בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
בארקלי ירוץ בתחתונים אם מיאמי תזכה 

בארקלי ירוץ בתחתונים אם מיאמי תזכה

 
ספורט 5 |
 
אייל גרוסברד

הפרשן בוטח בדאלאס שיכולה לזכות הלילה. ספולסטרה: "לברון לא צריך להוכיח"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

האם אחת ההפתעות הגדולות בהיסטוריית ה-NBA תתרחש כבר הלילה? דירק נוביצקי ודאלאס, המובילים 2:3 על מיאמי בגמר, יתארחו במשחק השישי אצל לברון ג'יימס ודוויין ווייד יממה אחרי שפורסם הוידאו בו נראו שני כוכבי ההיט מחקים את הפורוורד הגרמני החולה שהגיב לדברים וכינה אותם "ילדותיים ובורים".

  • 03:00, ישיר בספורט 5 וב-HD: מיאמי מול דאלאס, משחק מספר 6

ללא קשר לזהות המנצחת הלילה, גמר 2011 תופס תאוצה ממשחק למשחק, מיום ליום. הסידרה כולה זוכה ל-25% צפייה יותר מאשר גמר 2006 אז ניצחו ההיט את המאבס 2:4, והרייטינג במשחק ה-5 הגיע ל-12.6% וגירד את מקבילו אשתקד בין הלייקרס לסלטיקס. הסיפור הגדול ביותר הוא כמובן לברון, שקלע רק 11 נק' ברבע מספר 4 בסידרה עד עתה ונראה כשחקן בינוני ומטה, כזה שאפילו טריפל דאבל של 17 נק', 10 אס' ו-10 ריב' במשחק 5 נשכח. ארה"ב כולה נהנית לבקר, לתקוף וללעוג ללברון. "אולי ההיט ישלחו בקשה רשמית לדייויד סטרן להאריך את הגמר ל-9 משחקים?", נכתב באחד העיתונים, "תאהבו או תשנאו אותו, לברון עושה את הגמר מעניין ומושך הרבה יותר".

דאלאס, הזקוקה לניצחון אחד הלילה או ל-W במשחק 7 (אם יהיה בו צורך) כדי לזכות באליפות ראשונה בהיסטוריה, כבר מתכוננת למה שאולי ייזכר כערב הגדול ביותר של מדינת טקסס. משטרת דאלאס העלתה את הכוננות לרמה הגבוהה ביותר, ושלחה כוחות מתוגברים כולל יחידות מיוחדות לסביבת אולמה הביתי של הקבוצה שם יתקבצו הלילה כ-20 אלף אוהדים לצפות במשחק על מקרני ענק. "יהיו הלילה המון שוטרים ברחובות העיר", אמרו במשטרה המקומית שם חוששים מהתפרעויות והפרות סדר של אוהדים חוגגים במקרה של ניצחון.

"אני רק רוצה לזכות באליפות פעם אחת", אמר נוביצקי בן ה-33 שיודע שחלון ההזדמנויות של המאבריקס קטן, "אני לא מנסה לנצח עבור המורשת שאשאיר אחריי או משהו אחר מפשוט להיות בקבוצה הטובה ביותר במשך עונה אחת". והוא קרוב לכך. ניצחון אחד ונוביצקי ייזכר תמיד כשחקן האירופי הראשון שהוביל ככוכב קבוצת NBA לאליפות. הוא שיחק חולה וניצח. הוא קלע שני סלי ניצחון בסידרה. הוא קלע עד כה 54 נק' לעומת ה-11 של לברון ברבע מספר 4. הוא מנהיג קבוצה של שחקנים מוכשרים פחות מאלו אשר עומדים לרשות היריבה, קבוצה שהגיעה עד הלום ללא קירון באטלר, כוכב המשנה הפצוע שלה, וללא רודריג בובואה, הרכז המחליף. קבוצה שגילתה את עצמה תוך כדי ריצת הפלייאוף, ומוציאה משחקנים כג'ייסון טרי, חואן חוסה באראה, טייסון צ'נדלר ואפילו בראיין קרדינל יכולות שאפילו הם לא ידעו שיש בהם. "זה הזמן שלנו", מצהיר טרי, שהפך לכלי נשק חשוב ולמנהיג בקבוצה בחודש האחרון אחרי שהיה בעיקר השחקן השישי ששם נק' על הלוח במהרה בכל פעם שהוא נשלח למגרש, "אני זוכר איך ב-2006 הם זכו מולנו באליפות, הקונפטי פגע לי בראש". אפילו ברנדן הייווד, הסנטר המחליף שהיה נחשב במשך שנים לעצלן ושחקן שלא נותן את הכל, מתכוון לנסות שוב ולשחק פצוע אחרי שהחמיץ את המשחק החמישי בסידרה.

דאלאס ניצחה עד כה בכל דרך אפשרית: עם ההגנה המשודרגת שלה ובמשחק התקפה כמו זה בגיים 5 בו עברו שתי הקבוצות לראשונה את 100 הנקודות. היא מבצעת טוב יותר את ההתאמות ממשחק למשחק ומפוזשן לפוזשן ומשתמשת נכון יותר בשחקני הספסל. היא ממקסמת את יכולותיו של טרי בהגנה ומחזירה אותו לימים בהם היה האס ההגנתי במכללת אריזונה. היא מנצלת את התנועה הנהדרת של שון מריון שנשאר שומר לא מוערך אך מהטובים ביותר שיש. היא אולי לא עושה הכל נכון, אבל לבטח נכון יותר מיריבתה שנסמכת בעיקר על הפנומנאליות של דוויין ווייד.

מרבית חובבי הכדורסל בארה"ב מקווים שהמאבריקס יזכו באליפות ויכו שוק על ירך את הקונספט לשמו הגיעו לברון וכריס בוש לחשק לצד דוויין ווייד בקבוצת הגלאקטיקוס שבנה בקיץ פט ריילי. בסקרים בעיתונים הגדולים במדינה הביעו כ-65 עד 70 אחוזים מהנשאלים את רצונם בזכיית המאבס. בסקר של הלוס אנג'לס טיימס שנערך בקרב 3000 אוהדי הלייקרס כמעט 80% השיבו כי הם רוצים שנוביצקי יהיה האלוף. יותר מ-10% ענו כי הם לא רוצים שאף אחת מהקבוצות תהיה האלופה בעוד שפחות מ-10% נתנו קולם ללברון.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/8/233508.jpg

זו אחת הסדרות הצמודות בהיסטוריית הגמר, ובכלל. התוצאה הכוללת בה עומדת עד עתה על 459:463 למאבריקס, כשההיט הם המובילים 345:355 בשלושת הרבעים הראשונים. אבל ברבע הרביעי, המכריע כל כך, העסק מתהפך ושם הטקסנים קלעו עד עתה 118 נק' לעומת 104 של הפלורידנים. "העניין הגדול ביותר הוא שאנו חייבים לסגור משחקים היטב", הודה מאמן ההיט אריק ספולסטרה שמאמין כי קבוצתו יכולה עדיין להתקאמבק ולנצח 3:4, "עברנו כמה סיטואציות בה היינו צריכים לסגור משחק ולנצח בו דרך ההגנה והוצאנו לפועל. עשינו את זה בבית שלנו עם הכישרון שלנו, ואנחנו מצפים לכך גם בשני המשחקים הקרובים".

2.2 נק', 0 מ-7 משלוש נק' ו-25% מהשדה. אלו מספריו של לברון ברבע ה-4. ספולסטרה עדיין מאמין בו: "לברון יהיה אגרסיבי יותר ונעבוד עבורו כדי שיהיה במצב הזה. הדבר החשוב ביותר הוא שלברון לא צריך לתת משחק כפי שכולם מצפים ממנו. הוא לא חייב לענות על דעתם של אנשים אחרים, ציפיות של אחרים או מה שהמבקרים אומרים עליו. לברון רק צריך לעזור לנו לנצח וזה הדבר החשוב ביותר. הוא השחקן הכי מגוון בליגה כך שיש לו מספר דרכים לעזור לנו לנצח". נוביצקי מצידו עדיין לא נתפס מחייך אפילו בפריים אחד. כל כולו מרוכז בסיכוי הגדול ביותר שיש לו וכנראה יהיה לו לזכות באליפות: "אני לא יכול ממש להנות ממה שקורה כי בפלייאוף, מסיבה כלשהי, אתה תמיד נמצא על הקצה. אתה לא ישן הרבה. אתה חושב על כדורסל 24 שעות במשך 7 ימים. אוכל להנות מזה, אני מקווה, בשבוע הבא".

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/9/233509.jpg

מה יקרה אם מיאמי כן תזכה באליפות? שימו לב לדבר הבא: כוכב העבר ופרשן הטלוויזיה צ'ארלס בארקלי ערך התערבות עם שדר הרדיו של רשת ESPN, דן לה בטארד, שבין עיסוקיו עובד באחד מעיתוני מיאמי ומסקר את הקבוצה. בארקלי, שירד על לברון וההיט במשך כל העונה, ובפלייאוף כינה את שלישיית הכוכבים "בכיינים" ואמר כי "אוהדי מיאמי הם הגרועים בעולם" בטוח כל כך שהמאבריקס יזכו באליפות עד שהסכים לרוץ בתחתוני ספידו ברחובות סאות' ביץ' אם ההיט יהיו אלו שיזכו בתואר. לה בטארד הבטיח כי הוא ירוץ בתחתונים ברחובות מיאמי אם דאלאס תזכה.

עוד לפני פתיחת עונת 2010-2011 היא סומנה כשנת הלברון. אבל רגע לפני סיומה היא מסתמנת כהפוכה. מי בכלל זוכר את התהיות האם ההיט ינפצו את שיא כמות הניצחונות הגבוהה לעונה של ג'ורדן ושיקגו? לפחות לפני משחק 6, וייתכן שגם לאחר סיום הפלייאוף, ה-"החלטה" המשמעותית ביותר לא נראית כראיון הטלוויזיוני בו לברון הודיע לכל העולם בשידור ישיר ודרמטי הוא אורז את כישוריו לסאות ביץ', אלא דווקא, השקטה בהרבה שכמעט ולא זכתה לתהודה, של דירק נוביצקי להישאר בדאלאס 4 עונות נוספות, או אם תרצו עד סוף הקריירה, שישה ימים קודם לכן. החלטה שמסתמנת כהיסטורית.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/233510.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by