בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
מזרחי אושר בישיבה ומונה ליו''ר זמני 
 
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

למרות הביקורת, בוס מכבי ימלא את מקום קופל באיגוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

על רקע ההתפטרות הדרמטית של אבנר קופל שנכנסה לתוקפה הלילה, אחר הצהריים (רביעי) התכנסו חברי הנהלת איגוד הכדורסל לישיבה ראשונה. למרות ההתנגדות של הפועל ת"א, שמעון מזרחי מונה לממלא המקום כיו"ר האיגוד.

מזרחי סיפר בסיום הישיבה: "אני אשמש כממלא המקום. ניהלתי את הישיבה, החברים הביעו את דעתם במספר נושאים. כפי שמתבקש בתאגיד. יהיה שינוי בתקנון, יקומו ועדות ואני מקווה שהדברים האלו יעשו. קראתי לכולם להתאחד למען הכדורסל. כבר מילאתי את התפקיד במשך 10 חודשים וידעתי להימנע מניגוד אינטרסים. סיעת עוז צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהאיגוד, לקבל את כוחה היחסי בכל הוועדות לפי הכישורים שלהם. צריכים יו"ר קבוע, ואני מקווה שיימצא אחד".

שאול אייזנברג הגיב ביציאה מהישיבה: "לא חל שום שינוי ולא התקבלה שום החלטה בישיבת ההנהלה. נמסרה הודעה של שמעון כממלא מקום, הוא ממשיך בתפקיד הזה. לא התקבלה החלטה על הוועדות שיקומו. אם הכל יהיה על פי תפיסת עולמנו, אנחנו לא רוצים שיקרו דברים אחרים. הדוח? ראינו אותו. ידענו שקיימים דברים כאלה יו"ר האיגוד הבא? המועמד הכי טוב הוא צביקה שרף אבל נשב כל הסיעות ביחד ונחליט".

במקביל, סיעת עוז דרשה מסיעת חמשת המרכזים מספר דרישות כדי לשתף פעולה ולהשרות שקט באיגוד עבור מזרחי: החלפתם של היועץ המשפטי רונן ויינברג והחשב מוטי גולנסקי; מינויו של חבר הסיעה צביקה ליבר למורשה חתימה באיגוד, כאשר כל שקל שיוצא מהאיגוד יהיה חייב בחתימתו; מינויו של צביקה שרף ליו"ר הוועדה המקצועית, במקומו של מוישל'ה ויינקרנץ; והחזרתו של שאול אייזנברג לוועדת השיווק באיגוד.

באשר לדרישה הראשונה (פיטורי ויינברג וגולנסקי), האדמה רותחת מתחת לפני השטח. מקורבים לשניים אמרו היום: "הרדיפה נגדם היא אישית. שאול אייזנברג חתום בערבות אישית על כספים שלא שולמו בעבר לשחקניות הפועל ת"א, אז ויינברג גולנסקי מנסים כבר שנתיים לחלט ממנו את הכסף, כדי להעביר לשחקניות שעד היום לא קיבלו את שכרם".

עוד מוסיף הגורם: "לא מן הנמנע שהרדיפה הנ"ל, היא על מנת להזיז מדרכו של אייזנברג את השניים, שעושים את עבודתם נאמנה ומנסים להשיב כספים לשחקניות שעבדו ולא קיבלו שכר". שאול אייזנברג הגיב: "אין בכך ממש. ההמלצה הראשונה בדו"ח הביקורת אומרת שצריך להיות מכרז מיידי לתפקיד היועץ המשפטי. המבקר מונה לבדוק ע"י אבנר קופל, לא על ידי, וזה אומר הכל".

"האיגוד היה במצב של חוסר ידיעה מה לעשות. באופן טבעי, שמעון מזרחי כממלא מקום בכיר לקח את המושכות עד שנדע מה הולך כי הכדורסל צריך להמשיך להתנהל", הסביר המאמן הלאומי לשעבר צביקה שרף. "אי אפשר להשאיר גוף בלי ראש. בימים הקרובים ינסו למצוא דרך להמשך ניהול. אנחנו לא חוזרים מדרישתנו שהאיגוד צריך להתנהל בצורה, ראויה, נקיה ומקצועית. לצערי, ההדלפות מתוך דו"ח מבקר הפנים אישרו את מה שחשבנו. בואו נראה איך יתקדמו דברים בשבועות הקרובים. ברור שאנחנו לא מתייחסים לעריפת ראשים, אלא לזה שצריך להיות מנהל תקין".

אריק שיבק, מאמן נבחרת ישראל והאגף המקצועי באיגוד הכדורסל, ביקש לשלוח הבהרה זו: "אני עובד באיגוד הכדורסל, אני מאמן כדורסל מקצועי ומקצוען ולא מתעסק במינויים של חברי הנהלה בוועדות כאלו ואחרות, לא כמנהל האגף המקצועי ולא כמאמן הנבחרת. באגף המקצועי נעשית עבודה רבה ומגוונת, כמו הרחבת תשתיות הכדורסל בישראל, ביקור במועדונים, השתלמויות מאמנים, קידום הנבחרת הצעירות והאקדמיה ולכך אני מכוון את כל האנרגיות והידע שלי. אנו גאים בעשייה שלנו בכל הדרגים ושמחים על כך שנבחרת ישראל שוב עלתה לאליפות אירופה ושנבחרת העתודה שבה לדרג א'. אני מאחל לכל נבחרות ישראל הצלחה בקיץ הקרוב".

קודם לכן, קופל בדק את האפשרות להישאר בתפקידו כמה ימים נוספים עד שימצאו מחליף אחר, במידה ושמעון מזרחי לא יהיה מקובל על הנהלת האיגוד, אך מבדיקת היועץ המשפטי רונן ויינברג עולה שניתן להפוך הודעת התפטרות רק אחרי 48 שעות. מאחר שהמועד כבר עבר, לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור, מה גם שרשם העמותות קיבל הודעה רשמית על כך שקופל מסיים את תפקידו החל מהיום ולכן לא יוכל לחזור לשמש כיו"ר האיגוד ומזרחי קיבל את התפקיד בישיבה.

ראשונת המתנגדות למזרחי, באופן לא מפתיע, היא הפועל תל אביב. המועדון פנה לאיגוד הכדורסל במכתב, בו הובאו הדברים בזו הלשון: "בשל העובדה כי איגוד הכדורסל אחראי בין היתר על איגוד השופטים וכן על בית הדין, קיים ניגוד עניינים חמור אשר עשוי לפגוע בטוהר המידות ובשוויון בין הקבוצות. אנו מבקשים למנוע מצב זה".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by