בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
חברי מרכז הפועל בהתאחדות לכדורגל שינו את דעתם, הדיון על הקיזוז נדחה 

חברי מרכז הפועל בהתאחדות לכדורגל שינו את דעתם, הדיון על הקיזוז נדחה

 
כדורגל ישראלי |
 
אסף אקרמן, אתר ספורט 5

חברי מרכז מכבי החליטו להצביע נגד השיטה, אך חברי הפועל החליטו כי הם בעד והיו"ר, אבי לוזון, החליט לדחות את הישיבה: "לא רוצה החלטה על חודו של קול, רוצה הכרעה רחבה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במשך תקופה ארוכה נראה היה שהקיזוז עומד להתבטל בתום העונה הנוכחית, אבל היום (שני) מרכז הפועל החליט כי הוא בעד המשך השיטה ושינה לגמרי את התמונה לקראת ישיבת חברי ההנהלה, שאמורה היתה להיערך בשבוע הבא. כידוע, אנשי מכבי דווקא רוצים לבטל את הקיזוז. אז מה יהיה? לא ברור. בינתיים אבי לוזון החליט לפעול בעניין ודחה את הפגישה המכרעת שתוכננה ליום ראשון כדי לגבש הסכמה רחבה.

 
מחפש הכרעה רחבה. לוזון
 מחפש הכרעה רחבה. לוזון 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

"זה היה יום ארוך. חלק נכבד ממרכז הפועל לא מעוניין לבטל את הקיזוז ואת שינוי מבנה הליגות", אמר לוזון והמשיך: "נכנסתי בסופה של הישיבה והסברתי להם. אנחנו נעשה איתם עוד דיון כדי שהחלטה בנושא תהיה ברוב מוחלט ולא על חודו של קול. לא מכבי, לא הפועל ולא בית"ר קובעים בסוף, אלא ההנהלה".

 

היושב ראש התייחס לטענות של אנשי הפועל כי דרוש רוב של שני שליש כדי לבטל את השיטה. "כששינינו את מבנה הליגות היה כרוך בזה הקיזוז. על פי היועץ המשפטי, צריכים להצביע שני שליש מהחברים כדי לבטל את הקיזוז. גם אם היה לנו רוב של 22 מתוך 33, לא הייתי רוצה את זה כי אני מעדיף שיהיה רוב גדול ומוחלט". הפירוש: אנשי הפועל צודקים בנוגע לזווית המשפטית.

 
 

"אני לא מאוכזב מסיעת הפועל, אני הולך עם הרוב ואם הרוב ירצה קיזוז אז יהיה קיזוז. מן הראוי שהציבור ופרשנים ידעו שזה לא מה שאבי לוזון קובע, אני לא כופה את דעתי. רוצים בעד אז יהיה בעד רוצים נגד - אז יהיה נגד. רק לאחר שנעשה עוד דיונים עם ראשי הקבוצות ונגבש הסכמה רחבה, נביא את ההצבעה להנהלה. אנחנו ננסה לעשות את הישיבה עד סוף יוני או בשבוע הראשון של יולי".

 

בשביל להקל עליכם, אז הנה ההסבר. על פי אנשי הפועל, הרוב הנדרש לביטול הינו שני שליש מ-33 החברים כלומר 22 (רוב שכרגע אין) מכיוון שלא נקבע למהלך תוקף ברור ואי אפשר לפצלו מההחלטה על מבנה הליגות. אגב, 13 מ-14 החברים הצביעו בעד הקיזוז כאשר רק אלונה ברקת התנגדה. במכבי, לעומתם, מתנגדים לשיטה וטוענים כבר תקופה ארוכה כי בשביל שהיא תמשיך נדרש רוב של שני שליש מפני שהיא הוגבלה לשנתיים.

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by