בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
עונת 2011/12 בליגת הנשים לא תשוחק 
 
 לא תשחק השנה. דורי. צפו בשי דורון מתייחסת לשביתה   
ספורט 5 |
 
דניאל רוט ורועי גלדסטון

השחקניות סירבו לחזור למגרשים. לבנת: "החלטה חסרת אחריות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

היסטוריה בכדורסל הישראלי: עונת 2011/12 בליגת הנשים לא תתקיים לאחר שאיגוד הכדורסל הודיע כי לאור הפיצוץ במו"מ מול ארגון השחקניות הוחלט להשעות את קיום המשחקים העונה.  השחקניות סירבו לאולטימטום שהציב האיגוד כחלק מהדרישה לחזור מיד למגרשים ועקב כך הודיע שי שני, יו"ר האיגוד, על ההחלטה.

השחקניות הודיעו על שביתה ולפני מספר ימים דרש מהן האיגוד לפתוח את הליגה מיידית ובד בבד לחזור לשולחן המו"מ. השחקניות הודיעו על ההשבתה במסע"ת שערכו לפני שבוע ולא הופיעו למשחקי המחזור הראשון. השחקניות הישראליות זועמות על כוונת איגוד הכדורסל להשוות את חוקי הזרות לליגת הגברים, כלומר רישום בטופס של ארבעה זרות ומתן אפשרות למאמנים לשתפן ללא הגבלה.

"ארגון השחקניות לא חוקי", אמר שני במסע"ת, "הליגה לא תתקיים העונה. אנחנו מתחילים לעבוד על עונת 2012/2013. השחקניות הן חלק מהמשחק ולא המשחק כולו, הן לא אלו שקובעות את הכללים".

"זה בהחלט לא רגע קל, לא לי באופן אישי ולא לאיגוד הכדורסל", אמר שני, "זה בטח לא מצב שמשמח אותנו. אנחנו בדרך כלל שמחים לעשות מסיבת עיתונאים כדי להודיע על פתיחת ליגה או על מפעל כזה או אחר. אנחנו מגבים באופן מוחלט את ההחלטה הקשה שמנהלת ליגת הנשים הגיעה אליה לפיה הליגה לא תשוחק".

"אין טעם מאחר שהקבוצות הודיעו לשחקניות והמנהלת הודיעו לשחקניות שעליהן להודיע עד 12 בצהריים על חזרה למשחקים, אחרי שלא קיבלנו אישור מהשחקניות שהן חוזרות לשחק, אין טעם להמשיך ככה את הליגה. זאת ליגה מקצוענית ואי אפשר לנהל ככה ליגה מקצוענית. אנחנו לא רוצים להשפיל או לשבור אף אחת. לא נעבור על החוק ונביא הרבה זרות כדי שתהיה ליגה".

מאוחר יותר התקיימה פגישה של ארגון השחקניות על מנת לגבש אסטרטגיה להמשך המאבק ובסיומה אמרה שי דורון: "אנחנו מוכנות לפתוח במשא ומתן, לא משנה מה נאמר. אפשר להשיג פיתרון, אנחנו אופטימיות ומאמינות שזה יסתדר".

שרת הספורט והתרבות, לימור לבנת התייחסה לאירועים: "ההחלטה לבטל את ליגת הנשים היא החלטה נמהרת וחסרת אחריות שפוגעת פגיעה קשה בספורט הישראלי ובעיקר בספורט הנשים. על איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה היה למצות את כל הדרכים על מנת להגיע להידברות ולמשא ומתן אפקטיבי עם שחקניות על מנת להביא לפתיחת הליגה. המאבק על קיום ליגת הכדורסל, שבה יש נציגות משמעותית לישראליות הוא לגיטימי. משרד הספורט פעל לתווך בימים האחרונים בין הצדדים. לצערי מנהלת הליגה ואיגוד הכדורסל בחרו בפתרון הקל והמזיק. לאור ההחלטה לבטל את הליגה,ישקול משרד הספורט נקיטת אמצעים לצמצום התמיכה באיגוד".

בתגובה להודעת השרה בעניין הפסקת תמיכת המשרד באיגוד הכדורסל, נמסר מהאיגוד: "הנזק שנגרם לקבוצות כתוצאה מהשביתה הפראית והבלתי חוקית של השחקניות גדול לאין שעור מתמיכת משרד הספורט בכדורסל הנשים. באיגוד מוקירים ומעריכים מאוד את המאמצים שעשו השרה וראש מינהל הספורט ד"ר אורי שפר, על מנת לשכנע את השחקניות השובתות לשוב מיד לפעילות סדירה".

אלא שבאיגוד לא הסתפקו בכך וביקרו למעשה את לבנת: "איגוד הכדורסל היה מצפה שהשרה, לאחר שנוכחה לדעת כי השחקניות מסרבות לקבל את הצעתו של ד"ר שפר לשוב לפעילות סדירה, תמצא את הדרכים לסייע לקבוצות הכדורסל ולפצות אותן על הנזקים הבלתי הפיכים שגרמו השחקניות לקבוצות בשביתתן. מצופה מהשרה הממונה שתגבה את הכדורסל הישראלי ולא תנקוט עמדה המשתמעת כתמיכה בשביתה בלתי חוקית בעליל".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by