בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
חזי מגן: "אני בעד הקיזוז, העניין שזה מביא שווה יותר מהכל" 

חזי מגן: "אני בעד הקיזוז, העניין שזה מביא שווה יותר מהכל"

 
כדורגל ישראלי |
 
רון קופמן, אתר ספורט 5

היו"ר היוצא של בני יהודה מדבר על הכל: "ההתאחדות לא מיוצגת נכון, אולי ארוץ לתפקיד היו"ר". וגם מתייחס לעתיד של בני יהודה: "מאמין שבקרוב יבוא מישהו, אולי יותר טוב ממני"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שבע שנים אחרי שרכש את בני יהודה, הודיע לפני ימים אחדים חזי מגן כי הוא עוזב את ניהול הקבוצה. למגן, שדאג להדגיש כי ישאיר את הערבויות הכספיות כדי להבטיח את המשך קיום המועדון, נמאס ומהרבה דברים בכדורגל הישראלי. אמש הגיע מגן לתכנית "מתמסרים" עם רון קופמן ופתח את ליבו בנוגע למספר נושאים בוערים.

 
מקבל מחמאות ממגן. דמאיו
 מקבל מחמאות ממגן. דמאיו 
 צילום: רוני שיצר 
 

"אין ספק שדמאיו הוא המנכ"ל הטוב בארץ ובני יהודה תלויה בו יותר מתמיד", אמר מגן על המנכ"ל עימו עבד ואשר שוקל את עתידו בימים אלו, "מי יחליף אותי אני לא עדיין לא יודע, אבל יימצא לי מחליף. בני יהודה היא קבוצה מספיק אטרקטיבית כדי שיבוא מחליף ראוי. אני לא עוזב כמובן מכעס, אלא בהרבה אהבה, אבל כמו שאמרתי: נגמרו לי הכוחות, אין לי כוח נפשי להמשיך בפעילות הזו. אני לא נוטש אלא עוזב באופן מסודר, משאיר לזמן מסוים את הערבויות עד שמישהו יוכל להחליף אותם. אני עוזב בצער ובכאב אבל זה מה שאני רוצה".

 

על השאלה האם ימשיך לתמוך כספית בקבוצה גם כשיהיה מחוצה לה, ענה מגן: "אני לא רוצה לצאת בהבטחות כי אני לא יודע מה יקרה בשבוע הבא. בוודאי שאשאר חייל נאמן של בני יהודה. התאהבתי במועדון, בילדים, בצוות. הכרתי אנשים שהלכו איתי לכל אורך הדרך, מאמנים, שחקנים וכמובן דמאיו. יהיה לי קשה, אעזור ככל יכולתי אבל לא אשמש כיו"ר ולא אתערב בניהול. דמאיו יודע מה הוא עושה והוא יעשה את זה טוב".

 
 

"אני לא יודע אם קשטן יישאר", התייחס היו"ר הפורש לסוגיית מאמן הקבוצה, "אני מאוד מקווה שדרור כן ימשיך. אדבר איתו מיד כשהליגה תיגמר. קודם כל נסכם את הדברים בינינו. הוא עשה עונה מופלאה, אני לא זוכר מתי בני יהודה צברה כל כך הרבה נקודות, אולי רק בעונת האליפות. אנחנו רגל וחצי בהופעה באירופה. אעשה את הסיכומים שלי ואחליט מה לעשות, אני לא יכול להתחייב על כלום עכשיו".

 

השאלה הבוערת כעת בבני יהודה לאחר הודעת העזיבה של מגן היא האם יישאר משה דמאיו בצמרת הניהולית במועדון. "בני יהודה מועדון חזק, ואם שנינו נלך ביחד זו תהיה מכה אנושה ולכן אני מקווה שזה לא יקרה", אמר מגן, "דמאיו ידע היטב חשבון, ומה שהוא עשה מהתקציב בשנים האחרונות זה פלא. זו אגודה מסודרת שמעולם לא היתה חייבת. יש מאמנים טובים והרבה הישגים, וזה הרבה בזכותו של דמאיו. אני לא יודע אם הוא ייענה להצעות מקבוצות אחרות כי בני יהודה יקרה לו, אבל זו זכותו להיענות להצעות. לא אדבר בשמו, אבל להערכתי הוא יישאר בבני יהודה ולא יילך למועדון אחר. עם זאת, זו החלטה שלו. אני מאמין שבקרוב יבוא לבני יהודה מישהו בעל שיעור קומה וינהל אותה, אולי יותר טוב ממני".

 

 "ראיתי כבר דברים כאלה בכדורגל, אבל מה שעשו אלה דברים שלא עושים", דיבר מגן על הקללות שספג מאוהדי הקבוצה לאחרונה, "הקללות שם כלפי ראש העיר, כלפי דמאיו, קשטן והמשפחות שלנו אלה דברים שלא נאמרים והדעת לא סובלת. לא זה מה שגרם לי לעזוב, אבל זה בהחלט הקש ששבר את גב הגמל ובאותו יום החלטתי שאני לא נשאר כי אין לי כוח. זה היה מביש. זה היה אירוע שאמור היה להיות מכובד, עם ילדים של המועדון, שחקני עבר, והאירוע הזה נהרס".

 
 
גם הוא אשם בתדמית. לוזון
 גם הוא אשם בתדמית. לוזון 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

"לא היינו היסטרים בתחילת העונה. האוהדים היו היסטרים ובצדק מבחינתם. זה היה כישלון של כולם, המנהל, היו"ר והצוות המקצועי. אין שחרור מכשלונות, אבל לראיה היא שלא עשינו שינויים בצוות המקצועי. גם בעונה ראשונה של גיא לוזון היינו במקום האחרון אחרי עשרה מחזורים, ואחר כך הוא הפך ליקיר השכונה. הוא מאמן מדהים. בשום מצב, לא עם גיא ולא עם דרור ראיתי קטסטרופה. קשטן הוא טיפוס מיוחד, הוא הולך באותה דרך כל הזמן ומאמין שההצלחה תגיע. הוא דורש כל הזמן משמעת, כל הזמן עבודה קשה, עד שזה הגיע. במשך חצי עונה היינו קבוצת תחתית. קיבלנו הכי מעט גולים למעט מכבי חיפה".

 

קריירה בהתאחדות? מגן לא פוסל זאת על הסף. "היום אני חבר הנהלה וחבר מזכירות ההתאחדות. אין ספק שכשיהיה יו"ר חדש לבני יהודה אז שני התפקידים האלה יהיו שייכים לו, לא אשב כטרמפיסט בהתאחדות של אבי לוזון. לכשיהיו בחירות בעוד כשנתיים וחצי, אם אחליט שאני רוצה לשמש כיו"ר ההתאחדות, אציג את עצמי לבחירות. אם בבחירות הבאות אחליט להתמודד אבוא עם האג'נדה שלי. אם אבחר מה טוב ואם לא, אז כנראה שלא מגיע לי. אבל עוד יש זמן לכך".

 

"אני חושב שציבורית ההתאחדות לא מתנהגת כהלכה. הקהל איכשהו מאמין שההתאחדות עושה שמור לי ואשמור לך, ומה שקורה שם לא כל כך פייר. מבחינה ציבורית ההתאחדות צריכה לייצג את הכדורגל בישראל בצורה יותר טובה כדי שיאמינו שעושים את הדברים כמו שצריך. היו"ר עושה דברים טובים מדי פעם, אבל לא יודעים להציג זאת נכון וגם הוא אשם בכך".

 
מגן על הקיזוז. מגן
 מגן על הקיזוז. מגן 
 צילום: ניר בוקסנבאום, אתר ספורט 5 
 

"אני ממשיך להיות בעד שיטת הקיזוז", אמר מגן על שיטת הניקוד השנויה במחלוקת בליגת העל שעשויה להתבטל, "אני זוכר את העונות שבית"ר של גאידמק לקחה אליפות ולפני זה שמכבי חיפה לקחה אליפות והליגה הסתיימה הרבה לפני המחזור האחרון. בכדורסל מקזזים הכל ויש פלייאוף. שם אין קיזוז, כל הנקודות אינם. הליגה סובלת ממחסור בצופים, אז בשיטה הזו נפגמת הספורטיביות, אבל עדיין העניין שהפלייאוף והקיזוז מביא שווה יותר מהכל".

 

גם בנושא הגדלת הליגה יש למגן דעה מוצקה: "כשיש 16 קבוצות אתה לא חי בפחד מחודש ינואר. ההוצאות ירדו, אבל גם ההכנות. לכן צריך לחשוב על 14 קבוצות ולא על 12 או 16. יכול להיות שצריך להקים מחדש את הארצית. גם שיטת הקיזוז תבוא לדיון. כולם רוצים לעשות את הטוב ביותר".

 

מגן דיבר באריכות גם על שחקני הקבוצה ושחקני עבר במועדון, כאלירן עטר שבתקופה קודמת במדים הזהובים הסתבך באירוע פלילי: "על הקטע ההוא באמת שאני לא מוכן להגיד מילה כי חוזרים בתשובה אין מזכירים להם את עברם. אלירן בחור נפלא ושחקן מצוין. ביום שהוא חתם על החוזה במכבי נפרדתי ממנו בדמעות, כמו פרידה מבן. יגידו שזה דמעות תנין כי בני יהודה קיבלה הרבה כסף, ואכן שידרגנו את הקבוצה בזכות המכירה, אבל היה קשה להיפרד ממנו. עטר פיאר ועוד יפאר יותר את השם של בני יהודה, של מכבי ושל הכדורגל הישראלי. לא צריך לעקוב אחריו, הוא לא יסתבך יותר, זה היה משהו חד פעמי. הוא חלק מהמשפחה שלי וחלק ממני".

 

"לא גלבאן למכירה ולא שחקן אחר למכירה. עטר? אני לא אמנע מילד שיכול להרוויח הרבה כסף, ללכת ולממש את הפוטנציאל שלו. אני חושב שהוא שווה יותר ממה שמכרנו אותו. חוץ מזה, יש הבדל בין לשחרר את אניימה שבא מניגריה ובין למכור את עטר שגדל במועדון. אנחנו גאים בזה שלא מעט שחקנים באו ממחלקת הנוער. כך קבוצה עם תקציב קטן יכולה לשרוד".

 

"עכשיו כשיודעים שאני עוזב, אני בטוח שאנשים יפנו ושבני יהודה לא תישאר בלי אמצעים. לעונה הבאה כבר אמרתי שאין בעיה, בואו נראה מה יקרה מעונה שאחר כך. לפני שעזבתי בפועל, כבר לענות מה לעשות אם בני יהודה תיתקל בקשיים ויקראו לי לחזור? זה יהיה לא אחראי לענות על זה. ההחלטה לעזוב היתה מושכלת, אני חושב על זה מינואר. זו ההחלטה שלי ואני מקווה שיכבדו אותו. באתי מאהבה ואני הולך מאהבה".

 


 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by