בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
מוטי איווניר: "אצלי השחקנים יהיו חייבים להראות מחוייבות לסמל" 

מוטי איווניר: "אצלי השחקנים יהיו חייבים להראות מחוייבות לסמל"

 
כדורגל ישראלי |
 
שירלי בר דיין, אתר ספורט 5

המאמן הטרי של מכבי ת"א מתרגל לתפקיד החדש: "שחקן שלא יבין שזו זכות לשחק במכבי, לא יהיה פה". גם הבעלים מיץ' גולדהאר דיבר: "נתתי לנמני הזדמנות הוגנת, אבל הקבוצה לא הביאה תוצאות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סיקור מיוחד: אב נמני נזרק ממכבי ת"א

 

כמה מוטי איווניר חיכה לרגע הזה, ועכשיו הוא הגיע. שחקן העבר של הצהובים הוצג היום (שני) כמאמן הטרי של מועדון נעוריו, מכבי תל אביב, ולא הסתיר את ההתרגשות. מהבוקר שהה איווניר בקרית שלום, שם ניהל שיחות עם ראשי המועדון במטרה להכין את הקרקע לחצי השני של העונה. הוא אף הספיק לדבר עם חניכיו ובין היתר אמר להם: "אני מאמין בכם. אתם צריכים ויכולים לזכות באליפות".

 
קדימה עבודה. איווניר וגולדהאר
 קדימה עבודה. איווניר וגולדהאר 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

מאוחר יותר הגיע איווניר למסיבת עיתונאים, בה האזין לדבריו של גולדהאר שפירגן, ואחרי רשימת תודות ארוכה שכללה את הבעלים, אנגלידיס, וההתאחדות ששיחררה אותו מתפקידו כסקאוט, דיבר המאמן על תחושותיו. "גם אם זה לא היה קורה עכשיו, הייתי ממתין בסבלנות. כשאתה חולם ושואף למשהו אתה לא מוותר", הבהיר איווניר. "זה היה חשוב לי מאוד, כל הקריירה שלי כמאמן, כל הדרך שעשיתי, היתה כדי להגיע למועדון הזה".

 

"שאף אחד לא ישייך את זה לאבי נמני, כי יש עשרות מקרים כאלה, אבל כשאני סיימתי לשחק לא קיבלתי ישר קבוצה גדולה", המשיך איווניר. "אני לא קיבלתי את מכבי תל אביב. לפני 14 שנים נסעתי לאמן בבית"ר באר שבע בליגה א'. שם התחלתי. לא עשיתי לעצמי הנחות ולא חיפשתי שום דרך קלה. ידעתי שכדי לשבת פה יום אחד, צריך לעבוד קשה. עשיתי מה שיכולתי בכל מקום, כדי שיום אחד אקבל הזדמנות במועדון גדול כמו מכבי תל אביב. אני מאושר שאחרי כל מה שעברתי, הצלחתי סוף סוף להגיע לכאן. מבחינתי זה משמח שאני פה, אבל יותר חשוב עכשיו להצליח פה".

 
 

"אצלי שחקנים חייבים להראות מחוייבות לסמל", הצהיר איוניר, "זה היה קיים בבאר שבע, כפר סבא, נתניה, נצרת עילית ובכל מקום בו הייתי. שחקנים פה צריכים להבין שהם משחקים במועדון הכי גדול בישראל, עם הכי הרבה אוהדים בישראל. זו זכות גדולה לכל שחקן להיות במכבי תל אביב, ומי שלא יבין לא יהיה פה. אפשר להיות טוב או רע, אבל לא להיות נחוש זה מושג שאני לא מכיר. שחקנים לא צריכים לפחד מהמעמד. הם צריכים לאהוב לשחק ולתת הכל לא כי המאמן מבקש, כי זה המקצוע שלו. התפקיד שלי הוא להביא אותו למצב כזה".

 

גם לסוגיית האוהדים התייחס איווניר: "אני כבר לא ילד ועברתי הרבה כדי לדעת שהשמחה של ההתחלה כמעט תמיד קיימת. המטרה שלי היא שעוד שנתיים או שלוש אותם אוהדים יירצו לראות אותי במכבי תל אביב כי אני מכיר את הנשמות הטובות שמתהפכות פה. מכבי צריכה להיות קבוצה דומיננטית שתשלוט במשחק. אני לא הולך להמציא שום דבר, אני יכול רק לנסות ולהביא את השחקנים לשחק בצורה הכי טובה שאפשר, ועם הכי הרבה מחוייבות".

 

"כשהייתי בנוער תמיד חינכו אותנו להיות ווינרים, לגרום לכל מי שלא במכבי תל אביב לקנא במי שכן. התחושה שלי היא שאין כיום קנאה כלפי מכבי, וצריך להחזיר אותה. בשנים האחרונות ניסו להביא לפה שחקנים והם העדיפו מועדונים אחרים. לפני 20 שנים עוד לפני שהיית מציע הצעה השחקן היה עומד בדלת. אני רוצה לגרום לשחקנים לרצות להגיע למכבי תל אביב".

 
 
קם במיוחד בשביל נמני. גולדהאר
 קם במיוחד בשביל נמני. גולדהאר 
 צילום: אתר ספורט 5 
 

על הלחץ במועדון אמר איווניר: "הסתכלתי על הסגל שיש פה והוא מצויין. אני לא מבין למה אמרו לי לחשוש להגיע. אני יודע שיש פה לחץ, אבל אם הייתי רוצה לחיות חיים שלווים אז לא הייתי במקצוע הזה. כאן הטובים מצליחים, הטובים שורדים, ומי שלא טוב נושר. אני מקווה לא להיות מהנושרים". כשנשאל אם אפשר לעשות שינוי בזמן שנותר "מכבי ת"א לא כל כך רחוקה מהצמרת", אמר המאמן. "הזוי לדבר על אליפות עכשיו אבל צריך לזכור שיש קיזוז. כשאתה מביא את הקבוצה שלך להיות שאפתנית ו-ווינרית, הדברים יבואו מאליהם. אם השחקנים ישחקו טוב והתקפי, באופן טבעי ההתמודדות על התארים תגיע. לא יהיו שחרורי שחקנים, ייתכן שנדון בהבאת שני ישראלים, אבל זה רק ברמת הדיבורים כרגע".

 

אז איזה מוטי איווניר נראה במכבי תל אביב? "אני לא רוצה להגיד שהתמתנתי, אבל בהחלט התבגרתי. הבנתי שריבים עם שופטים לא מביאים לשום מקום. אני אנסה לא להגזים, אבל אני לא יכול להבטיח שום דבר. כמו שלא הבטיחו לי יותר מחמישה חודשים במכבי".

 

איווניר לא שכח את חברו הטוב, אבי כהן, שהלך לעולמו בעקבות תאונת הדרכים הטראגית ואמר: "זה כל כך סמלי שדווקא אחרי מה שקרה לאבי, שזה עדיין כל כך כואב, הגעתי למכבי תל אביב בתור מאמן. אולי זה משהו משמיים, לא יודע איך להגדיר את זה, אבל בשבילי זה סוג של הגשמת חלום. זה שאני מאמן מכבי תעזור לי בכל הזדמנות להנציח את שמו לעד, כי הוא היה מהסמלים הגדולים שידע המועדון הזה".

 

בעניין אחר, איווניר התקשר היום לרוני לוי כדי להודות לו אישית על הפירגון על בחירתו למאמן מכבי תל אביב, ובכלל על הקמפיין האחרון שהתנהל בצורה מכובדת מצד שניהם. איווניר אמר ללוי: "התרגשתי מאיך שפרגנת לי. זה לא דבר שגרתי שאחד מפרגן לשני, כי בדרך כלל אצלנו בכדורגל הישראלי מאמן למאמן זאב. מיץ' דיבר איתי ואמר שהיה לו כבוד להתנהל מול שני אנשים עם קלאסה".

 

גולדהאר: "נתתי לנמני הזדמנות הוגנת"

קיבל מחמאות, אבל לא עבודה. לוי
 קיבל מחמאות, אבל לא עבודה. לוי 
 צילום: רויטרס 
 

השאלה הראשונה היתה בנוגע לפיטוריו של אבי נמני בטלפון. "זה לא היה מעשי בשבילי להגיע לישראל כדי לדבר איתו", ענה גולדהאר, "הייתי יכול לבקש מאבי לטוס לקנדה, אבל אני לא חושב שזה הוגן. הייתי יכול לשלוח את ג'ק אנגלידיס או את עוזי שעיה שיודיעו לו, כי כולם היו בתל אביב, אבל לא אהבתי את האופציה הזאת. התעוררתי ב-05.30 בקנדה, שעה שאני לרוב לא מתעורר בה, כל זה כדי שאוכל לדבר ישירות עם נמני. אני יודע שאבי יודע שעשיתי את זה מתוך כבוד".

 

"ההחלטה לפטר את נמני נבניתה לאורך תקופה", סיפר גולדהאר, "בכל משחק קיוויתי לראות הופעה כמו שציפיתי, אבל לא ראיתי את העקביות לה ייחלתי. עדיין היתה לי תקווה לפני כל משחק, אבל לאורך זמן זה הגיע למצב שאנחנו סוטים מהמסלול ומהדרך. זו היתה סטייה גדולה מדי. אין זמן מושלם לעשות מהלך קשה כזה, אבל אני חושב שנתתי לאבי הזדמנות הוגנת. הקבוצה לא הביאה את התוצאות שהיא היתה צריכה להביא, ואני מקווה שעכשיו זה ישתנה".

 

על מינויו של מוטי איוניר אמר גולדהאר: "היו הרבה סיבות, ואחת מהן היא הזהות שלו עם המועדון. גם העובדה שעבד עם צעירים, כמו גם האופי שלו, גרמו לי לקבל את ההחלטה. אהבתי גם לשמוע שהוא גדל בנוער של מכבי תל אביב, התקדם לבוגרים, ואחרי שעבר לאימון התחיל מלמטה ועלה משם למעלה. מדובר באדם עם דרייב רציני להיות מאמן גדול. מוסר העבודה שלו, המחוייבות שלו, זה שהוא לא לוקח קיצורי דרך, כל אלו מתאימים למכבי תל אביב. התכונות האלו תואמות את החזון שלי. זאת הסיבה שמוטי איוניר במכבי".

 

כשנשאל מדוע איווניר הוחתם רק עד סוף העונה, ענה: "החיים לא הוגנים. החיים קשים. אם אתה לא יכול לספוג אבידות, אל תצא למלחמה. מוטי יודע שהוא לקח על עצמו משימה קשה, אבל איזו משימה בחיים לא קשה. הוא צריך לדעת להתמודד. הוא יקבל תמיכה מלאה, ובסוף השנה נראה אם עשינו את הבחירה הנכונה".

 

"יש לנו קבוצה ששונאת להפסיד. אני רוצה מאמן שיגרום לשחקנים לסיים משחק עם חולצות מלוכלכות. זה הדבר העיקרי שאני מבקש. אני אוהב את הקבוצה שלי, אבל אני מקווה שהשחקנים יתחילו לקחת אחריות על ההופעות שלהם. אני מצפה מהם שישחקו עם המחוייבות אותה תיארתי". ומה לגבי עתידו במועדון? "אני נראה כמו מישהו שמוותר?", ענה גולדהאר, "אני נראה כמו מישהו שבורח? מכבי תל אביב זה אתגר, פאזל, ואני נהנה פה מאוד. מבחינתי אנחנו רק מתחילים. אתם עוד תראו אותי פה שנים רבות".

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by