בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
לבנת: 10 מיליון ש"ח למימון מאמנים 
 
 לבנת. המאמנים יתרכזו רק בספורט   
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט

שרת הספורט מחכה לאישור תקציב הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בטקס הצדעה לאלופי אירופה הטריים שנערך היום (שני) בוועדת הקליטה של הכנסת חשפה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, את כוונתה להפעיל בקרוב תוכנית ייחודית לשיפור מעמדם של המאמנים האולימפיים בישראל. על פי התוכנית הדו שנתית, לכל מאמן יקבעו יעדים ומדדי ביצוע על ידי האיגוד ובאישור היחידה לספורט הישגי שעל פיהם תוערך עבודתו. כמו כן, ציינה לבנת כי התוכנית בהיקף של 10 מיליון ש"ח לשנתיים תצא לדרך מייד לאחר אישור התקציב.

השרה הכריזה בוועדת עלייה, קליטה ותפוצות בכנסת, באירוע הצדעה לאלופי אירופה הטריים, המתעמל אלכס שטילוב, הקלע סרגיי ריכטר והג'ודוקא טומי ארשנסקי על כוונתה להפעיל תוכנית ייחודית במסגרתה ימומן שכרם של מאמנים בענפים האולימפיים בארץ. למעלה מ-40 מאמנים לאומיים ימומנו לאחר שנקבעו ע"י וועדה מקצועית.

השרה לבנת ציינה: "מדובר בתוכנית חדשנית בהיקף משמעותי, שתבטיח למאמנים הלאומיים בענפים האולימפיים שכר הולם כדי שיוכלו להתרכז בספורט, באימון הספורטאים ובהכנתם לקראת אולימפיאדת ריו 2016, ומבלי שיצטרכו לחפש השלמות הכנסה במקומות אחרים. אני סבורה כי למאמנים יש תפקיד מכריע גם בהגדלת מספר הספורטאים הפעילים בישראל ושיפור ההישגים בכל הענפים, ולכן משרד הספורט בראשותי פועל בימים אלה במספר מישורים לשיפור מעמדם של המאמנים בישראל".

לצד שנויים רגולטורים בתחום הכשרת המאמנים, רישוי מאמנים וקידומם, הכין משרד הספורט על פי המלצת היחידה לספורט הישגי מתווה להעסקת מאמנים לאומיים בענפים האולימפיים. על פי התוכנית יסייע משרד הספורט בהעסקת המאמנים על בסיס חוזה שנתי עם אופציה להארכת התקופה למחזור אולימפי שלם. זאת, על פי החלטת האיגוד והמלצת היחידה לספורט הישגי.

עבודתו של כל מאמן תוערך מעת לעת על ידי האיגוד והיחידה. יצוין כי הכוונה היא להביא לידי כך שהמאמן הלאומי לא יעבוד בעבודה נוספת ויתמקד בעבודה עם הנבחרת הלאומית ויעמוד לרשות האיגוד במשימות נוספות ככל שיקבעו בהסכמת היחידה לספורט הישגי.

השרה לבנת בירכה באירוע את אלופי אירופה הטריים, המתעמל אלכס שטילוב, הקלע סרגיי ריכטר והג'ודוקא טומי ארשנסקי ואמרה: "מדינת ישראל מצדיעה לכם על הישגיכם יוצאי הדופן. ייצגתם את מדינת ישראל באופן מעורר כבוד. הישגיכם מציבים את מדינת ישראל על מפת הספורט הבינלאומית. אתם מהווים מודל למקצועיות, התמדה, רוח לחימה ודבקות במטרה. אני מודה לכם ולמאמניכם, שעבדו ועובדים קשה מאוד לצידכם וגאה בכם מאוד".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by