בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
יו"ר המנהלת לקופל: בטל מיד את הכינוס 
 
 סכסוך חריף בין המנהלת לאיגוד   
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

פרסום ראשון: יו"ר האיגוד סירב לדרישה של פרנקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרי שבוטל מחזור שלם אמש (שבת) בעקבות שביתת השחקנים הישראליים שלא הגיעו יחד עם הקבוצות למגרשים, יו"ר איגוד הכדורסל אבנר קופל, החליט לעשות מעשה וכבר מחר, מוצאי חג הפסח ובעת חגיגות המימונה תכונס ישיבה דחופה של מוסד הנשיאות של איגוד הכדורסל.

הישיבה כונסה בעקבות המוות הקליני של ליגת העל בכדורסל ובפגישה ידונו במצב ובאפשרויות העומדות בפני הנשיאות כדי להתיר את הפלונטר. מוסד הנשיאות באיגוד הכדורסל כולל 12 אנשים כולל אנשי אופוזיציה ביניהם, צביקה שרף, שאול אייזנברג, כאשר גם מוטי אמסלם ואיתן רוב נכללים במוסד.

יחד עם זאת, לאתר ערוץ הספורט נודע כי יו"ר מנהלת הליגה, פנה היום (ראשון) במכתב חריף לאבנר קופל ובו הוא דורש ממנו לבטל לאלתר את הפגישה המתוכננת של מוסד הנשיאות. במכתב הביע פרנקל את התנגדותו וכי הכינוס פוגע בסמכויות המנהלת. יו"ר המנהלת טען שהתערבות חיצונית מצד איגוד הכדורסל והעומד בראשו היא בגדר פגיעה במשא ומתן שעורכת המנהלת מול ארגון השחקנים.

קופל, יו"ר האיגוד, לא נשאר חייב והשיב לפרנקל במכתב חריף גם הן. במכתב טען קופל, ששימש בעבר בעצמו כיו"ר המנהלת, כי האישור שאיגוד הכדורסל העניק למנהלת הוא לנהל את ליגת העל ולשווק אותה בלבד ולא להשבית אותה. קופל אמר לפרנקל כי עליו לזכור שאיגוד הכדורסל הוא הריבון ואילו המנהלת היא חברה פרטית בלבד. לאור העובדה שהליגה לא משוחקת כבר שבועיים, החליט קופל להשאיר את החלטתו בעינה, כלומר מוסד הנשיאות יתכנס בצאת החג. אגב, פרנקל שיחזור מחר לישראל, עבר ביממה האחרונה מתאילנד לסין.

לאחר מכתב התגובה של קופל, השיב פרנקל במייל נוסף ובו כתב לקופל: "לצערי, אתה מתנהג לעיתים קרובות, כאילו אתה עדיין בתפקיד יו"ר המנהלת. כיו"ר המנהלת התעמתת לא אחת מול איגוד הכדורסל על נושאים עקרוניים של המנהלת והיום כשאתה באיגוד, על אותם נושאים, נראה לך שאנחנו מנהלים מלחמה כנגד האיגוד. לקחת לעצמך חופש להציע הצעה שאינה מקובלת על דירקטוריון המנהלת ואף חותרת תחתיו. הצעה שארגון השחקנים ניצל בציניות בסכסוך בינינו. לא בוטלו שני מחזורים כפי שציינת, אלא בוטל מחזור אחד בלבד ולא בפעם הראשונה בתולדות האיגוד. להזכירך פתיחת ליגת הנשים נדחתה בשבועיים רק בשנה שעברה, אוקטובר 2011,  בשל שביתת השחקניות הישראליות. אכן קיבלנו מנדט מאיגוד הכדורסל לנהל את ליגת העל ואני בטוח שהאיגוד ישמור על עצמאות המנהלת ובמידה ואף גורם לא יתערב ויפריע לנו, בטוחני כי אנו נצליח לפתור את המשבר עם השחקניים בהקדם ולחזור לניהול שוטף של הליגה".

צריך להזכיר שמנהלת הליגה פועלת מתוקף לגיטימציה שנותן לה איגוד הכדורסל לנהל את הליגה העליונה וכאשר המנהלת לא מצליחה לעשות זאת, קיימת האפשרות שהיא תתפרק וניהול הליגה העליונה יחזור לידי איגוד הכדורסל. כזכור, גם הנושא המשמעתי מצוי בידי האיגוד וכמו כן, השופטים כפופים לאיגוד ולא למנהלת. בנוסף, ללא כל קשר לישיבה בדחופה ביום שני, ביום שלישי ייפגש ראש מנהל הספורט אורי שפר עם נציגי מנהלת הליגה, בראשם יו"ר המנהלת שמואל פרנקל ולאחר מכן ייפגש עם נציגי ארגון השחקנים.

הליגה עומדת בפני מחזור ההכרעה, זה שייקבע מי מהקבוצות תשחק בבית העליון. כל עוד המשחקים ימשיכו שלא להתקיים, כאשר המחזור הבא אמור היה להיערך מחר, אך גם הוא בוטל, אי אפשר יהיה לקיים את חלקה האחרון של העונה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by