בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
לירון זרקו: "אני לא עבריין או מאפיונר, הבנתי שטעיתי, אבל לא סחטתי או איימתי" 

לירון זרקו: "אני לא עבריין או מאפיונר, הבנתי שטעיתי, אבל לא סחטתי או איימתי"

 
כדורגל ישראלי |
 
מוטי פשכצקי, אתר ספורט 5

כדורגלן העבר הנאשם בסחיטתו של דגלאס דה סילבה מדבר לראשונה מאז התפרסמה הפרשה: "אם דגלאס נלחץ אז כנראה שיש לו מה להסתיר. יש בינינו חוב כספי שמגיע לי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לירון זרקו, כדורגלן העבר אשר עומד כיום במרכזה של פרשת סחיטה, העניק היום (שני) ראיון בלעדי לערוץ הספורט ובו מסר לראשונה את גרסתו המלאה לאירועי השבועיים האחרונים. כידוע, זרקו השוהה היום במעצר בית בתנאים מגבילים, חשוד בניסיון סחיטתו של בלם הפועל תל אביב דגלאס דה סילבה אולם במהלך השבועיים שחלפו מאז התפוצצות הפרשה נשמעו קולות רבים הטוענים כי מעורבותו של זרקו הינה רק קצה הקרחון. כעת שפך קשר של הפועל כפר סבא מעט אור על חלקי הפרשה שעדיין לא נחשפו.

 
מודה שטעה. זרקו
 מודה שטעה. זרקו 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

"הייתי בהלם מוחלט", סיפר זרקו על מעצרו בפתח הדברים, "לא חשבתי שזה יגיע לרמה הזאת. לא חשבתי שמה שעשיתי היה שגוי ולא נכון. הכול היה תמים ועל מנת לקבל מה שמגיע לי מדברים שביני לבין דגלאס. חשבתי לעצמי איך הגעתי לכאן והגעתי בגלל שקר אחד גדול". קשר העבר סיפר על חוויית המעצר הקשה: "יש שם טיפוסים כמוני וכמוך, אנשים שעשו טעות אחת, ויש גם אנשים שזה מקומם. היה מי שעזר ותמך בי שם אבל זה קשה כשאתה יושב בתא סגור בלי יכולת לתקשר עם אף אחד. כמעט ולא ישנתי כי בכל פעם שעצמתי עיניים התחלתי לחשוב על איך הגעתי לכאן".

 

ובכל זאת, בשבוע שעבר כאשר נחשפו אותן הקלטות של השיחות בין השניים התקבלה תמונה קודרת למדי. "אני יודע שטעיתי ובחדר החקירות, כשראיתי את ה-SMSים וההקלטות, אמרתי 'וואו', זה לא אני", סיפור זרקו, "אני לא עבריין ולא מאפיונר. הבנתי שטעיתי והתנסחתי לא נכון. אולי לחצתי טיפה יותר מדי. בערב המדובר נסעתי לדגלאס עם אבי אחרי שקבענו לדבר כמה ימים לפני כן אבל הוא לא ענה ביום המיועד. שלחתי לו הודעה שאני מגיע כי יש בינינו דין וחשבון. כשהגעתי לשם, לא היה לי נעים להיכנס אז המתנתי בחוץ ואבא ביקש ממנו לצאת. הלכנו הצידה ודיברנו. הוא יצא מרצונו, נתתי לו נשיקה וחיבוק. אם הוא היה ממשיך בהפועל לא היינו מגיעים לזה אבל בגלל שהוא עזב תוך יומיים, הייתי חייב לבצע מהלך".

 
 

"דיברנו על המון דברים. לא הוזכרה המילה 'תמונות' או 'כסף' או 'סחיטה' או כל דבר שלא מגיע לי. הוא נלחץ כשדרשתי כמה דברים שמגיעים לי. הוא פשוט רצה לעוף מכאן. פירגנתי לו כשהוא חתם כי הוא באמת הבלם הכי טוב בישראל, אין על כך עוררין. 400 אלף דולר? לא היה ולא נברא. אצלי כסף לא מדבר. יצא לי לבלות עם המון אנשים מכל הסוגים ומעולם לא איימתי או סחטתי מישהו אז אני אסחט את דגלאס? על מה? הוא טוען שחזרנו מבילוי וצילמתי אותו רוקד עם שתי בחורות אז על זה אני אסחט אותו? בסך הכול קבענו לדבר. טסתי לרומניה עם חברים וכשחזרתי הוא התעלם ממני ובגלל שידעתי שלמחרת הוא טס, הייתי חייב לדעת מה עם הסיכום בינינו".

 

למרות הדברים הללו, זרקו לא מכחיש כי הדברים בינו לבין דה סילבה לא הסתיימו בצורה חיובית: "דגלאס נלחץ ואם הוא נלחץ, כנראה שיש לו מה להסתיר. יש בינינו חוב כספי שמגיע לי, אני לא אציין על מה ולמה. מעבר לזה, יש דברים בינינו שלא אחשוף מפאת כבודו אבל אם לא תהיה ברירה וזו תהיה הדרך היחידה להוכיח את חפותי, אחשוף אותם". שחקן העבר הדגיש את האכזבה העמוקה שלו ממי שהיה במשך תקופה חברו הקרוב ביותר: "מהרגע הראשון שהוא הגיע לישראל, אף אחד לא עזר ותמך בו כמוני. כששחקן זר מגיע לארץ, זו לא חכמה להיות איתו רק בחגיגות. מה עם רגעים כשקשה? הייתי כמו אח בשבילו והוא בשבילי. הסיבה שהתאכזבתי היתה העיתוי. ההכחשה שלו פגעה בי בצורה עמוקה. שאלתי אותו "מה איתי? מה עם מה שמגיע לי?". אומרים שיש קו דק בין אהבה לשנאה והוא חצה אותו, הוא אפילו קרע את הגבול".

 

"יש לי רק חומרים טובים עליו. עברנו כמעט הכול יחד ואפילו הייתי אצלו בברזיל. כשהחוקרים הגיעו אלי ושאלו היכן התמונות. אמרתי להם שאם הם מוצאים אצלי משהו נגדו, הם יכולים להעמיד אותי לדין גם על שיבוש חקירה ואם לא, שיעזבו אותי בשקט. המשטרה חיפשה והפכה את כל הבית שלי ולא גילתה כלום. רק דברים טובים". אז מהיכן הגיעו כל ההאשמות: "התקשורת אשמה. בגלל זה דיברו איתי שבע דקות על דה סילבה ושבע שעות על הטיות משחקים".

 
 
נלחץ לחינם? דה סילבה
 נלחץ לחינם? דה סילבה 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

"חוקרים טוענים המון דברים. במה מאשימים אותי? אם זה סחיטה של דה סילבה אז כולם רואים שהשד לא כזה נורא. אמנם התבטאתי לא טוב, אבל מפה ועד סחיטה... אמרתי לדה סילבה 'בוא נלך לעשות פוליגרף' והוא לא ענה. ישר החוקרים הוציאו אותו מהחדר. שאלתי 'למה לא נתתם לו לענות?' אני מוכן ללכת למכונת אמת ולהיבדק על זה שלא דרשתי כסף על תמונות. ביקשתי רק את מה שמגיע לי".

 

זרקו הכחיש מכל וכל מעורבות או ידיעה לגבי הטיית משחקים בזמן היותו שחקן הפועל כפר סבא: "לא היה ולא נברא. אלי אוחנה היה המאמן שלי וכבודו במקומו מונח, אבל לשער השערות על הדברים האלה זה לא הזמן והמקום. לא ביקשו ממני להטות משחקים". ומה לגבי הטיית משחקים של שחקנים אחרים? "ידוע לי הרבה דברים אבל לא דברים שקשורים". השחקן הזים עוד שמועה לגבי היותו עד מדינה: "לא ביקשו שאהיה עד מדינה. הם סבורים שיש לי מידע שיכול לעזור להם, אז הם הציעו שאדבר בתמורה להקלה על העונש בגין עבירה שלכאורה ביצעתי של סחיטה ואיומים".

 

לזרקו אין ספק כיצד תסתיים הפרשה: "היכן אהיה בעוד שנה? בלי ספק אדם חופשי ומאושר. אין לי עבר פלילי ולא התעסקתי בשטויות. יש אנשים שכן צריכים לתת את הדין אבל זה לא אני. במבט לאחור הייתי חוזר על אותם דברים. הייתי מתנסח אחרת ולא לוחץ כל כך חזק, אבל כן דורש את מה שמגיע לי לקבל. אני בטוח שדה סילבה היה מוכן לשלם הרבה על מנת להחזיר הגלגל לאחור. בסוף האמת תצא לאור".

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by