בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורסל 
משרד מבקר המדינה פירסם דוח חמור על היכל נוקיה 

משרד מבקר המדינה פירסם דוח חמור על היכל נוקיה

 
כדורסל |
 
אתר ספורט 5

בדוח טוען המבקר כי בתכנון ושיפוץ ההיכל נמצאו ליקויים וחריגות מהתקציב שהוערך. בנוסף, ביקר המשרד את אופן ההתקשרות עם חברת יורוקום: "יש חשש ליצירת מכרז למראית עין רק כדי לצאת ידי חובה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משרד מבקר המדינה פירסם היום (שלישי) את הדו"ח השנתי המלא. בתוך הדו"ח העבה מטיל המשרד ביקורת חמורה ביותר על התנהלותה של חברת היכלי הספורט. הנושא העיקרי אליו מתייחס דו"ח המבקר הוא השיפוץ שעבר היכל נוקיה, בו משחקת כמובן מכבי תל אביב.

 
שיפוץ יקר. היכל נוקיה
 שיפוץ יקר. היכל נוקיה 
 צילום: נענע10 
 

משרד המבקר החליט כבר במאי 2006 להפעיל מתוקף סמכותו את ביקורת המדינה על החברה ("היכלי הספורט תל אביב-יפו בע"מ). המשרד בדק בין חודשים אוגוסט 2009 לאפריל 2010 היבטים שונים הקשורים לשיפוץ היכל נוקיה ולחלוקת הכרטיסים לאירועים השונים המתקיימים בהיכל.

 

חשוב לציין כי זהו אולמה הביתי של מכבי תל אביב למשחקי הליגה והיורוליג ובו מתקיימים גם משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה ומשחקי נבחרת ישראל בתחרויות השונות. בנוסף מתקיימים במקום עם כנסים שונים, אירועי מכירות ומופעי בידור.

 
 

המבקר התייחס בדו"ח על השיפוץ הנרחב שעבר היכל נוקיה החל משנת 2000 ועד 2008. על פי נתונים שהעבירה החברה למשרד מבקר המדינה עלות הפרוייקט הוערכה תחילה בכ-112 מיליון שקלים. אולם בפועל, על פי ההערכות, עלות השיפוץ הכוללת הגיעה לכ-216.8 מיליון שקלים.

 

על פי המבקר, ההתקשרות של חברת היכלי הספורט עם חברת "יורוקום" (יבואנית "נוקיה") לא הייתה קשורה. "ההליכים לבחירת נותן החסות לא בוצעו על פי עקרונות דיני המכרזים וספק אם הם עלו בקנה אחד עם סדרי מינהל תקין", נכתב בדו"ח החריף. "כבר בסוף שנת 2000 החלה החברה לחפש נותן חסות להיכל, אולם הגורמים המוסמכים בעירייה והמוסדות המנהלים של החברה (הדירקטוריון וועדת הכספים) לא קיימו כל דיון בעניין הדרך הראויה לבחירת נותן החסות".

 

המבקר טוען כי קודם ליציאת המכרז, כבר פורסמו ידיעות בעיתונים על העסקה המתגבשת בין יורוקום לחברה. "העובדה שבעת פרסום המכרז כבר נבחר נותן החסות, והוא אף נחשף לכל המידע הרלוונטי, יש בה חשש ליצירת מכרז למראית עין רק כדי לצאת ידי חובה".

 

במהלך החודשים הנ"ל עבר משרד מבקר המדינה בדקדקנות על כל פרט בהיכל ואף בא בטענות בנוגע לשם שהוענק. מיד אליהו, שונה השם לנוקיה. "קיים צורך לשקול האם לתת לו שם של חברה זרה או מוצר לא מקומי, או שמא כדאי ששמו יזוהה עם החברה הישראלית או מוצר ישראלי". בסוגייה הזו, בא המשרד בטענות בעיקר לעיריית תל אביב-יפו: "מועצת העירייה ומוסדות חברת היכלי הספורט לא קיימו כל דיון עקרוני בשינוי שמו של ההיכל. לדעת משרד המבקר, ראוי היה כי תקיים העירייה דיון יסודי ומעמיק בעניין השם".

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by