בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
ראשון: תחרויות השחייה בשנחאי יוצאות לדרך 
 
 למקומות, היכון, פלפס (gettyimages)   
ספורט 5 |
 
אופיר גולן

אליפות העולם: מייקל פלפס מכוון ל-7 זהב, לוכטה יפתיע? היכנסו להערכות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תחרויות השחייה באליפות העולם, שנפתחה בשבת שעברה בשנחאי, יצאו בראשון סוף סוף לדרך. הגיע הזמן לנתח את כל הענפים, הספורטאים והאירועים המרכזיים שיקבלו את אור הזרקורים של הספורט האולימפי בימים הקרובים. מי יהיו הגיבורים של המשחקים? מי ישלוט בספרינטים? מי תגנוב את ההצגה בפרפר? ומה יעשה מייקל פלפס? ואף מילה על החליפות. לפניכם כל ההימורים וההערכות של אתר ערוץ הספורט לאליפות.

חופשי:
ספרינטים (50-100 מטרים): סייאלו עם סימן שאלה
המקצועות היוקרתיים ביותר באליפות אמורים להיות נתונים לשליטתו האבסולוטית של ססאר סייאלו הברזילאי. שיאן העולם היה בספק לאליפות לאחר שבדמו נמצאו חומרים אסורים. בפינ"א דרשו הרחקה של כמה חודשים, אך ה-CAS (בית המשפט העליון לספורט) החליט להסתפק באזהרה. סייאלו יגיע לשנחאי במטרה להגן על תאריו מרומא. הברזילאי ייאבק ב-50 מטרים מול פרד בוסקה הצרפתי ובן ארצו אלאן ברנאר כאשר גם סטפן ניסטראנד (שבדיה), קאלן ג'ונס וניית'ן אדריאן חולמים לעמוד על הפודיום. סייאלו אמור לזכות גם במרחק הכפול. הגרמני מרקו די קרלי (כן, כן, הוא גרמני למרות השם האיטלקי) ינסה להפתיע את כולם. הצרפתים, שאותם ייצגו כאן וויליאם מיינאר ופאביאן ז'ילו, יוסיפו עוד כמה מדליות למאזן.

נשים: תזכרו את השם - קרומוואידיויו
אצל הנשים הקרב ב-50 מטרים יהיה בין טרז אלשהאמר לבין ראנומי קרומוואידיויו, שהיא היורשת ההולנדית של אינגה דה ברוין. כאשר גם ג'סיקה הארדי, בריטה שטפן ומגדלנה ווילדהויס יכולות לגנוב את הבכורה. אלשהאמר הוותיקה תתקשה במרחק הכפול ותשאיר את השליטה לשטפן הגרמנייה ולפמקה המסקרק ההולנדית ולבריטית פרנצ'סקה האלסול, שנמצאת בכושר נפלא ורוצה להוכיח שבלונדון היא תהיה השם החם ביותר. גם קאמיל מופאט הצרפתייה, נטלי קופלין ודיינה וולמר האמריקניות עשויות לסיים על הפודיום.

מרחקים בינוניים וארוכים (200-1,500 מטרים): מי אתה יאנג סון?
קרב מרתק צפוי ב-200 מטרים חופשי בין מייקל פלפס לבין יאנג סון הסיני, שמחזיק בתוצאת השנה בעולם. סון, שיתחרה בכל המרחקים הבינוניים והארוכים, יקבל עידוד משמעותי מהקהל הביתי. גם יאניק אנייל, שיתחרה ב-200 ו-400 חופשי יאבק על מדליות. גם פארק טאיי-וואן הקוריאני, אלוף העולם פול בידרמן ודנילה איזוטוב הרוסי שווים אזכור חיובי בקטגוריה הזו. מועמדים נוספים: אוסאמה מאלולי (טוניסיה), ניקיטה לובינצב (רוסיה). פדריקה פלגריני, שהייתה השם החם ביותר ברומא 2009, תנסה לשמור על תאריה ואף לזכות ב-800 חופשי. יריבות בולטות: מירלה בלמונטה גרסייה (ספרד), קאמיל מופאט (צרפת), קייטי הוף וקול סאטון (ארה"ב) ורבקה אדלינגטון (בריטניה).

גב
גברים: לאקור נגד היפנים
מסתמן שהשנה מקצוע הגב, בו יתחרו גם גיא ברנע ויונתן קופלב יהיה צמוד מתמיד. אחרי פרישתו של ארון פירסול האמריקני הכל פתוח, כאשר לקאמיל לאקור הצרפתי יש יתרון קטן. גם ג'וניה קוגה וריוסוקה איירי היפנים, ליאם טאנקוק הבריטי וארשווין ווילדבור הספרדי מגיעים לשנחאי בכושר נפלא. אלוף העולם בבריכות קצרות סטניסלב דונץ, לא הרשים בתחרויות ההכנה, אבל באמת שאסור להספיד אותו.

יריבים נוספים: ג'רמי סטראביוס (צרפת), דייויד פלאמר וניקולאס ת'ומאן (ארה"ב), גרהארד זנדברג (דרום אפריקה). גיא ברנע עצמו מסוגל להתברג לגמר ב-50 גב ואולי אף ליותר מכך. ראיין לוכטה ינסה לזכות בזהב ב-200 מטרים גב.

נשים: נטלי קופלין עדיין כאן
אצל הנשים צפוי להיות קרב ראש בראש מעניין ב-50 ו-100 גב בין אנסטסיה זואבה הרוסייה לאיה טרקאוואה מיפן. נטלי קופלין מארה"ב, שזכתה ב-11 מדליות אולימפיות (!), מועמדת גם היא לסיים בין 3 הראשונות ב-100 גב. במרחק הכפול המאבק יהיה בין התקווה של זימבבואה קירסטי קובנטרי לבין ילדת הפלא האמריקנית (16), מיסי פרנקלין. יריבות נוספות ב-200 גב: בלינדה הוקינג (אוסטרליה), אליזבת' סימונדס (בריטניה).

חזה
גברים: צמוד עד המטר האחרון
המשחה ל-200 מטרים חזה צפוי להיות אחד המשחקים המרתקים של אליפות העולם. קוסוקה קיטאג'ימה ונאויה טומיטה היפנים, אריק שאנטיו האמריקני, אלכסנדר דלה אואן (נורבגיה), ברנטון רייקארד וכריסטיאן ספרנגר האוסטרלים מגיעים לשנחאי בכושר כמעט זהה וצפויים כולם לעלות לגמר. ההערכה היא ששאנטיו ינצח ואילו דלה אואן וקיטאג'ימה יגיעו מיד אחריו, אך כאמור כל אחד מהנ"ל עשויים לשמוע את המנון מדינתם על הפודיום.

הקרב במחצית המרחק צפוי להיות בין דלה אואן לקיטאג'ימה. קמרון ואן דר בור מדרום אפריקה ופאביו סקוזולי ייאבקו על הארד. ואן דר בור, שיאן העולם ב-50 חזה, אמור לזכות בזהב במרחק הקצר ביותר.

נשים: סוני, לא רק טלוויזיות
רבקה סוני
היא אחת הספורטאיות המפורסמות בארצות הברית. שחיינית החזה היפייפיה צפויה להשלים דאבל ב-100 ו-200 מטרים, זאת למרות חזרתה של ליזל ג'ונס האוסטרלית לבריכה. ג'ונס לא הופיעה לאליפות העולם לפני שנתיים מכיוון שהייתה באמצע קורס קוסמטיקה. מה שבטוח הוא שג'ונס תגיע מאופרת היטב לבריכה, לא לדאוג. מעניין יהיה לראות באיזה כושר נמצאת שיאנית העולם ב-200 מ', אנה-מיי פירס מקנדה. ג'סיקה הארדי היא המועמדת המובילה לזכות בזהב ב-50 מטרים חזה.

פרפר
גברים: זה צ'אביץ'? זה פלפס?...
מקצוע הפרפר הוא הקשה ביותר מבין כל מקצועות השחייה, פרט למשחי המעורב. אין צורך לומר שמייקל פלפס הוא הפייבוריט הברור לנצח ב-100 ו-200 מטרים, אך שימו לב לקרב שיהיה לו מול מילוראד צ'אביץ' הסרבי במשחה ל-100 מטרים. צ'אביץ' מפורסם בכך שהפסיד למייקל פלפס בגמר ל-100 פרפר בבייג'ין, למרות שכבר היה נדמה שניצח. הדולפין האמריקני כבר ראה איך חלום 8 המדליות שלו מתנפץ לרסיסים, אך בתנועה אחת מדהימה הצליח לעבור את צ'אביץ'. חברת אומגה הודתה לאחר המשחקים שהסרבי אכן נגע ראשון בקיר, אלא שזה היה רק ליטוף ולא נגיעה חזקה דיה בכדי לעצור את השעון. הפעם הוא כנראה לא יהסס ויתן לקיר מכה עוצמתית. לא בטוח שזה יעזור לו. בספרינט ל-50 פרפר ססאר סייאלו צפוי להוסיף עוד מדליה לאוסף.

נשים: העולם שייך לשבדיות
טרז אלשהאמר
בת ה-34 היא המועמדת מספר אחת לזכות במדליית הזהב במקצה שהיא כל כך אוהבת, 50 פרפר. בת ארצה שרה שיוסטרום (19) תנסה לשמור על התואר שלה מרומא ב-100 פרפר, כאשר יריבותיה העיקריות תהיינה האמריקניות המוכשרות דיינה וולמר וקריסטין מגנוסון. ג'מה לואו הבריטית ומירלה בלמונטה גארסייה חולמות על הזהב ב-200 פרפר, אך כאן נראה שדווקא הסיניות הן אלו שיתפסו את הפודיום לצד קירסטי קובנטרי.

מעורב
גברים: סימן ההיכר של פלפס
מייקל פלפס ישייט לזהב ב-200 מטרים מעורב אישי, אחד המקצועות האהובים ביותר עליו. כשהיחיד שיכול לדגדג אותו הוא ראיין לוכטה. טיאגו פריירה הברזילאי, ג'יימס גודארד וג'ו רואבאק יחפשו מעט שאריות. פלפס ויתר על המרחק הכפול והשאיר את הבמה פנויה ללוכטה, שינסה לנצח את לאסלו צה ודויד וראשטו ההונגרים.

יריבים נוספים: אוסאמה מאלולי (טוניסיה), מרקוס רוגאן (אוסטריה). גל נבו יחפש להעפיל לגמר ושם אולי יצליח להדהים את כולם. סטפאני רייס האוסטרלית היא המועמדת הברורה לנצח אצל הנשים, אך בדרך עומדות יריבות איכותיות כמו בת ארצה אלישיה קאוטס, שי-וון ין הסינית, אריאנה קוקורס (ארה"ב) ובלמונטה גרסייה (ספרד).

שליחים
ארצות הברית עד הסוף
אין ספק שהאמריקנים הם הפייבוריטים הברורים ב-100X4 מעורב לגברים, כאשר רק הצרפתים והרוסים יכולים לסכן אותם, אם לא יהיו הפתעות נוסח בייג'ין ("שוק על ירך", זוכרים?) הנבחרת הצרפתית תזכה בזהב ב-100X4 מטרים חופשי לגברים. מייקל פלפס וראיין לוכטה יובילו כנראה את ארה"ב לניצחון במרחק הכפול. אצל הנשים השליטה תהיה של האמריקניות. הסיניות יכולות לנצח ב-200X4 מטרים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by