בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
שני אנשי עסקים ירכשו 30 אחוז ממכבי 
 
 איך ייראה העתיד? פדרמן ומזרחי (אלן שיבר)   
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

ישלמו כ-33 מיליון שקלים. מבנה השליטה לא ישתנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לידי אתר ערוץ הספורט הגיעו באופן בלעדי פרטי עסקת רכישת אחוזים ממכבי תל אביב על ידי שני אנשי עסקים, האחד מארה"ב והשני מאנגליה. המתווה החדש יהיה שהשניים ירכשו בין 30 ל-34 אחוזים (כל אחד בין 15 ל-17 אחוזים) מהבעלות על המועדון תמורת כ-33 מיליון שקלים סך הכל. השינויים יהיו באחוזי ההחזקה במניות המועדון, אך מבנה השליטה לא ישתנה.

אם תושלם העסקה, קבוצת ניוקו בראשות היו"ר שמעון מזרחי תמסור מחצית ממניותיה ותרד ל-10 אחוזים, כאשר משפחת פדרמן ומשפחת רקנאטי תרדנה ל-30 אחוזים כל אחת. במידה והמשקיעים ירכשו 34 אחוזים, רקנאטי ופדרמן יחזיקו ב-28 אחוזים כל אחד, ועדיין יהיו בעלי השליטה, עם 56 אחוזים בקבוצה.

כידוע, בשנה האחרונה במכבי תל אביב בוחנים את האפשרות להכניס שותף עסקי בבעלות על מנת להזרים כספים למערכת ולהקל על העומס של הבעלים הנוכחיים, שלא פעם נאלצים להביא 'כסף מהבית' ולכסות גרעונות. כעת, נראה כי ייתכן מאוד שהדבר אכן יקרה בקרוב, כאשר המשא ומתן בין הצדדים מתקדם מאוד. במועדון מקווים שהדבר אכן ייצא לפועל בתוך זמן קצר. 

אחד מאנשי העסקים שנמצא במו"מ הביע עניין להיכנס לשותפות כבר לפני שנה, כפי שפורסם כאן בלעדית, אך הדבר לא הסתייע. כעת, נראה שנסללת הדרך לכניסתו של אותו אדם יחד עם איש עסקים נוסף, כאשר השניים צפויים לרכוש אחוזי בעלות משמעותיים. חשוב לציין כי כניסת שני אנשי העסקים לא תשפיע על השליטה בקבוצה, שכן משפחת פדרמן ורקנאטי יחזיקו תמיד ביותר מ-51 אחוזים מהמניות ויהיו בעלי השליטה. אנשי העסקים יהיו בצל, ולא אמורים להתערב בקבלת ההחלטות.

אגב, כיום החלוקה בבעלות על מכבי תל אביב עומדת על 40 אחוזים אצל משפחת פדרמן (פדנקו בע"מ), 40 אחוז אצל משפחת רקנאטי (נפתלי השקעות בע"מ) ו-20 אחוזים בידי קבוצת אנשי עסקים בראשות יו"ר הקבוצה שמעון מזרחי (ניוקו ספורט בע"מ). כזכור, וכפי שנחשף בעבר באתר ערוץ הספורט, באחוזים של משפחת פדרמן (כ-5 אחוזים מתוכם), מושקע גם איש העסקים ישי מור.

אגב, האיש שחי באנגליה גויס על ידי בנו של דייויד פדרמן, עדי, והוא עובד בתחום הפיננסים, בעוד שזה שמתגורר בארצות הברית גויס על ידי משפחת רקנאטי והוא מגיע מתחום הנדל"ן.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by