בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
צו של ביהמ"ש המחוזי: שי שני יוזמן לחקירה 

צו של ביהמ"ש המחוזי: שי שני יוזמן לחקירה

 
ספורט 5 |
 
עמר בנוביץ

יידרש להתייחס לחשד על התנהלות לא תקינה בעניין הפועל.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יו"ר איגוד הכדורסל שי שני צפוי להיות מוזמן לחקירה, על פי הסמכות שהעניק בצו בית המשפט המחוזי בתל אביב, זאת בעקבות החשדות להתנהלות לא תקינה מול המנהל המיוחד שמונה בעניינה של הפועל תל אביב. כמו כן, צפויים לקבל זימון לחקירה גם יו"ר הקבוצה לשעבר שאול אייזנברג, בעל השליטה דאז ולדימיר גוסינסקי ורואה החשבון יצחק זיגדון, שניהל את חשבונות האדומים.

נושא החקירה היא חברת "המילניום השלישי בע"מ", שניהלה את הפועל תל אביב תחת אייזנברג. על פי דברי עו"ד אמיר פלמר, שמונה כמנהל מיוחד לחברה, נעשו מספר ניסיונות לקבל מידע אודות התנהלות החברה אולם התשובות לא הגיעו.

"איגוד הכדורסל בחר לפקפק במהימנותו של המנהל המיוחד ובסמכויותיו ולא המציא עד עתה את שהתבקש להמציא על ידי המנהל המיוחד, זאת מכיוון שלטענת איגוד הכדורסל לא ברור מהם סמכויותיו של המנהל המיוחד ואין הם מחויבים להמציא למנהל המיוחד את שהתבקש על ידו, אלא אם כן ימציא האחרון החלטה ובה פירוט סמכויותיו", נכתב בעתירה לבית המשפט. "נראה כי איגוד הכדורסל, מסיבות הידועות בשלב זה לו בלבד, מנסה להרוויח זמן ולהקשות במידת האפשר על עבודתו של המנהל".

המנהל המיוחד לחברה מונה לאחר שענייניה הכלכליים של הפועל ת"א יצאו מגבולות בתי הדין של איגוד הכדורסל ועברו לניהול בבתי המשפט האזרחיים. עקב חובות עבר, בין היתר לשחקן מתן נאור, הגיעו הדברים לידי כך שלחברה מונה מנהל מיוחד.

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "לפני חודש וחצי פנה לאיגוד הכדורסל עו"ד פלמר וביקש מסכמים שונים, בטענה כי הוא מונה למנהל מיוחד של "חברת המילניום השלישי בע"מ". היות ולפנייה לא צורפה כל החלטה של בית המשפט, המגדירה מהן סמכויותיו של אותו עו"ד, ביקש האיגוד מעו"ד פלמר שיבהיר מהן סמכויותיו. לעו"ד פלמר לקח חודש וחצי על מנת שהוא עצמו יבין מהן סמכויותיו. במקום להודות לאיגוד על שסייע לו במילוי תפקידו, בחר זה להציג את הדברים כאילו האיגוד פקפק במהימנותו".

"האיגוד פעל, פועל וימשיך לפעול על פי הוראות כל דין, ובוודאי שימלא אחר צווי בית משפט. יו"ר האיגוד לא זומן לכל חקירה, והצגת הדברים באופן זה הינה מוטעית ומטעה על כל המשתמע מכך. יתרה מכך, עו"ד פלמר פנה פעם אחת בלבד ליו"ר האיגוד וליו"ר הבקרה התקציבית, מכאן שהצגת הדברים כפי שהוצגו, אינה מדויקת וזאת בלשון המעטה. האיגוד אינו פועל להרוויח כל זמן ובוודאי שלא להקשות על עבודת המנהל המיוחד".

עו"ד פלמר כתב בדו"ח בנוגע לשאול אייזנברג כי "הוא הודיע כי מעולם לא עשה כל פעולה חשבונאית בחברה ולא פעל באמצעותה. בידי המנהל המיוחד מידע כי מר אייזנברג ניהל בוררות בשם החברה ואף חתם על הסכם עם שחקני הקבוצה, ובין השאר התחייב בשם החברה לשלם שכר לשחקני כדורסל - זאת בשנת 2009, לאחר שהחברה הפסיקה להיות פעילה זאת כ-5 שנים ובוודאי במועדים אשר היה ברור כי החברה אינה יכולה לשאת בכל תשלום"
 
שאול אייזנברג מסר בתגובה: "הדברים אינם סותרים את מה שאמרתי. לא ביצעתי שום פעולה חשבונאית בקבוצה. הייתה קבוצה של תפר כשהקבוצה עברה מניהול של גוף אחד לגוף אחר ולי לא הייתה ברירה אלא לחתום על שני הסכמים. לאחר שחתמתי, העברתי את זה הלאה למי שניהל אז את הקבוצה. אני לא עשיתי שום פעולה שם. מעולם. זה היה כשהקבוצה שיחקה בליגה השלישית. בתקופה של התפר חתמתי על שניים או שלושה הסכמים בתקופת טרום עונה".

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/7/228277.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by