בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
הותר לפרסום: חקירה נגד עמוס לוזון בחשד לשחיתות 

הותר לפרסום: חקירה נגד עמוס לוזון בחשד לשחיתות

 
כדורגל ישראלי |
 
אתר ספורט 5

היחב"ל מנהלת בשנה האחרונה חקירה נגד עמוס לוזון, בחשד שסייע לבית"ר נס טוברוק תמורת הנחה במחיר שחקנים והבטחה להצביע לאחיו אבי לראשות ההתאחדות. נשיא מכבי פ"ת בתגובה: "נס טוברוק יכולה להשפיע על בחירת אבי לוזון כמו שמכבי פ"ת יכולה להשפיע על בחירת ברק אובמה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(28 שניות)

ביחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (היחב"ל) מתנהלת בשנה האחרונה חקירה נגד נשיא מכבי פתח תקוה, עמוס לוזון, אחיו של יו"ר התאחדות לכדורגל, אבי לוזון, בחשד שהיה מעורב בשחיתות בכדורגל.
 
יו"ר ההתאחדות אבי לוזון
 יו"ר ההתאחדות אבי לוזון 
 צילום: שרון בוקוב 
 
על פי החשד סייע לוזון לקבוצת הכדורגל של בית"ר נס טוברוק לעבור מחוז בליגה ג', בתמורה להנחה על שחקנים שעברו לקבוצתו ותמורת הבטחה של ראשי טוברוק להצביע עבור אחיו אבי בבחירות האחרונות לראשות ההתאחדות לכדורגל. אבי לוזון נחקר במשטרה בנושא וכך גם אחיו, מנהל מכבי פ"ת איציק לוזון.

מחומר החקירה עולה כי לוזון עזר על פי החשד לנס טוברוק לעבור ממחוז שומרון למחוז שרון בליגה ג', מה שאיפשר לקבוצה לחסוך בעלויות אבטחה ונסיעה, ובתמורה הבטיחו ראשיה שיבחרו באחיו, אבי לוזון, לתפקד יו"ר ההתאחדות לכדורגל. במחוז שומרון משחקות קבוצות רבות מהמגזר הערבי, מה שדרש שוטרים רבים בעלות גבוהה למשחק, לעומת מחוז שרון, שבו פחות קבוצות מהמגזר ולכן גם עלויות שיטור נמוכות יותר.

נס טוברוק הועברה לשחק במחוז שרון החל מעונת המשחקים 2007/08, אבי לוזון נבחר לתפקיד יו"ר ההתאחדות במרץ 2007, אחרי שגבר על אריה זייף בבחירות. בפרשה נחקר גם איש ההתאחדות לכדורגל, פיני קינן, האחראי על שיבוץ קבוצות בליגות השונות בחשד שביצע את השיבוץ של טוברוק בהנחייתו של עמוס לוזון.

צו איסור הפרסום מעל הפרשה הסתיים הלילה (בין שני לשלישי) בחצות, בתום שנה שבה החקירה התנהלה תחת צו איסור פרסום גורף.

במשטרה סרבו להתייחס לפרשה, וטענו כי החקירה עוד בעיצומה, גורם ביחב"ל אמר: "מזה שנה מתנהלת חקירה שעניינה חשד לשחיתות בענף הכדורגל במסגרתה הוצא צו איסור הפרסום, שהוארך מעת לעת עד לתאריך 16.12.08. תוקפו של הצו הסתיים בתום ביצוע כלל הפעולות הנדרשות בתיק, ומאחר והחקירה טרם הסתיימה איננו נוהגים למסור פרטים מחקירה מתנהלת".
 
 

עמוס לוזון: "גיבוב של שטויות"

עמוס לוזון
 עמוס לוזון 
 צילום: שרון בוקוב 
 
עמוס לוזון הגיב לחשדות ואמר לאתר ספורט 5: "לא נחקרתי מעולם במשטרה. מדובר בגיבוב של שטויות. בית"ר נס טוברוק יכולה להשפיע על בחירת אבי לוזון ליו"ר ההתאחדות כמו שמכבי פ"ת יכולה להשפיע על בחירת ברק אובמה לנשיאות ארה"ב.

אבי לוזון נבחר לראשות ההתאחדות ע"י מרכז מכבי, בית"ר נס טוברוק שייכת לבית"ר ואין לה זכות הצבעה. וגם כך לקבוצה בליגה ג' יש נקודת זכות אחת בלבד והיא לא רלוונטית לבחירת יו"ר ההתאחדות. במשך כל שנות קיומה מכבי פ"ת קיבלה רק שחקן אחד מנס טוברוק: דודי חננאשווילי, לפני 5 שנים, לפני שאבי בכלל חלם להיות יו"ר. לאחר שנתיים חננאשווילי נפצע בגבו ועבר ניתוח, ואנחנו מחזיקים אותו אצלנו עד היום מסיבות הומניטריות ומשלמים את משכורתו.
 
מעולם לא התערבנו בהעברת טוברוק ממחוז זה למחוז אחר. לא היה ולא נברא. אוי לנו אם זה מה שמשטרת ישראל חוקרת. האם הסתיימו הרציחות? האם נגמרו החקירות של משפחות הפשע? האם למשטרה יש זמן מיותר? אני מקווה שהמשטרה תתעשת ותבין שזה גיבוב של שטויות".

ההתאחדות לכדורגל שלחה תגובה רשמית: "קבוצת נס טוברוק גיאוגרפית משתייכת לאזור השרון ועל כן הועברה בהתאם לבקשתה ועל בסיס מקום פנוי. ההעברה בוצעה בהתאם לקריטריונים ולהוראות התקנון. יצוין כי קבוצות נוספות הועברו ממחוז שומרון למחוז השרון באותה עונת משחקים, כגון מכבי (אלי כהן) השרון נתניה, מהסיבות האמורות. בהליך שיבוץ קבוצה לא מעורב יו"ר ההתאחדות וכך גם במקרה זה לא הייתה ליו"ר ההתאחדות כל מעורבות או קשר לנושא. ראוי להמתין עד שיתבררו כל פרטי החקירה טרם קפיצה למסקנות".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by