בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
הפועל ת''א הודיעה: לא נופיע לדרבי 
 
 כמה אדומים יגיעו להיכל? (אלן שיבר)   
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

האדומים זועמים על הקצאת הכרטיסים מצד מכבי ת"א

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרוחות בין הפועל ת"א למכבי ת"א ממשיכות ללהוט. יומיים לפני הדרבי השלישי בסדרת רבע הגמר, אותה מוליכים הצהובים 0:2, בהפועל טענו היום (שלישי): "הודענו למנהלת כי אנחנו לא מתכוונים להופיע להיכל נוקיה ביום חמישי". האדומים זועמים על הקצאת הכרטיסים לאוהדיהם, שלטענתם נמוכה מהכתוב בתקנון המנהלת, ואחרי שיחות ב-24 השעות האחרונות נראה שהחליטו לנקוט צעד דרסטי.

בהודעה מטעם הפועל נכתב: "משיחות שקיימה הפועל תל אביב עם המשטרה עולה תמונה שונה לגמרי לפיה ההחלטה לגבי כמות הכרטיסים והקצאת המקומות נתונה בידי הקבוצה בלבד וכל שהחליטה המשטרה הוא להגביל את מספר הכיסאות ביציע מסוים. אין כל סיבה שהחלטת משטרה להקפיא מספר כיסאות תפגע באוהדי הפועל בלבד. הנהלת מכבי תל אביב היא זו שפוגעת ברוח הספורט ומרחיקה אוהדים מהענף אותו היא טוענת לטפח כביכול. אנו מברכים את יו״ר האיגוד הזמני, יו״ר המנהלת וקברניטי הכדורסל על עליית קבוצתם האהודה לחצי הגמר".

עם זאת, במנהלת מציירים תמונה שונה לחלוטין. "הפועל ת"א לא הודיעה לנו שום דבר, עד לרגע זה לא קיבלנו מהפועל ת"א שום הודעה", נכתב בתגובת המנהלת, "קראנו את הדברים רק בתקשורת. אם נקבל הודעה רשמית מהפועל ת"א נגיב לה. רק נציין שבמנהלת פעלו ופועלים לעזרתה של הפועל ת"א בימים האחרונים בנושא הכרטיסים ללא לאות. יו"ר המנהלת שמואל פרנקל פנה למנכ"ל היכלי הספורט נדב גרינשפן והצליח לקבל מההיכל שלושה תאי צפייה עבור אוהדי הפועל. בנוסף, מכבי הוסיפה תא משלה, כך שהתווספו עוד כ-70-80 מקומות ל-550 הכרטיסים".

יו"ר הפועל ת"א, רמי כהן, הגיב להכחשת המנהלת: "מוזר בעיני שהם טוענים שהם לא ידעו. היו לא מעט שיחות טלפון ומלכתחילה הם ידעו שאם לא יהיו 750 כרטיסים לאוהד הפועל, אז לא נופיע למשחק. יש לפחות ארבע שיחות טלפון על זה, גם עם יו"ר המנהלת, ובכולם אמרתי שלא נופיע. אני גם מוכן ללכת למכונת אמת. כדי לייצר שיוויון הזדמנויות ותחרותיות צריך קודם כל לקבוע חוקים שווים לכולם. זה חשוב הרבה יותר ממשחק כזה או אחר".

מאוחר יותר שלחה המנהלת הודעה נוספת בדבר האיום של הפועל ת"א שלא להופיע למשחק: "בעקבות האירועים האלימים בדרבי הקודם, לרבות זריקת כסאות, החליטה המשטרה לסגור את ארבע השורות הראשונות למשחק הקרוב ולא אישרה המשטרה למכבי לספק להפועל 200 כרטיסים בתפזורת באולם, בעקבות חשש לערבוב קהלים. בפועל קיבלה הפועל ת"א למשחק 635 כרטיסים, והופחתו להם 115 כרטיסים בלבד מההקצאה המקורית. המנהלת לא יכולה לקחת את עצמה התרחשות של אירוע חריג, לרבות פגיעה פיזית באוהדים כפי שהיה בדרבי האחרון".

"בהמשך להודעת הפועל תל אביב כי לא תופיע למשחק, המנהלת רואה בחומרה רבה כל נסיון לפגוע בתוכנית המשחקים, דבר שלא קרה מיום הקמת המנהלת. הנזקים הכספיים בעקבות אי הופעה זאת הינם כמאות אלפי שקלים, כתוצאה מהפסד בהכנסות לספונסרים הראשיים ופגיעה בבעלת זכויות השידור. הפסדים אלה יושתו על הקבוצה, שתספוג הפסדים כספיים כבדים לרבות העמדה לדין. מנהלת הליגה קוראת להנהלת הפועל תל אביב לפעול באחריות, למגר את תופעות האלימות ולא לפגוע בתוכנית המשחקים המקורית".

במקור: הפועל תיכננה לא לקחת את הכרטיסים
בעקבות הפקעה המקומות ע"פ דרישת המשטרה, במכבי התכוונו להעביר 500 כרטיסים בלבד לאוהדים האדומים במקום 750. בהפועל ת"א לא אהבו זאת, וכוונתם הייתה שאם לא יהיה שינוי בכמות הכרטיסים, לא לקחת את 500 הכרטיסים שהצהובים מקצים לה. בישיבה שקוימה היום אחה"צ הוחלט להודיע למנהלת על כך שהפועל לא תופיע למשחק.

מהפועל נמסר: "יש תחושה שמכבי מתחמקת, ושהמנהלת לא עושה מספיק. ביקשנו לעשות פגישה עם המשטרה ועם מכבי והם מתחמקים מאיתנו. לדעתנו, גם במצב שבו המשטרה מפקיעה 4 שורות לטובת אבטחה, האחריות היא של מכבי למצוא מקומות לאוהדי הפועל ת"א במקום אלה שהופקעו. מכבי מארחת והיא צריכה למצוא את הפתרונות. כך קורה גם בכדורגל. ראינו שבדרבי הראשון האולם לא היה מלא, ואין ספק שאפשר למצוא מקומות אם באמת רוצים".

ממכבי נמסר: "לא ננהל דיון בנושא באמצעי התקשורת". עוד אתמול הצהובים הסבירו בנושא: "בעקבות האירועים ביציעי הפועל ת"א בדרבי שנערך בהיכל נוקיה ביום חמישי 9.5.13 החליטה המשטרה, כי בדרבי הבא בהיכל נוקיה, ביום חמישי 16.5, ארבע השורות הראשונות ביציעים 4 ו-5 ייסגרו ולא תתאפשר בהם ישיבת קהל, ולכן על פי החלטת המשטרה הפועל תוכל לקבל 500 כרטיסים בלבד".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by