בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
בית המשפט קבע: טביב בעלים יחיד של הפועל 
 
 טביב הבעלים, הראל נשאר מאחור. צפו בסיכום ההכרעה   
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

השופטת החליטה שהליך ה"במבי" תקף וחוקי. 6 מיל ש"ח יעברו להראל ולפרודתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

רשמו את התאריך. ה-18 ביולי 2011 זהו היום שבו אחת הסאגות הארוכות בתולדות הכדורגל הישראלי הגיעה לסיומה. אלי טביב ומוני הראל הגיעו הבוקר (שני) לדיון בבית המשפט, ומספר שעות לאחר מכן קיבלה השופטת רות רונן החלטה: הליך ה"במבי" תקף וחוקי, אלי טביב הוא הבעלים היחיד של הפועל תל אביב. הראל לא ייצא בידיים ריקות, אגב. בתוך 48 שעות אמורים לעבור אליו ואל פרודתו 6 מיליון שקלים במזומן.

כזכור, הסכסוך המתוקשר והמכוער בין השניים פרץ לתודעה במהלך הנסיעה של הפועל ת"א למשחק החוץ מול בנפיקה בליסבון, שנערך ב-14 בספטמבר 2010. מוני הראל החליט למנות את אחיו, משה, לתפקיד המנכ"ל בלי הסכמתו של טביב ועורר עליו את זעמו של שותפו. מאז חל נתק ממושך בין השניים ומספר ניסיונות פיוס לא צלחו, כמו גם הניסיונות להשגת הסכמות בענייני כספים, מינויים וחוזים. 10 חודשים חלפו והעימות נפתר רק בפרידה. "אני מכבד את החלטת בית המשפט", אמר הראל, ובסביבתו אמרו: "תם ונשלם, לא נערער על ההחלטה".

המשמעות של החלטת בית המשפט מרחיקת לכת לגבי המשך ההתנהלות של הפועל ת"א. מעכשיו לא נדרשת חתימתו של הראל על כל חוזה ולכן ייצאו לפועל ההעברות של עומר דמארי ואפולה אדל, בעוד שחוזיהם של המאמן דרור קשטן, המנכ"ל ניר ענבר, מאמן הכושר רון ציבלין, מאמן השוערים יום-טוב טליאס והדובר קובי ברדה ייכנסו לתוקף והם יוכלו לקבל משכורת ולהתרכז בעבודה. מנגד, הדובר גבע תלם וג'ימי טורק, נציגו של הראל, יעזבו את המועדון.

אז מה השלב הבא? טביב ייאלץ לבצע בהקדם מספר פעולות על פי תקנון העברת זכויות - להשאיר במשרדי ההתאחדות לכדורגל ערבות בנקאית בסך 1.5 מיליון ש"ח ולהצהיר על הון עצמי מינימלי של מיליון ש"ח.

השתלשלות האירועים בבית המשפט
ב-08:55 הגיע מוני הראל מלווה בעורך דינו ישראל עזיאל, והצהיר "אני לא מוטרד". טביב, שהגיע 8 דקות לאחר מכן, היה מחויך בפתיחת הדיון אליו הופיע יחד עם נציגו דורון אוסידון. שני הבעלים ישבו בשורות נפרדות ולא יצרו קשר עין.

כבר בפתיחה הודיעה השופטת רות רונן כי למדה בקפידה את כל החומר וכי היא מוכנה לתת פסק דין עוד היום. היא הציעה מיד למוני הראל לוותר על שלב החקירות על מנת שניתן יהיה לפסוק בנושא הבעלות מיידית. הראל ועורך דינו יצאו להפסקה מיוחדת על מנת לדון בבקשת השופטת. לאחר כ-5 דקות חזרו הצדדים והראל הודיע כי הוא אינו מתכוון לוותר על שלב החקירות. על אף החשש שההחלטה תתעכב במספר ימים נוספים, קבעה השופטת כי ההליך תקף וטביב נותר הבעלים הבלעדי.

חקירתו של מוני הראל
לפני פתיחת החקירה ביקש עורך דינו של טביב מהשופטת להוציא את התקשורת כדי להציג בפני הראל דברים שבינו לבין אשתו, אך היא סרבה לפנייתו וגם לבקשת עו"ד עזיאל, שרצה כי הדיון יתקיים בדלתיים סגורות. עורך דינו של טביב, יורם זמיר, שאל את הראל לגבי העיקולים שאשתו הטילה על נכסיו. "ניתנו עיקולים אך לא על כל נכסיי, אני לא יודע אם גם על המניות של בהפועל", אמר הראל בתחילת החקירה, "לא נכון לומר שיש לי קשיי נזילות ושאני במצב כספי לא טוב, אין לי קשיים כלכליים".

עורך דינו של טביב המשיך בנושא העיקולים במטרה להתיש את הראל, אך כשהאחרון שמר על קור רוח ("אולי כמה מאות אלפי שקלים וזה הכל"), הוא עבר לנושא הבמבי. "הייתי מצפה מטביב לגרוע את חוב של חצי מיליון שקלים, ולעביר לי את היתרה. שלא ישלח 6 מיליון שקלים עם תנאים", אמר הראל שהוסיף, "לא נכון לומר שהתחרטתי אחרי שטביב זכה לכאורה בבמבי. איחלתי לו בהצלחה ורק ביקשתי לכבד את ההסכם ולשלם במזומן ובאופן מיידי. דבר שלא נעשה".

"גם היום אני מסכים שטביב יעביר לי את מה שמגיע לי ושיבטיח להשאיר את שטרי ההון בקבוצה ולא ייקח אותם אליו", הוסיף הראל בחקירתו. מנגד, עורך דינו של טביב אמר: "אם טביב זכאי לקבל את שטרי ההון אז שיקבל אותם".

חקירתו של אלי טביב
עו"ד ישראל עזיאל החל את חקירתו, ושאל מדוע לא ציין טביב בתצהיר כי הורשע בפלילים. "זה היה לפני 20 שנה בערך", אמר טביב. "אחרי 7 שנים זה נמחק ולכן לא נרשם בתצהיר. לא ידעתי מה החוקיות, יכול להיות ששגיתי כאן, אבל עובדה שאישרו אותי". עו"ד של הראל המשיך לשאול את טביב וטען כי התצהירים שהגיש אינם נכונים. "טעיתי לפני 20 שנה, מה אתה רוצה?", הגיב הבעלים.

שלב הסיכומים
עורך דינו של הראל הציג בשלב הסיכומים תקדימים לזכותו בפני השופטת ואמר: "האופן שבו טביב ביקש להפעיל את מנגנון הבמבי לא קבילה". עו"ד זמיר אמר מנגד: "לטעמי התיק קל והעובדות ברורות. מוני רוצה לפוצץ את העסקה כי כנראה הוא התחרט עליה. השכל הישר יודע שהקבוצה של טביב כי הוא רצה לקיים את העסקה".

ב-15 במאי החליט מוני הראל שהגיע זמן לפרק את השותפות עם אלי טביב והגיש במעטפה הצעה לפתיחת הליך הבמבי. הראל הציע 6 מיליון שקלים, כאשר ההחלטה שעמדה בפני טביב הייתה לרכוש את חלקו של הראל בסכום הנ"ל או למכור את חלקו באותו סכום. למרות שהצהיר קודם לכן שהוא מעוניין לעזוב, הפתיע טביב במסיבת עיתונאים ובה הודיע כי יקנה את חלקו של מוני הראל והכריז כי הוא "בעלים יחיד בהפועל ת"א". היום, 10 חודשים לאחר תחילת הסכסוך, אישר בית המשפט את דבריו.

 

(1:23 דקות)

 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by