בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
טניס 
דודי סלע הפסיד לאנדי רודיק בגמר טורניר בייג'ינג 

דודי סלע הפסיד לאנדי רודיק בגמר טורניר בייג'ינג

 
טניס |
 
לירן בכר, מערכת ספורט 5

דודי סלע המשיך בשבוע החלומי שלו גם בגמר טורניר בייג'ינג מול אנדי רודיק, אבל כמה שבירות של האמריקאי השאירו את הישראלי מאוכזב אחרי הפסד 6:4, 6:7, 6:3

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל המדורג 92 בעולם, הפסיד היום (ראשון) בגמר טורניר בייג'ין מסבב ה-ATP (סך פרסים 524,000 דולר) לאנדי רודיק האמריקאי (8 בעולם) 6:4, 6:7 (6), 6:3. סלע הציג לפרקים ארוכים טניס מדהים, לא פחות, אבל פרט לשובר השוויון, בו הציל שתי נקודות משחק על ההגשה של רודיק, לא מצא הישראלי תשובה לסרב האימתני של האמריקאי, שעם 17 אייסים פשוט היה יותר מדי עבור סלע, למרות משחק יצרתי, רב גוני, חד ומלהיב. הקהל באצטדיון, שהריע לישראלי בטקס חלוקת הפרסים, יכול רק לתהות מדוע הוא לא התחרה באותו מגרש במשחקים האולימפיים, רק לפני כמה שבועות.
 
לא נכנע עד לרגע האחרון. סלע
 לא נכנע עד לרגע האחרון. סלע 
 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 
סלע רשם 48 ווינרים במשחק, לעומת 16 בלבד של רודיק, שהתבסס כאמור על ההגשה שלו. 33 טעויות בלתי מחויבות של סלע, מול 18 של האמריקאי, גם כן עמדו בעורכיו. לרודיק זו הייתה זכייה שלישית השנה, בגמר ה-40 בו התמודד בקריירה שלו. לסלע, כמובן, שטיפס לגמר בזכות סדרת ניצחונות מדהימה על מדורגים בכירים ממנו בהרבה, היה זה גמר ראשון בטורניר מסדר גודל שכזה. עבור הטניס הישראלי זו הייתה הופעה ראשונה במעמד שכזה מאז הראל לוי הפסיד בגמר טורניר נוטינגהאם ב-2001 לתומאס יוהנסון (בחצי הגמר עבר את רודיק, אגב). הפעם האחרונה שישראלי זכה בתואר שכזה הייה כשעמוס מנסדורף עשה זאת ב-1993 בוושינגטון (גבר על טוד מרטין בגמר). כדי להגיע למעמד עבר סלע, בלי להפסיד מערכה, את יוהן דבילדר (צרפת), דויד פרר (ספרד, 5 בעולם), טומי רוברדו (ספרד, 16), וריינר שוטלר (גרמניה, 35).

סלע שמר על ההגשה שלו במשחקון הראשון מבלי להפסיד נקודה, אבל מיד רודיק ענה לו באותה הדרך. ככה זה נמשך עד המשחקון החמישי בו נשבר סלע. אייס שלישי של רודיק הקל עליו את החיים בדרך ל-2:4. סלע נשאר במשחק אבל בפיגור 5:3, 40:0 על ההגשה שלו, חזק לתמונה ולקח את המשחקון עם הנקודה היפה במשחק, כששני השחקנים מפגינים רגישות ודיוק ליד הרשת. רודיק לא התרגש ולקח את המערכה 4:6 עם אייס נוסף בדרך.

את הנקודה הראשונה של המערכה השנייה סלע ניצח תוך הפגנת טניס משובח, מגוון, יצירתי וחכם. גם במשחקון השני סלע המשיך בשלו ועל ההגשה של רודיק עלה ל-0:40. אבל אז חזר האמריקאי לסורו ועם אייס נוסף (שביעי במספר עד אותו הרגע), במהירות של 231 קמ"ש (!), חזר לתמונה ולקח את הנקודה. עם אייס ראשון שלט סלע במשחקון השלישי.את הנקודה הראשונה של המערכה השנייה סלע ניצח תוך הפגנת טניס משובח, מגוון, יצירתי וחכם. גם במשחקון השני סלע המשיך בשלו ועל ההגשה של רודיק עלה ל-0:40. אבל אז חזר האמריקאי לסורו ועם אייס נוסף (שביעי במספר עד אותו הרגע), במהירות של 231 קמ"ש (!), חזר לתמונה ולקח את הנקודה. עם אייס ראשון שלט סלע במשחקון השלישי.
 
 
גם במשחקון החמישי של המערכה השנייה רודיק שבר, ושוב עלה ל-2:3 קריטי. במשחקון השישי סלע הוליך על ההגשה של רודיק 15:40, אבל אייס תשיעי של רודיק השווה ל-40:40. סלע לא ויתר, ובמשחקון הארוך במשחק (שישה מצבי שוויון) הצליח סוף סוף לשבור את ההגשה האמתנית של האמריקאי, השווה ל-3:3, ומיד עלה ל-3:4 עם טניס באמת טוב מאוד.

במצב של 4:4 ו-15:15 כשהוא מגיש הגיעה נקודה מרהיבה ביופיה כששוב שני השחקנים, ובייחוד סלע, מציגים יכולת גבוהה מאוד ליד הרשת. סלע ניצח את הנקודה ואת המשחקון, מדהים את יושבי האצטדיון, מסרבים להאמין שהוא מדורג כמעט מחוץ למאייה הראשונה ולא מבינים למה הוא לא היה באותו מגרש במשחקים האולימפיים לפני כמה שבועות.

המערכה הלכה לשובר שוויון בו סלע היה טוב פחות, אבל בפיגור 6:4, כשלרודיק שתי הגשות, לקח סלע שתי נקודות מדהימות והשווה ל-6:6. עם המומנטום דודי ניצח את שתי נקודות ההגשה שלו ולקח את שובר השוויון 6:8 מול מי שניצח יותר שוברי שוויון מכל טניסאי אחר בסבב בשנה שעברה.
 
 
עבד קשה היום. רודיק
 עבד קשה היום. רודיק 
 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 
שני השחקנים החלו לרדת ברמתם בפתיחת המערכה. רודיק התעצבן על התזוזות בקהל, סלע החל להתעייף. זה גרם לשניהם לטעויות לא מחויבות. במשחקון החמישי סלע הוביל 15:30 וב-40:40 נקודה טובה שלו נקטעה ע"י קריאה לא טובה של הקוון ורודיק שוב שמר על ההגשה. במשחקון השישי סלע לא היה חד ונשבר. עם האייס ה-17 שלו במשחק ניצח רודיק 3:6 ולקח את הטורניר. את המחמאות יקח סלע.

"זו הרגשה מאוד מיוחדת לדעת שבארץ עוקבים אחרי. זה מאוד מרגש", אמר סלע בטקס חלוקת הפרסים, לקול תשואות הקהל המקומי. "אני מקווה שזה לא הגמר האחרון שלי בסבב. אני רוצה להודות לכל מי שהגיע איתי לכאן. כל הכבוד לרודיק על משחק אדיר שהוא נתן", אמר, והודה לקהל.

"אני רוצה לברך את דודי", אמר המנצח. "לא רק על השבוע האחרון כאן, אלא גם על כך שהשאיר את נבחרת ישראל בבית העליון בגביע דייויס. זה הישג נהדר", החמיא רודיק תוך הפגנת בקיאות.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by