בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
פרסום ראשון: קופל גיבש הצעה לשחקנים 
 
 קופל יסדר? יו"ר האיגוד עם שמעון מזרחי (אלן שיבר)   
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

יו"ר האיגוד יסיים את השביתה? פרטי המתווה נחשפים פה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם הסאגה המתישה ביותר בכדורסל הישראלי בשבועות האחרונים בדרך לסיומה? אבנר קופל, יו"ר איגוד הכדורסל, החליט להתערב ואמש (שני), רגע לפני ליל הסדר, ערך פגישה חשאית עם יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, ונציגי השחקנים, מתן נאור ומאיר טפירו. קופל הציג להם הצעה מוכנה לפתרון הסכסוך שגרם לביטולו של מחזור אחד בליגת ווינר.

ההצעה, שנחשפת לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט, תובא לאישור בישיבת שחקנים כללית בימים הקרובים ותובא לאישור מנהלת הליגה. להלן מתווה העסקה:

מדובר בהסכם לארבע שנים בין ארגון השחקנים למנהלת הליגה, כאשר בשנתיים הראשונות יחול חוק רוסי (שני ישראלים בכל רגע נתון בחמישיה) ויירשמו עד חמישה זרים בטופס. גם בשנתיים האחרונות להסכם יחול החוק הרוסי, אך רק 4 זרים יוכלו להירשם בטופס. בנוסף, בשנתיים הראשונות, החל מהקיץ הקרוב, כל קבוצה תצטרך לכלול בסגל שני שחקנים ישראלים צעירים (עד גיל 24) ואילו בשנתיים האחרונות הקבוצות יצטרכו להחזיק בסגל 3 ישראלים צעירים.

סעיף משמעותי במיוחד נוגע לעובדה שכל קבוצה תוכל להחליף רק שני זרים במהלך כל העונה, כך שאפשר לשכוח מרכבת הזרים שראינו בשנים האחרונות. בנוסף, השחקנים הישראלים יוכלו לעבור בין הקבוצות ובין הליגות עד תום הסיבוב הראשון. סעיף מעניין נוסף נוגע גם הוא לשחקנים הצעירים: לכל קבוצה יהיו שני שחקנים עד גיל 24 שיוכלו לשחק גם בליגת העל וגם בקבוצה אחרת בליגה הלאומית. כלומר, יהיו יכולים להיות רשומים בשתי קבוצות מקצועניות וזאת כדי לוודא שהם אכן מקבלים דקות משחק.

הסעיפים האחרונים בהסכם, שכבר הועלה על כתב והגיע לידי אתר ערוץ הספורט, נוגעים לתנאים שאינם קשורים לקבוצות עצמן. איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה, כך על פי הצעת קופל, יקימו יחד עמותה משותפת לקריירה שניה לשחקנים. מטרת העמותה - לדאוג לכדורסלנים הישראלים אחרי הפרישה מהכדורסל. בנוסף, האיגוד יתחייב להעמיד בחודשי הקיץ יחידות אימון. כלומר, חדרי ומאמני כושר ואולמות כדורסל לשחקנים הישראלים, המתכוננים לעונה הבאה.

סעיף נוסף בהצעה, קובע כי ימונה אחראי בטיחות לתקן המדבקות של שלטי הפרסומת שנמצאות על הפרקט במשחקים ולעיתים בולטים וגורמים לפציעות לשחקנים. ארגון השחקנים יעמיד לרשות המנהלת לפחות 10 שחקנים במהלך העונה לפעילות למען הקהילה, בין 5 ל-10 שעות כל אחד.

ומה עכשיו? "הצעת קופל" תעבור בין בעלי הקבוצות ותובא לאישור דירקטוריון מנהלת הליגה בהקדם האפשרי. במידה שההצעה תעבור בין הבעלים והם לא יתנגדו בצורה נחרצת, אז היא תובא לאישור של אסיפת השחקנים שתתכנס בקרוב. האסיפה של כלל השחקנים הישראלים נקבעה ליום שבת, אך ייתכן שתוקדם. אבנר קופל התחייב בפגישה כי הוא יצליח להעביר את ההצעה בין אנשי המנהלת.

"אני מודאג מהמצב וסומך על יו"ר המנהלת שמואל פרנקל שידע לטפל בו", אמר אבנר קופל, שאישר את קיום הפגישה. עדלי מרקוס, מנכ"ל המנהלת, מסר בתגובה: "המנהלת עומדת מאחורי ההצעה האחרונה שהיא הגישה וזאת אומרת - מתווה של חמש שנים, חוק רוסי עם חמישה זרים - ובנוסף, 3 ישראלים בסגל עד גיל 22".

מנהלת הליגה המשיכה את ההכחשה של עדלי מרקוס בתגובה רשמית: "בהמשך לידיעות שפורסמו בדבר הצעה כזו או אחרת של יושב ראש איגוד הכדורסל אבנר קופל לארגון השחקנים, המנהלת מודיעה בזאת כי הצעה זו לא אושרה על ידי דירקטוריון מנהלת הליגה, לא הגיעה מטעמו ואינה מקובלת על דירקטוריון מנהלת הליגה. ההצעה שפורסמה הינה ספין תקשורתי בלבד, ואם הועלתה הצעה שכזו, דבר זה נעשה בחוסר סמכות וללא אישור".

"מנהלת הליגה היא היחידה שבסמכותה לדון במעמד השחקן הישראלי בליגת ווינר סל וכל יושבי הראש מתנגדים להצעה שפורסמה. ההצעה היחידה לארגון השחקנים אשר אושרה בדירקטוריון מנהלת הליגה היא ההצעה אשר כוללת חוק רוסי, חמישה זרים בסגל וכן רישום של שלושה צעירים בסגל עד גיל 22. הצעה שהיא עצמה פשרה בין הקבוצות, כאשר רוב הקבוצות רוצות את המתכונת של השנה הנוכחית. הצעת המנהלת דואגת בראש ובראשונה לעתידו המקצועי של הכדורסל והכדורסלן הישראלי בכך שהיא מחייבת כל קבוצה לרשום שלושה שחקנים עד גיל 22 בטופס, מה שיאפשר לצעירים להתאמן ברמה הגבוהה ביותר ואף לקבל דקות משחק בהתאם ליכולתם,  בשנים האחרונות צמחו בליגה שחקנים ועשו זאת ללא שעמדו לרשותם חוקים מנדטוריים כאלה ואחרים".

תגובת איגוד הכדורסל: "הפגישות שקופל קיים בנושא השביתה לא היו רשמיות ולא ביוזמתו. קופל מעולם לא הגיש הצעה בכתב או הצעה לדיון. קופל סומך על מנהלת הליגה שתמצא את הפתרון הנכון ומחזק אותה. המנהלת ורק היא תנהל מו"מ עם השחקנים".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by