בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורסל 
מי תבחר בכספי? 
 
 יכדרר עם קובי או לברון? כנראה שלא. כספי    צילום: מנהלת הליגה    
כדורסל |
 
שרון קינן

סקרמנטו מחפשת סטאר, מינסוטה מלאה בילדים, שיקגו תלויה בהחלטה לגבי בן גורדון והלייקרס את קליבלנד לא נראות כאופציה מועדפת. שרון קינן על הקבוצות שעשויות לבחור בישראלי הראשון ב-NBA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחות משבועיים לדראפט, וחלום הישראלי הראשון ב-NBA נראה ריאלי מתמיד. עומרי כספי סגר שבוע נוסף כשהוא מדורג בסיבוב הראשון כמעט בכל אתרי הדראפט המובילים, והוא עמוק בתמונת הסיכויים להיבחר בין 30 הראשונים, ולהשיג חוזה NBA מובטח.

אבל לאיזו קבוצה הוא ילך? כדי לנסות ולחזק את ההערכות, פשפשנו בסגלי הקבוצות שבוחרות במקומות 20 עד 30, וחיפשנו את הקבוצה שסביר ותבחר בסמול-פוורוורד. ע"פ ההערכות, כעשרה מועמדים שמסוגלים לשחק בעמדה הזו צפויים להיבחר בדראפט, כשעל המשבצות הללו יתחרו כ-15 שחקנים בעלי סיכוי להיבחר בסיבוב הראשון. כספי מדורג כרגע בחמישיה השניה של הקבוצה הזו, במקומות 7-9 בערך. לא משהו שמבטיח בודאות בחירת סיבוב ראשון, אך בהחלט קיים סיכוי טוב לכך. עם כספי מתחרים שמות כמו סם יאנג מפיטסבורג, צ'ייס באדינגר מאריזונה ודחואן סאמרס מג'ורג'טאון.

המשמעות מבחינת כספי פשוטה: בחירה של עשרה סמול-פורוורדים ומעלה בסיבוב הראשון, והוא כנראה יהיה ביניהם. התסריט האופטימלי הוא להגיע אל אזור הבחירות 20 עד 30, כשרוב הסמול-פורוורדים הטובים ממנו כבר אינם זמינים לבחירה. מהלך כזה או אחר, שישאיר את אותם שחקנים זמינים, עשוי לטרוף את הקלפים ולדרדר אותו למטה, אפילו עד הסיבוב השני.
 

סקרמנטו קינגס

כספי יבוא במקומו? נוצ'יוני
 כספי יבוא במקומו? נוצ'יוני 
 צילום: אימג`בנק/gettyimages 
 
המועמדת הבחירה לבחור בכספי היא סקרמנטו. הקינגס, שסיימו את העונה האחרונה עם המאזן הגרוע בליגה, מחזיקים בבחירה מספר 4 ומתפללים למצוא שם את ריקי רוביו הספרדי. קשה למצוא עמדה בה סקרמנטו לא זקוקה לחיזוק, אבל הסגולים, שמחזיקים בשתי בחירות דראפט בסיבוב הראשון, צפויים לבחור בסמול פורוורד בבחירה מספר 23. אנדרס נוצ'יוני הארגנטיני ופרנסיסקו גרסיה הדומניקני חלקו את הדקות בעמדה הזו בעונה האחרונה, ושניהם זכו לממוצע דקות גבוה בהרבה ממה שהתרגלו אליו לאורך קריירת ה-NBA שלהם, מה שמעיד על הדלילות בסגל הנוכחי של סקרמנטו. נוצ'יוני עוד מעט בן 30, וגרסיה הוא יותר שוטינג גארד. הקינגס עשויים להביא את כספי כפוטנציאל לעתיד בעמדה מספר 3. עם זאת, בסגל של הקבוצה נמצא גם דונטה גרין, סמול-פוורוורד בן 21 שלא הצליח להציג יכולת טובה בעונה האחרונה אך עשוי לקבל צ'אנס גדול יותר בהמשך, ולהוות יריב לכספי, אם וכאשר ינחת בצפון קליפורניה.
 
 

ממפיס גריזליס

בניגוד לסקרמנטו, כספי לא התאמן בצורה רשמית אצל ממפיס, שעשויה לבחור אותו במקום ה-27, למרות שנציגי המועדון חזו בו על הפרקט באוקלנד לפני כשבוע. לגריזליס יש קו אחורי צעיר ומבטיח שכולל את הרכז מייק קונלי, או ג'י מאיו ורודי גיי, ולכן סביר שהם יתחמשו בסנטר האשים טאביט בבחירה מספר 2. הבחירה ה-27 אמורה לחזק את הספסל הקצר של ממפיס. קווינטון רוס ודריוס מיילס לא התקרבו אפילו להוות מחליפים ראויים בעמדה מספר 3, וגיי שיחק קרוב ל-40 דקות למשחק. הגריזליס זקוקים לסמול-פורוורד מחליף, וכספי עשוי למצוא את עצמו משתף פעולה עם הסנטר האיראני חאמד חדידי כבר בעונה הקרובה.
 

מינסוטה טימברוולבס

במקום ה-28, בחירה אחת אחרי ממפיס, ניצבת מינוסוטה, שמחזיקה גם בבחירות 6 ו-18 בסיבוב הראשון. הדראפט הנוכחי אמור להזרים הרבה דם צעיר ומוכשר לסגל של הזאבים, שכבר כולל שמות מבטיחים כמו אל ג'פרסון, רנדי פוי וקווין לאב. מינסוטה תנסה להרחיב באמצעות הדראפט את העומק בעמדה מספר 3. ראיין גומז וקורי ברוואר, לא שמות נוצצים יותר מדי, מאיישים את העמדה בסגל הנוכחי, וכספי, שהשאיר רושם חיובי באימון שערך במינוסוטה, עשוי להיבחר במקום ה-28 במידה והזאבים לא יבחרו סמול-פוורוורד במקומות 6 ו-18.
 

שיקגו בולס

הכל תלוי בו. גורדון
 הכל תלוי בו. גורדון 
 צילום: אימג`בנק/gettyimages 
 
כספי התאמן אצל אלופת ה-NBA לשעבר בשבוע האחרון. הבולס מחזיקים בבחירות מספר 16 ו-26, ואופי הבחירה שלהם יושפע רבות מההחלטה בנוגע לעתידו של השוטנג גארד, בן גורדון. למרות היכולת הטובה שהציג העונה, בשיקגו נשמעים לאחרונה קולות הקוראים לא להחתימו מחדש, ובכך למנוע את שבירת תקרת השכר של הקבוצה. במידה וגורדן יעזוב, לואל דנג וג'ון סלמונס, שניהם סמול-פוורוורדים במקור, עשויים למצוא את עצמם משתפים פעולה בחמישיה הפותחת של הבולס, כאשר האחרון משחק בעמדה מספר 2. הדבר יצור חלל בשתי העמדות, עליו הבולס יצטרכו לתת מענה באמצעות הדראפט הקרוב. כספי עשוי להוות אופציה ריאלית עבור השוורים במקום ה-26, במידה ויבחרו תחילה בשוטינג גארד במקום ה-16.
 

פורטלנד טריילבלייזרס

גם פורטלנד, שמחזיקה בבחירה ה-24, ארחה את כספי לאימון. בסגל של הקבוצה המשתפרת של העונה אפשר למצוא שלוש הצלחות לבחירות דראפט מאוחרות בסיבוב הראשון, ובמקרה או שלא, כולם אירופאים: סרחיו רודריגז (בחירה 27 ב-2006), רודי פרננדז (24 ב-2007) וניקולאס באטום (25 ב-2008). בסגל של הבלייזרס לא חסר כישרון צעיר, והציפיות מהדראפט הנוכחי נמוכות בהרבה מקודמיו. קווין פיצ'ארד, הג'נרל מנג'ר של המועדון, מעונין לחזק את הקבוצה הצעירה באול-סטאר ותיק, ויתכן שבחירת הדראפט תהיה כלולה בעסקת טרייד כלשהי. אין ספק שבחירה במקום ה-24 תהיה הישג מכובד ביותר עבור כספי, אבל במידה וישאר, ספק אם יזכה לדקות בקבוצה בה משחקים טרוויס אווטלאו וניקולס באטום באותה עמדה.
 

יוטה ג'אז

אתר "Real Gm" ממקם את כספי במקום הגבוה ביותר: בחירה 20 ע"י יוטה. הג'אז מתנדנדים ברוב ההערכות בין בחירה של פוינט גארד לסמול פוורוורד, במטרה לחפש גיבוי משמעותי לדרון וויליאמס או אנדרי קירלינקו. האפשרות לראות את כספי נבחר כבר במקום ה-20 איננה חסרת בסיס, אך בהתחשב ברשימת הסמול-פורוורדים שצפויים להיבחר לפניו, יהיה זה מפתיע לראות את הפורוורד הישראלי נוחת בעיר המורמונים בעונה הבאה.
 

לוס אנג'לס לייקרס וקליבלנד קבאלירס

גם הלייקרס וקליבלנד, שמחזיקות בבחירות מספר 29 ו-30 בהתאמה, הוזכרו בחלק מהאתרים כמי שעשויות לבחור בכספי בדקה ה-90 של הסיבוב הראשון. הקאבס לא בונים על בחירת הדראפט שלהם לקראת "פרויקט ההזדמנות האחרונה", לפני שלברון הופך לשחקן חופשי בקיץ הבא. בתסריט מסוים, הם עשויים להשתמש בבחירה לטובת עיבוי המנוחה לג'יימס. אצל הלייקרס, ההתלבטות תהיה כנראה בין פוינט גארד לסמול-פוורוורד. האפשרות שכספי שלנו ישתף פעולה עם לברון או קובי בהחלט מציתה את הדמיון, אבל אם הוא גם רוצה לשחק בליגה הטובה בעולם, עדיף שיוותר על התענוג.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by