בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
אלישע לוי: "עטר לא יושב לי על הכתפיים" 
 
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט

מאמן חיפה: "גוטמן? אין לי נתונים פחות טובים. אני ראוי לנבחרת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מכבי חיפה היא החידה המעניינת ביותר בליגה שלנו. מצד אחד, יש לה חומר שחקנים נפלא שהיה קרוב מאוד לסחוף אותה לעליה לשלב הבתים בצ'מפיונס ומצד שני, היא מקרטעת בליגה. מלבד היכולת הפושרת על המגרש, ישנם מספר אירועים לא חיוביים שקרו השנה. העימות בבעיטת הפנדל של קטן בבלגיה, המתיחות בין הקפטן לניר דוידוביץ' ולאחרונה, החלטתו של השוער שלא להתחמם לפני המשחק מול בני יהודה (1:1). מי שנמצא במרכז המערכת הזו הוא אלישע לוי.

המאמן שומע לאחרונה שריקות בוז מהיציעים וקריאות עידוד לראובן עטר. בנוסף, הוא קורא בתקופה האחרונה על מועמדותו של אלי גוטמן לתפקיד מאמן הנבחרת בעוד ששמו לא מוזכר כאחד הפייבוריטים, אחרי שקטף שתי אליפויות בשלוש השנים האחרונות. בראיון לתוכנית "מתמסרים", לוי דיבר על שחקניו הבכירים, האווירה במועדון, השאיפות, גוטמן, עטר ובעצם על הכל.

"מתוך כבוד, איפשרנו לניר לקבל חוזה חדש והוא עשה עבודה טובה כשנזקקנו לו", אמר המאמן כשהוא מתייחס לשוער שלו, "הוא קיבל את כל הכבוד הראוי ולמעט המעידה במשחק האחרון, הוא בסדר גמור. רק צריך לעשות חושבים עם עצמו".

"זה לא דומה למקרה בגנק שבו קטן סירב לבעוט כי ניר לא התנהג כמו ששוער במקרה הזה צריך להתנהג. בגנק, אני חושב שקטן התנהג כקפטן כי אם הוא הרגיש שהוא לא יכול לבעוט, זו לא עבירת משמעת כמו של דוידוביץ'. אני דאגתי לו לחוזה עוד שנה בסוף העונה שעברה, נתתי לו את הבחירה ואמרתי שלאור המצב והפציעות, אני לא יכול להשאר עם שוער אחד".

"יש יותר מדי הדלפות אבל אני לא מייחס זאת לניר וליניב. תמיר כהן לא עומד בציפיות"
לאלישע לוי יש שתי דמויות מרכזיות בקבוצה, דוידוביץ' וקטן. "אני לא חושב שמנהלים לי את חדר ההלבשה. אף שחקן לא יכול לנהל את חדר ההלבשה, כי הוא היה תמיד חזק ויציב. לא אקרא לזה בעיות אבל זה לא כמו כתמול שלשום. יש יותר מדי הדלפות. אני לא מייחס את זה לניר או ליניב, הבאנו
צעירים שלא יודעים איך להתנהג במועדון כזה גדול. התוצאות לא טובות נכון לעכשיו אבל לא בגלל חדר ההלבשה. זו קבוצה שונה משנה שעברה. פרט לארבעה שחקנים, כל השאר הוחלפו". 

"אני כמאמן הצלחתי לייצב את המערכת אחרי כל קיץ", התייחס אלישע לוי לבניית הקבוצה, "אני לא זוכר את חיפה בתקופה שלי רחוקה כל כך מהפסגה. יש חוסר יציבות כי הקבוצה חדשה והחיבור
לוקח זמן. המעברים בין אירופה לליגה לא טובים וגם אני טעיתי כאן. הרוטציה לא נעשתה כמו שצריך. הפועל ת"א? אותם טענות שנשמעות כלפי חיפה נשמעו כלפי הפועל והם יצאו מזה בחודש האחרון. אנחנו מתייצבים ואני רואה כיוון".

כשנשאל לגבי תמיר כהן שעדיין לא הותיר חותם בחיפה, ענה: "סיידו ובוקלי נמצאים על העמדה שלו. הוא לא שיחק הרבה באנגליה ועבר שנה לא קלה, הוא לא עומד בציפיות אך אני מקווה שעוד קצת זמן והוא יחזור לעצמו. אני רוצה שכל השחקנים ישארו בינואר אך מחובתם לתת הכל".

"שראנוב הוא הצלחה, עמאשה סקורר. הבעיה שלנו היא בהגנה"
בהמשך, התייחס אלישע לוי לגורמים השונים בסגל שלו כשהוא מתחיל בחלוצים ומשם מתמקד בשחקנים מסוימים: הנתונים מראים שעמאשה סקורר והוא מוכיח את זה. אנחנו כובשים מספיק
גולים, הבעיה היא בהגנה כי כל משחק אנחנו סופגים ואנחנו חייבים לתקן זאת. ממוצע הספיגה הגבוה הוא הבעייתי. חלוצים? זה תמיד נחוץ".
 
"השוער שראנוב הוא הצלחה לדעתי", התייחס לשחקניו הזרים, "בוליאט הוזמן לסגל קרואטיה. הוא סופג ביקורות, אבל אנחנו מרוצים ממנו. נכון, הוא עושה טעויות, אבל זה בסדר. סיידו היה מצויין בשנה שעברה לגבי חסוס, רואים את הפוטינציאל אבל הוא צעיר. אחת הבעיות המקצועיות שלנו היא שאנחנו פגיעים מאחורה. מתוך מה שיש לנו אנחנו משתפרים ואנחנו הולכים לכיוון חיובי טאלב וסארי צעירים
מאוד וצריך לתת זמן".

"ההדחה בצ'מפיונס? לא כישלון. אם נעבור את הבתים בגביע אופ"א, זה יהיה הישג גדול"
"זה לא כישלון שלא עלינו לבתים", ענה בנוגע למסע של הקבוצה בליגת האלופות, "היתה תחלופה גדולה מדי ועדיין הגענו למרחק פנדלים מהעפלה. לעבור את שלב הבתים בגביע אופ"א? יש סיכוי טוב ואין סיבה שלא נגיע. זה יהיה הישג גדול".

בתקופה האחרונה, אוהדי הקבוצה לא עושים חיים קלים למאמן והנושא הזה זכה להתייחסות בראיון. "בשנה הראשונה שלי הגעתי אחרי שהקבוצה לא העפילה לאירופה והחיבור היה מצויין, לקחנו אליפות ושנה אח"כ איבדנו אותה ברגע האחרון בגלל הקיזוז, ואז לקחנו שוב אליפות. זו השנה ה-4 והיא קשה. אני נלחם על דעת הקהל. חלק בעדי וחלק נגדי ואני לא אוהב את זה, אבל החיים שלי כמאמן זה
להתמודד. דעת קהל משתנה".
 
"זה גורם לי למוטיביציה, אני בא מפוקס. למדתי להתעלם. דעת הקהל משתנה כל הזמן, וזה עדיין לא זמן הסיכומים. חיפה זה הבית שלי ואני מרגיש מוערך פה".

"אני בא ממקום של אחד שהצליח ולא אחד שצריך להוכיח את עצמו. הוא לא יושב לי על הכתפיים", התייחס לקריאות העידוד לראובן עטר, "יש לי שתי אליפויות, לא כל אחד משיג את זה. אני גם יודע שלא אעבוד בחיפה עד אחרית הימים. לא יודע מי יאמן בשנה הבאה או בעוד שנתיים. אני תמיד חותם לשנה אחת, אחרי שאגמור שם המאמן שיגיע יקבל קרקע טובה לעבודה. לא ייתכן ששחקן שיש לו חוזה למספר שנים, ילגלג על המאמן, כאלה ימצאו את עצמם בחוץ".

"לא ביקשתי מיענקל'ה שידחוף אותי לנבחרת. מי שמכיר אותי יודע שיש לי חוט שדרה"
לאחר מכן התייחס לגוטמן ומועמדותו לנבחרת. "עברנו קורס מאמנים יחד, אנחו בני אותו גיל והמסלולים שעברנו דומים. יש לנו נתונים דומים ואני מכבד אותו והוא מאמן מצויין, אך גם לי יש אחוזי הצלחה גבוהים. זה עניין של סגנון. שלי הוא יותר סולידי ושקט. אני לא איש של יחסי ציבור ואני צריך לעשות הרבה בנושא כי זה חשוב".

"לא מפריע לי שאני לא מוזכר כאופציה למאמן הנבחרת, אני הולך בדרך שלי, גם אם היא קשה יותר. הגעתי מבית שאן עד לכאן בלי יחסי ציבור. גם אני וגם גוטמן מאמנים מצויינים. אני יכול לתרום לנבחרת. אני חד משמעית יכול וראוי לעבוד בנבחרת, אך לא מפריע לי אם כולם בתקשורת כבר החתימו את גוטמן. לא דיברתי עם יענקל'ה כדי שידחוף אותי לנבחרת ואני לא רוצה גם שהוא ידחוף אותי. זו לא הדרך שלי".

לגבי התדמית שלו, ציין: "אני נחמד מדי? להיעלב זה לא בלקסיקון שלי, גם אם אעבוד 20 שנה באותו מקום ולא תמיד אהיה נחמד, זו תישאר התדמית שלי. מי שרוצה לפגוע בי יאמר "הוא נחמד מדי". לא אלך לצרוח מחר על אנשים.  מי שמכיר אותי יודע שיש לי עמוד שדרה". 

בהמשך חזר למשחק ההוא מול גנק: "בפנדלים כשלנו מנטלית וזו היתה אכזבה גדולה. אלו מסוג הדברים שקשה מאוד להתמודד איתם. אכזבנו את האוהדים. אבל תמיד יש מחר". 

"צריך לנצח משחקים ולהתמודד על האליפות, צריכים לחזור למאבק ולעלות שלב באירופה" התמקד במטרות ובתלונות של השחקנים על העייפות, "עומס? זה הכל בראש. נכון שקשה לשחק בחמישי ובראשון אך בגלל זה יש רוטציה וסגלים גדולים.צריכים לעבור את המחסום הזה כדי להתקדם. לגבי האימון הקצר ביום המשחק, כשניצחנו את סטיאווה אף אחד לא דיבר, כשהפסדנו לק"ש כולם רצו לעיתונאים ואמרו שקשה". 

ואי אפשר בלי ציפיות לעתיד וכשנשאל היכן הוא יהיה ביוני 2012 ענה: "קשה להגיד. רוצה ומקווה שזה יהיה בחיפה, אחרי שהבאתי אליפות, אבל אין לדעת".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by