, אשר מקורם בתקופת בעלותו על הקבוצה. על פי האדומים, הקבוצה נמכרה לטביב בסכום של 17 מיליון שקלים, מתוכם שולמו 6 מיליון שקלים. המשמעות היא שבקיזוז התמורה שכבר הועברה, הפועל תל אביב חשופה לתביעות מתקופת טביב בסך של כ-19 מיליון שקלים.

"לאור זאת, הפועל תל אביב תובעת מאלי טביב שיפקיד ערבות בנקאית בסכום של 19 מיליון שקלים, שתבטיח כי סכום החובות והתביעות האדיר שעדיין לא הוסדר - בניגוד להתחייבותו של טביב על פי ההסכם - לא יושת על המועדון, דבר העלול להביא לפירוקו", נמסר מהמועדון.

עו"ד יורם זמיר, נציגו של אלי טביב, הגיב: "התביעה של רמון טרם התקבלה אצל טביב ולכן לא ניתן להגיב עליה באופן ממצה. על פני הדברים, נראה שמדובר בטענות שהומצאו על ידי רמון על מנת לתרץ את חוסר יכולתו או חוסר רצונו לשלם את התמורה עבור רכישת הקבוצה. על פי ההסכם, התחייבויות העבר של המועדון, שמתייחסות לתקופה שקודם למכירתו לידי רמון, יפרעו מתוך הכנסות העבר. אכן, בתחילת הדרך היו תלויות ועומדות כנגד המועדון תביעות בסכומים ניכרים, והדברים היו ידועים לרמון היטב בעת שחתם על החוזה.

"כמקובל במקומותינו, הבירור וההכרעה בתביעות נמשכים זמן", הוסיף עו"ד זמיר, "בינתיים, בכל ההליכים שהסתיימו, ההכרעות היו בעיקרן לטובת המועדון. הסכומים שנפסקו לחובת המועדון היו לא מהותיים והם כולם נפרעו מיידית מתוך אותה קופה של הכנסות העבר ששוריינה לטובת העניין. באותה קופה של כספי עבר יש עדיין סכומים מהותיים והערכת טביב, על יסוד הערכות סיכון מקצועיות, היא שיהיה בהם די על מנת לפרוע באופן מלא את כל התחייבויות העבר. מעבר לכך, גם לאחר שיבוצע התשלום שנקבע 1.6.13 עדיין ישאר לרמון חוב של 5 מליון ש"ח כלפי טביב, כך שאם לא יהיה די בקופת העבר לצורך פרעון התחייבויות העבר, יהיו לרמון די והותר מקורות פרעון.

"בכל מקרה, הסכם המכר איננו מתיר לרמון לקזז מהכספים שהוא חייב לטביב סכומים בגין תביעות שתלויות ועומדות כנגד המועדון, אלא רק בגין סכומים שנפסקו לחובת המועדון בגין העבר ולא נפרעו כסדרם. בכלל, כשהוא מקזז חוב פרטי שלו בגין רכישת המניות במועדון כנגד התחייבויות של המועדון (שקיומן טרם הוכח) מערבב רמון בין כספיו הפרטיים לבין כספי המועדון ולמעשה עושה שימוש בכספים של המועדון עצמו על מנת לממן את רכישת הבעלות בו".

ועכשיו לנושא המקצועי. שחקנים חדשים הפועל תל אביב עדיין לא רכשה מאז מינויו של רן בן שמעון לתפקיד המאמן, אך הפאזל שירכיב את הצוות המקצועי הולך ונשלם. אסי דומב, שתיפקד כעוזרם של יוסי אבוקסיס ופרדי דוד, צפוי להמשיך במשרה ולעבוד לצידו של בן שמעון.

שמו של שחקן העבר איתי מרדכי עלה כמועמד לקבל את תפקיד עוזר המאמן, אבל הדבר ירד מהפרק לאור רצונו של מרדכי לשמש כמאמן ראשי באחת הקבוצות מהליגה הלאומית. לאור כך, דומב, בלם העבר של האדומים, אמור להישאר גם בעונה הקרובה במתחם חודרוב.

בנוסף, בהפועל ת"א הפיקו את לקחי הפציעות מהעונה החולפת, ועשו שינוי בעמדת מאמן הכושר. שלומי ודררו סיכם את תנאיו (באמצעות הסוכן ירון גלעדי) והוא יחליף בתפקיד את דרור שמשון. במועדון מתכוונים לצרף מאמן כושר נוסף, כאשר השם המוביל הוא שמו של רון ציבלין שכבר עבד במועדון  ומנהל בימים אלה משא ומתן על חזרתו.

בגזרת השחקנים, במועדון האדום מעוניינים לצרף את גל אראל, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר. אמנם טרם בוצעה פניה רשמית להפועל חיפה אבל גורמים בהפועל ת"א כבר גיששו בעניינו מאחורי הקלעים. אראל יוכל להיות רכש יעיל להפועל, ואם יצטרף הוא עשוי למלא משבצת כפולה בהפועל ת"א, שכן הוא יכול לשחק גם כבלם וגם כקשר אחורי. אראל מסיים חוזה בהפועל חיפה ויהיה שחקן חופשי, אבל בכל מקרה הפועל ת"א תצטרך לשלם עליו דמי השבחה אם תרצה לצרף אותו.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by