בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
טניס 
דודי סלע ניצח את הורנה הפרואני, ישראל ניצחה 1:3 את פרו בדיוויס 

דודי סלע ניצח את הורנה הפרואני, ישראל ניצחה 1:3 את פרו בדיוויס

 
טניס |
 
לירון בכר, מערכת ספורט 5

דודי סלע התקשה בפתיחת המשחק מול הורנה הפרואני והתחיל בצורה רעה, אבל בסופו של דבר עשה את העבודה וניצח 7:6, 4:6, 1:6, 2:6. 1:3 לישראל על פרו בסיום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שנה בדיוק אחרי שניצח את פרננדו גונזאלס הצ'יליאני, דודי סלע גבר היום (ראשון) 1:3 על לואיס הורנה והעניק לישראל ניצחון 1:3 במפגש הדייויס מול פרו. אז נכון, הורנה החביב הוא בטח לא גונזאלס אבל סלע עשה את העבודה כמו שצריך ואחרי שלוש שעות ודקה ניצב מנח 7:6, 4:6, 1:6, 2:6.

דודי סלע: שפן, או אנרג'ייזר?
 
השלים את המשימה. סלע
 השלים את המשימה. סלע 
 צילום: רויטרס 
 
הפתיחה לא הייתה פשוטה, הורנה שגבר די בקלות על הראל לוי, לקח את המערכה הראשונה בשובר שוויון והכניס את המחנה הישראלי ללחץ, אבל בסופו של דבר המחבט הבכיר של ישראל הצליח להביא לידי ביטוי את העליונות האיכותית שלו ובסיוע נדיב של עייפות יריבו, לקח את המערכה השלישית והרביעית בקלות. הניצחון השאיר את ישראל בבית העליון של המפעל, משמע בין 16 הנבחרות הטובות בעולם.

הפרואני לקח את המשחקון הראשון, דודי סלע החזיר ל-1:1. הורנה לא נכנע גם במשחקון ההגשה השני שלו וכך עשה גם הישראלי הבכיר, שהשווה ל-2:2. הסרבים של הורנה המשיכו להביך את סלע והמשחקון החמישי היה קל במיוחד עבורו. סלע נקלע לפיגור 40:0 במשחקון ההגשה הבא שלו, חזר ל-40:30 אך הפסיד את הנקודה המכרעת ואת ההגשות, לראשונה במשחק.

סלע דווקא התאושש ועלה ליתרון מבטיח במשחקון הבא, השבירה הייתה קרובה אך המשחק הזהיר הכשיל את הישראלי, שנקלע במהרה לפיגור והצליח להשוות בזכות טעות של הורנה. השניים המשיכו להתקוטט, כשלבסוף דודי הצליח להכריע את המשחקון לטובתו וירד בשמחה למנוחה קצרצרה, במצב של 4:3.

כשחזר, סלע הפגין משחק הגשה טוב כדי להחזיר את הלחץ להורנה, 4:4, אבל הפרואני עמד בו היטב ולקח עוד משחקון הגשה - 5:4. סלע שוב השווה את התוצאה אך לא מצא שבירה נוספת ב-11, למרות שנראה טוב למדי, ונכנע בדרך ל-6:5. את המשחקון הבא לקח סלע בלי יותר מדי בעיות, בדרך לשובר השוויון.

סלע השיג מיני ברייק ועלה ל-2:4 ו-3:5 בשובר השוויון. הורנה שיחק יפה בדרך ל-6:6. הפרואני ניצל הפעם היטב את שתי ההגשות שלו וניצח 6:8 ו-6:7 במערכה. איזו תוצאה מרגיזה מבחינתו של דודי.
 
 
דודי סלע: "אם מגרילים את ספרד בחוץ, אני לא נוסע"

סלע נשבר כבר במשחקון ההגשה הראשון שלו במערכה השנייה ונכנס לצרה צרורה. הורנה ניצח גם את השני ועלה ל-0:2. דודי נלחם במשחקון הבא, אותו סיים באייס נדיר, וצימק ל-2:1 חיוני. ה-1:3 של הורנה היה קליל בצורה מדאיגה. הישראלי חזר ל-3:2 ועודד קצת את עצמו, ביחד עם הקהל המקומי המאכזב בכמותו.

הפרואני המשיך להפגין יציבות גם במשחקון ההגשה הבא שלו, כשיריבו בכחול מצליח רק להציק לו מעט, אך ממשיך לנצל את ההגשות שלו ובעצם כך שומר את עצמו בתמונת המשחק. כשהוא על סף שבירה חשובה מאוד, המומנטום של סלע נעצר בגלל טענות קשות של הפרואנים לעבור הקהל המקומי, שלטענתם הפריע בזמן הסרבים של הורנה. כמובן שהשיח עם השופט הראשי רק 'הדליק' את האוהדים עוד יותר, ועלה מצדם הגיבו בשריקות בוז צורמות ובאווירה עוינת עוד יותר כלפי האורחים. בסופו של דבר השבירה הגיעה.

על סף שבירה חוזרת של הורנה, שבוודאי הייתה גומרת את המערכה, הפליא סלע בחבטה מדהימה שהשאירה אותו בחיים. כשהמומנטום לצדו, לקח הישראלי את המשחקון ועלה ל-4:5. קור הרוח שהפגין דודי במשחקון הבא היה שווה את הניצחון במערכה, 4:6 והכל פתוח.
 
 
זה לא היה פשוט, אבל בסוף הורנה נכנע
 זה לא היה פשוט, אבל בסוף הורנה נכנע 
 צילום: רויטרס 
 
המומנטום נקטע במהרה, כשסלע שוב איבד את ההגשות כבר במשחקון הראשון של המערכה השלישית. אלא שהפעם הוא לא חיכה למשחקון השמיני והשווה מיד ל-1:1. דודי עלה ל-1:2 מהיר ושוב המומנטום היה לצדו. הפעם הוא לא ויתר עליו, שבר בשנית ועלה ל-1:3 מבטיח.

הורנה כבר הוליך 0:40 במשחקון ההגשות הבא של סלע, שחזר בצורה מעוררת כבוד, עלה ל-1:4 ונראה היה שיריבו מאבד את העשתונות. את שני המשחקונים האחרונים לקח הישראלי בקלילות יתרה, כולל שני אייסים רצופים בדרך ל-1:6 במערכה ו-1:2. לפני פתיחת המערכה הרביעית הושלך מהיציע כדור טניס לעברו של הורנה, שגם ככה היה 'חם' מאוד והחל לקלל. הפרואנים התלוננו ואכן, ישראל ספגה באופן רשמי אזהרה מהשופט.

סלע פתח את המערכה הרביעית עם שבירה מהירה, פניו של יריבו החצינו ייאוש של ממש. הורנה החל להילחם רק במשחקון השלישי, במצב של 0:2 לישראלי, והצליח לצמק. סלע הוריד את הרגל מדוושת הגז ונשבר בחזרה, בדרך ל-2:2 שהפיח רוח חיים מחודשת אצל הורנה, אלא שזו נכחדה במהרה כשסלע עלה ל-2:3 עם ניצחון על ה-0.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by