בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
"הכדורסל בנסיגה, המאמנים לא מספיק טובים" 
 
ספורט 5 |
 
אסף אפל ורועי גלדסטון

פיני גרשון דיבר במסע"ת: "אשמח לפיינל פור". גרונפלד מצטרף

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפועל חולון ערכה מסיבת עיתונאים שבה הקבוצה הציגה את מנהלה המקצועי החדש, פיני גרשון, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט. כמו כן גם המאמן החדש, דן שמיר, הופיע באירוע והשניים דיברו על המטרות, הבעיות, הרכש ועל נושאים אחרים הקשורים למועדון. בינתיים, יש להם שחקן רכש חדש אחרי שדן גרונפלד סגר לשנתיים. שני שמות נוספים שעלו הם אלו של ארז מרקוביץ' ועודד שעשוע, ששיחק בעבר בקבוצה.

"האמת היא שלא תכננתי את האירוע הזה וזה קצת יותר מדי בומבסטי בשביל מפגש ראשון איתכם", פתח גרשון את דבריו. "ראש העיר כאן וזה אומר שיש שיתוף פעולה הדוק. אנחנו מקבלים תמיכה מקסימלית ממנו. הקבוצה והאולם שייבנה הם לטובת רווחת כל התושבים ואני מעריך שקבוצת הכדורסל היא הייצוגית של העיר ויש לה הרבה אוהדים אז צריך לעשות קבוצה טובה שתביא הישגים ואנחנו נהנה מהדרך".

"יש פה צוות נהדר שחלקו היה פה לפני. הם עושים עבודה יומיומית קשה מאוד. יש מאמן, עוזר מאמן, יש את מוטי. יש כאן צוות וכולנו עובדים ביחד ונהנים מזה. אני משתף פעולה גם עם חברי ההנהלה, אני לא חותם על חוזים אלא הם והדאגה שלי היא שהמקום יהיה מאוזן ומצליח. לא צריך להדביק תפקידים ותארים. זה לא מה שמשנה".

"אם ניכנס לפיינל פור אני מאוד אשמח", התייחס פיני למטרות, "חושבים על תקציב של 7-8 כמו עוד קבוצות שנאבקות על מקום בפיינל פור. אל תשכחו שיש עוד חובות שיש להחזיר. כל שחקן שנוכל להשאיר, ננסה. שחקנים רוצים להביא הרבה כסף הביתה ולפעמים שוכחים כמה טוב פה".

"אם זה לא היה מרגש, לא הייתי פה"
"ב-76 הגעתי לפה ל-4 שנים והיה לי עוד כמה דברים שיכלתי לעשות השנה ואם זה לא היה מרגש אותי לא הייתי בא לפה. אני יכול לקנות מנוי ולמחוא כפיים. זו עבודה לא קלה. גידלנו כאן מספר שחקנים ואני מקווה שזו תהיה סגירת מעגל ונעשה יותר ממה שעשינו בעבר. אני מקווה שהקבוצה תהיה טובה ואם נגיע להישגים על הדרך, אז עוד יותר טוב".

כשנשאל כיצד נראה הכדורסל הישראלי מבחוץ אחרי שבמשך שנה לא אימן, ענה: "העובדה שהעתודה לא עלתה לדרג א' וגם נבחרות אחרות לא הצליחו מעידות שהכדורסל הישראלי נמצא בנסיגה. מדינות קטנות מצליחות יותר מאיתנו. כנראה שמשהו בפס הייצור של ישראלים לא בסדר. אז או שהחיבור בין אנשים לא מייצר אנשים גבוהים או שהמאמנים לא טובים. אני חושב שהמאמנים לא טובים. יותר מדי מאמנים רוצים להיות בטופ, להיות מאמנים בליגת העל. חלק מהם מגיע לשם וחוטף סטירה אבל לא נופל עד למטה לגילאי הנוער. חלק מהעבודה שלי תהיה עם בי"ס לכדורסל".

"רוצה יותר מתקציב מינימום"
"נתחיל לבנות את הקבוצה ותוך כדי זה ננסה לגייס את הכסף", התייחס גרשון לעניין התקציב, "אנחנו רוצים להגיע מעבר לתקציב המינימום, אני מאמין שאם תהיה קבוצה טובה תהיה היענות מבחינת הכרטיסים והמנויים. כולנו מקווים שלא מעט חולונים, שרוצים ויכולים, יעזרו לנו בתקציב. בעוד חודשיים נדע בדיוק כמה כסף הצלחנו לגייס".

"אנחנו מנסים כל יום להשיג תמיכה כזו או אחרת ועד עכשיו אנחנו נענים ברצון טוב ומתמיכה אמיתית. עוד לא התחלנו לאסוף כסף אבל יש לנו התחייבויות של אנשים שרוצים לתמוך במועדון ורוצים שהוא יילך לדרך שפויה לאורך זמן. עד שהאולם יוקם נצטרך ליהנות מתקציבים סבירים ואחרי זה האוהדים ימלאו את האולם והתקציב יגדל. סגרנו מספר דברים בימים האחרונים. דן שמיר חתם כמאמן ואני מאחל לו בהצלחה ואני מקווה שהוא ישרוד את השנים של החוזה שלו שזה יותר משנה. צירפנו למערכת את מוטי דניאל וזה מישהו שיש לו הזדהות לתושבים ולאוהדי הכדורסל. הוא היה ברמות הגבוהות ביותר של הכדורסל ואני בטוח שהוא ייתן מניסיונ ואני מקווה שזה יגבר".

בהמשך, התייחס המנהל המקצועי לרכש החדש: "החתמנו את דן גרונפלד לשנתיים הקרובות. הוא ומורן רוט, שהוא סמל של הקבוצה דמות חיקוי של ישראל אלימלך. כל התנאים איתו סגורים ואני מקווה שבראשון זה ייסגר. מורן הראה נכונות להישאר פה ואפילו יותר משנה אחת ואולי הוא יסיים פה קריירה. אנחנו מקווים שתהיה קבוצה טובה. עם שני הישראלים האלה, שון דניאל ועוד צעיר אחד, ניצור שלד טוב שיאבק בחלק העליון של הטבלה. אני לא רוצה ליצור יותר מדי ציפיות ולהלחיץ את דן לפני שהוא הגיע. יש לי רצונות וציפיות של יותר מעוד קבוצה שתשרוד בליגה. אעשה הכל כדי שנעמוד בכל ההתחייבויות שלה".

"העובדה שאני פה ויש מאמן ושני ישראלים מהטובים שיש יעזרו לנו להביא חיזוק כדי שתהיה קבוצה אטרקטיבית שתגיע להישגים. אני מקווה שהאולם יהיה מפוצץ". גם נושא הליגה הבלקנית זכה להתייחסות: "עניין הליגה הבלקנית לא תלוי בנו. דרושים אישורים מאיגוד הכדורסל, פיב"א והליגה הבלקנית. אנו יודעים את ההוצאה הכרוכה, מעריכים שנצליח לגייס את זה מספונסר נפרד ואם הכול יסתדר, זה ייצא לפועל".

לקראת הסיום, גרשון התייחס לראש העיר ואחר כך למכבי ת"א: "אם הקהל יחבק אותו (מוטי ששון) כמו שאנחנו הוא יבוא למגרשים. כל ראש עיר שמגיע שורקים לו בוז. אם יחבקו אותו שם הוא יבוא יותר. מאחר ואני יותר מיום אחד בכדורסל הייתי בעוד קבוצות חוץ ממכבי. הקבוצות השיגו יותר מהפוטיציאל שלהם. תמיד הגענו לקצת יותר מהרכב השחקנים. כמה קבוצות שרדפו אחרי מכבי התפרקו: ר"ג, עפולה, אילת, הפועל ת"א. גם אחרי האליפות בגליל כמעט היא נעלמה וזה גם מה שעבר על חולון. יהיה לנו תקציב שפוי. לפעמים צריך להחליף שחקנים ואולי מאמן. למזלי אותי לא יכולים להחליף. נהיה שפויים. להכניס אתכם לפנטזיות? זה לא יקרה".

שמיר: "זה לא מקום קל ואני מוכן"
דן שמיר שהוצג כמאמן הקבוצה דיבר גם כן. "להיות בחולון ולהיכנס בשער הזה זה בהחלט ציון דרך. זה מועדון עם מסורת גדולה ואני מכיר אותו כשהגעתי כמאמן של קבוצה יריבה. זה מועדון עם קהילה מאחוריו וזה הופך את הכול למיוחד. עבדתי שלוש שנים עם פיני גרשון ובשבילי הוא לא בנאדם רגיל, הוא דמות מאוד חשובה עבורי ולחזור לשתף איתו פעולה. זה גם משמח כי לא ידעתי שתהיה לי עוד הזדמנות אחרי שהוא הלך למכבי ואני לירושלים".

"יש לנו כבר שני שחקנים: דן גרונפלד שהסתכלתי עליו עוד כשהייתי במכבי ואז הבאנו אותו לבני השרון ואני שמח שאני ממשיך איתו גם לשנתיים הבאות. יחד עם מורן רוט זה חצי קבוצה מבחינתי בפן המקצועי. יש אתגר גדול גם בטווח הארוך וגם בקצר. כולנו הגענו כדי לבנות משהו ולעשות תהליך מסוים. זה לא המקום הכי קל ואני מוכן לזה. הייתי בירושלים ובמכבי, אני אוהב סביבת עבודה חיה. אני רק מקווה שכולם ייהנו מהפרויקט הזה שכולנו נכנסים אליו".

מי שמצטרף להנהלה הוא מוטי דניאל. "שמח להיות פה", אמר שחקן העבר, "אני חושב שיש פה הרבה כוחות עם רצון ושאיפות להקים משהו גדול. לצד הקשיים חולון היתה גם אלופה. ישנה הסתכלות קדימה עם תקווה".

דן גרונפלד סגר לשנתיים במועדון
דן גרונפלד סגר לשנתיים בהפועל חולון. הפורוורד, ששיחק תחת דן שמיר בבני השרון בעונה שעברה והיה אחד משחקני המפתח בקבוצה, חובר למאמנו. שם  נוסף שנמצא על הפרק הוא מורן רוט.זו תהיה משימה קשה להשאירו שכן רוט מבוקש על ידי מכבי תל אביב לאחר שיותם הלפרין, שכבר סיכם במועדון הצהוב, חזר בו והחליט להישאר באירופה. בקבוצה גם מנהלים משא ומתן עם יוני ניר, ששיחק אשתקד במועדון. גם מוטי דניאל, ששיחק בעבר בהפועל חולון, ושימש כמנכ"ל בהפועל ירושלים, אמור להצטרף לצוות הניהולי של הקבוצה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by