בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
ניר קלינגר: "השחקנים הישראלים מרשים לעצמם לדבר יותר מדי" 

ניר קלינגר: "השחקנים הישראלים מרשים לעצמם לדבר יותר מדי"

 
כדורגל ישראלי |
 
אתר ספורט 5

מאמן ב"ש התייחס למנטליות של הכדורגלן הישראלי ולא חסך ביקורת: "עושים הכל חוץ מלשחק כדורגל. לא נתפס בעיני ששחקן יגיד משהו על מאמן". ומתייחס לאקסית מת"א: "לאיוניר יהיה קשה להשיג מה שאני השגתי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עונת הבכורה של ניר קלינגר בהפועל באר שבע נפתחה בהצהרות על החזרת הקבוצה הדרומית לצמרת. במהלך החודשים שבאו אחר כך ידעה הקבוצה עליות וירידות, כמעט ואיבדה את הבעלים אלונה ברקת וחוותה עזיבת שחקני מפתח כמאור מליקסון לוילסה קראקוב. את העונה סיימה הקבוצה במקום התשיעי, דבר אותו הגדיר מאמנה כ"כישלון". קלינגר, העובד בימים אלו על השלמת הסגל לעונה הבאה, התארח בתכנית "אנשי העונה" ודיבר על הכל.

 
בוחר שלא להיעלב. קלינגר
 בוחר שלא להיעלב. קלינגר 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

"אני לא חושב שכדאי שנהיה רואי חשבון וניכנס לעניין התקציבים", אמר המאמן, "אין לי שום טענות ולא היו לי בנושא המשאבים שאלונה נתנה. להיפך. כל מה שרצינו בצוות המקצועי, גם מבחינת תנאים וגם מבחינת שחקנים, קיבלנו. בסטנדרטים שלי אני שמח שהצהרתי שמקום תשיעי הוא כישלון. אלו הסטנדרטים שלי. אולי להפועל חיפה, הפועל עכו ומכבי פתח תקוה שהיו בפלייאוף האמצעי -  מבחינתן זה היה בסדר. כל הזמן אני שומע שמדברים על הפועל באר שבע שמשהו לא בסדר ולא טוב, אבל הסטנדרטים שלי גבוהים יותר".

 

"שבוע אחרי סכנין ניצחנו את אשדוד 0:5 והרגשתי שהקבוצה טובה, אבל כל הזמן היה ברקע את הלחץ של מליקסון לעזוב", סיפר קלינגר והודה: "בתקופה ההיא הלכתי עם מאור ולא ידעתי שההשלכות של העזיבה שלו יהיו כאלה". על השחקנים שעזבו את הקבוצה הקיץ, בהם דוד רביבו הוותיק, אמר: "אני חושב שצריך לעשות הפרדה בין רביבו, ערן לוי ועבדל ראזק. היו בעיות אחרות ואני בדרך כלל לא ניכנס לשמות. לגבי רביבו באמת היה לי עונג לאמן אותו והיו עליות וירידות ביכולת שלו, אבל הוא נתן את המספרים שלו והנהיג את הקבוצה שצריך. נפרדנו ממנו בצער כי הוא לא ילד, והוא חשב שהוא צריך להרוויח סכומים גבוהים יותר. אי אפשר לעשות מכלול על כל השמות שעזבו אותנו, חלקם היו טובים וחלקם איכזבו. כל אחד בוחר להיעלב מביקורת. אני בוחר שלא להיעלב. אני שיחקתי 83 משחקים בנבחרת ישראל והייתי קפטן ולקחתי אינספור תארים. אף פעם לא אמרתי על מאמן שהוא איכזב אותי כי לא נתתי לו סיבה לאכזב אותי. בחיים לא אמרתי מילה על שום מאמן. תמיד אמרתי שהמאמן צודק גם אם הוא לא צודק. כל השחקנים הברברנים האלה שאומרים 'אני מאוכזב מהמאמן הזה' באמת כדאי שיעשו חשבון נפש עם עצמם. זה לא נתפס בעיני ששחקן יגיד משהו על מאמן. השחקנים הישראלים מרשים לעצמם לדבר יותר מדי, לבלות יותר מדי והכל יותר מדי רק לא לשחק כדורגל יותר מדי. כל אלה שמדברים - עדיף שישבו בשקט ויתעסקו בקריירה שלהם, ככה יהיה טוב לכולנו".

 
 

על מכבי ת"א, ממנה נפרד בטעם חמוץ, אמר קלינגר: "יש פה בעיתיות אם אענה לך במלוא הכנות, כי אז תהיה בעיה. אני חושב שבתקופה שלי התחלנו להיות אמיצים ובנחישות ובדרך מסוימת, בסוף הקמפיין שלנו באלופות זה הגיע לשיאו. שם היה אפשר להגיד שהלכנו בדרך. היו לנו המון שחקני בית ששיחקו אצלנו, יצרנו שלד של שחקני בית מנוסים כבר שיחקו באלופות והביאו ארבע נקודות וזה היה בסיס נפלא. מפה היה אפשר להתקדם ולהביא זרים טובים. התקציב שלנו בעונת האלופות היה 16 מיליון שקל. אז לצערי אני חלק מפירוק הדרך. היה מה שקרה עם הקהל ונמני והיו מעורבים גורמים שחזקים בכדורגל עם כסף ועוצמה. היה לחץ מאוד חזק על לוני ועלי".

 

על מוטי איוניר, מאמן מכבי שמנסה להוציאה לדרך חדשה ושונה, אמר קלינגר: "אני חושב שיהיה למוטי קשה להשיג את ההישגים האלה. הוא מנסה וזה טוב וזה לא יהיה השנה. היא לא קבוצת נוער ויש שם שמות טובים זה חומר לאליפות. השאלה אם הוא יצליח לעשות את זה ואני מאחל לו. אני מאחל לו שיצליח עם מכבי, לי אין שום רצון להיות שם. יהיה קשה כי זה תהליך ולא הוקוס פוקוס. החודשים שהוא היה שם בשנה שעברה זה לא מספיק להשאיר חותם. אני הייתי מחובר למכבי כעוזר מאמן ושחקן במשך שנים, והוא היה בחוץ הרבה זמן. הוא מאמן טוב ונחוש ואני מאחל לו בהצלחה".

 

קלינגר דיבר גם על אבי נמני, אותו הוריד לספסל בתקופה בה אימן את הצהובים: "אני לא מעורב במה שגולדהאר עשה. אני חושב שזה לא בריא ואבי יודע את זה. כשהוא היה מאמן הוא ידע את זה. הוא סוכן היום וזה לא בריא ולא נכון שיש ריכוזיות של כוח ועוצמה. אין דבר כזה שאדם יהיה מעל המועדון ושהקהל יסגוד לו בצורה כזו. זה לא בריא למועדון. אני חשבתי כך מבחינה מקצועית וזה פגע לי בקבוצה. עשיתי מה שעשיתי מבלי לערב עניינים אישיים. נמני ואני חלקנו חדר ביחד, היינו חברים טובים ועשינו הרבה דברים ביחד, אבל כשהגעתי להחלטה מקצועית וראיתי שאני המאמן וזה פוגע לי בעבודה החלטתי לחתוך את זה. לגבי גולדהאר צריך לשאול אותו מה הביא אותו להחלטה לפטר את נמני. אני מניח שזה סיבות אחרות".

 
 
פעם חברים טובים, היום פחות. נמני
 פעם חברים טובים, היום פחות. נמני 
 צילום: ניר בוקסנבאום, אתר ספורט 5 
 

על אלונה ברקת היו לקלינגר רק מילים חמות: "אני לא מת על החיקויים האלה כי אני חושב על הבן אדם שיושב בבית ורואה. היא עמדה מאחורי כל הזמן. אני חושב שמאמן לא צריך לקבל גיבוי אלא להרגיש את זה. זה הדבר היחידי שגרם לי להמשיך להיות מאותגר בבאר שבע, כי הרגשתי שרוב הקהל ואלונה מאחורי. אין קונצנזוס על אף מאמן. הרגשתי שהמועדון מקבל אותי והעיר מקבלת אותי ואני אוהב את זה. הפועל באר שבע מועדון גדול וזה מאתגר אותי. אם לא הייתי מרגיש פידבק או אמונה מצד אותם אנשים לא הייתי נשאר. אלונה יכולה לשאול מה שהיא רוצה. אנחנו מדברים המון על כדורגל ובגלל שהיא אישה אני לא צריך לדבר איתה אחרת. אני מדבר איתה כמו עם כל בעלים שהיו לי גם בארץ וגם בחו"ל. אין שום הבדל בין אישה או גבר".

 

על אוהדי באר שבע והיחסים שלו איתם סיפר: "אני מרגיש מצוין. בכל קבוצה תמיד יש כאלה שלא מרוצים. בסך הכל השנה התנהלנו למופת בעיתות משבר וגם בתקופות טובות. לא היו בלגנים, שגעונות או מהומות. עברנו את זה בצורה יפה. הקריאות שלהם לגיטימיות ואני מדבר איתם על זה. החלטתי לדבר איתם פנים מול פנים. למעט אימונים טקטיים אני פותח את כל האימונים. כשאני רוצה לסגור זה לא בגללם. אם הם רוצים לדבר אני אדבר, גם אם צריך להתווכח. זה נכון לבאר שבע ונראה לי שהם מקבלים את זה. יש להם על מה לא להיות מרוצים".

 

על התוכניות לעונה הבאה סיפר קלינגר: "ההכנות עוברות בשקט ובצורה עניינית. זו התנהלות בריאה למועדון כמו הפועל באר שבע. אני לא חושב שנחלשנו. נבנה קבוצה חזקה ודינמית אליה יגיעו עוד שחקנים זרים ועוד ישראלי אחד או שניים. אני חושב שנהיה קבוצה שונה וטובה. באר שבע מבחינתי זו קבוצה גדולה ואני רוצה לאמן בקבוצות גדולות וזו תהיה הדרך".

 
ההימור של קלינגר לעונה הבאה. חיפה חוגגת
 ההימור של קלינגר לעונה הבאה. חיפה חוגגת 
 צילום: ניר בוקסנבאום, אתר ספורט 5 
 

על גיא עזורי, שלא הסתדר עם הקהל בבאר שבע אמר: "אני לא חושב שמה שקרה איתו סלל לי דרך. זה היה אקט מובן מצד אלונה ואוהדי הקבוצה הוכיחו העונה שהם לא שונים מכל קהל אחר. נכון שהחשש שאלונה תעזוב והקבוצה תחזור לימים פחות עם ביטחון. החשש הזה הזיז דברים בין פלגים ובתוך חוג האוהדים והיה שקט ועידוד. יצרנו קשר בין הצוות המקצועי ההנהלה והאוהדים. הייתה תחושה שהדברים הולכים לכיוון נכון. המהלך הזה שלה היה נכון. זה בא ממקום אמיתי ולא היה איום. כשהיא הרגישה שהקהל עומד להשתנות היא חזרה בה".

 

על פרשת הכדור המרכזי: "אני מרגיש נורא מסיבה פשוטה, כי כשהייתי בקפריסין ארבע שנים התהדרתי שהכדורגל שלנו נקי ולפעמים לא כמו שם שיש שם שמועות. אצלנו זה נקי והיום לא נעים לי להתקשר לחברים שלי שם שיצחקו עלי. בטוח שהם יודעים".

 

מי תיקח אליפות בעונה הבאה? "אני חושב שחיפה תזכה באליפות, היא מועמדת בגלל ההתנהלות שלה בקיץ. למרות שעזבו אותה שחקנים. יש שם יציבות ניהולית של סגל ומאמן ולכן היא המועמדת שלי. אני גדלתי שם ומקבל בברכה כל דבר".

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by