בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
ורשביאק לא ימשיך כחבר מועצת ההימורים 

ורשביאק לא ימשיך כחבר מועצת ההימורים

 
ספורט 5 |
 
דניאל רוט

לבנת ושטייניץ הגיעו להחלטה שקיים ניגוד עניינים בפרשת נס ציונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השרים לימור לבנת ויובל שטייניץ החליטו שלא להאריך את כהונתו של צבי ורשביאק במועצה להסדר ההימורים בספורט והוא יאלץ לפנות את מקומו לנציג אחר מהוועד האולימפי. הדבר נקבע מאחר שהשרים קבעו כי הוא אינו יכול להמשיך בתפקידו לאחר המלצת היועצים המשפטיים של משרדיהם כי יש לפעול בדרך עקב מסמכים שהצביעו על ניגוד עיניינים חמור שבו היה נתון ורשביאק בפרשת הקמת האצטדיון בנס ציונה.

כאמור, ורשביאק בן ה-72, שמכהן כיו"ר הועד האולימפי ומלמעלה מ-20 שנה, ייפרד בנוסף מתפקידו כיו"ר מכבי ישראל ויודיע בוועידת הארצית הקרובה של ארגון מכבי על סיום תפקידו. יו"ר הוועד האולימפי אמר לאתר ערוץ הספורט: "ההחלטה לא מתקבלת על הדעת. לאחר התייעצות עם עורכי הדין שלי אפנה לבג"צ. התנהלתי כשורה ולפי חוקי המועצה להסדר ההימורים בספורט שהיו בזמנו".

עיקרי הדברים שנכתבו בדו"ח היו: "קיים ניגוד חריף ומובנה בין תפקידו של ורשביאק כמי שמלווה את פרויקט האצטדיון כקבלן של החברה הכלכלית. אם נדרש לסייע לעיריית נס ציונה לקבל את תקצוב המועצה לפרוייקט, לבין תפקידו כחבר בה וכחבר קרן המתקנים. אין מדובר רק בניגוד עניינים מוסדי, אחד מני רבים שבהם שרוי מר ורשביאק מתוקף תפקידיו הרבים, אלא במצב של ניגוד עניינים אישי מן הרמה הגבוהה ביותר, שכן הוא פעל לקידום הפרויקט ונדרש לעשות כן בנאמנות לחברה הכלכלית".

היועצים המשפטיים הוסיפו עוד במסקנות חוות הדעת: "הארכת כהונתו של  ורשביאק, לאחר שנתגלו כל העובדות החדשות, משדרת מסר שלילי במיוחד, לפיו מי שהצליח לפעול בניגוד עניינים מבלי שהדבר יתגלה תקופה ארוכה, יהיה חסין מכל תוצאה משפטית העולה מכך. תוצאה זו אינה עולה בקנה אחד עם תקנת הציבור ופוגעת קשות באמונתו".

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/3/226553.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by