בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורסל 
זבנג ושכחנו 
 
 שילם בבריאותו, אבל המחלה נמשכת. גליצנשטיין ברגע הפיצוץ    צילום: ספורט 5    
כדורסל |
 
שגיא ניר

טוב עשה בית המשפט שהחמיר בעונשו של מלאך, אבל אסור לשכוח שהאיש הוא רק סימפטום למחלה חמורה ומקיפה. שגיא ניר על עלה התאנה של תרבות המוסר והחוק בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש שנים בפנים. סוף סוף הגיעה השפיות למערכת החוק של מדינת ישראל, שהחליטה להעמיד במקום את העשבים השוטים. לאלימות המשתוללת, שאינה פוסחת על נהגים בכביש, נערות משוטטות ברחובות או ילדות בנות 4.5 עם חיוך עצוב, נמצא מזור. גם אם מוקדם עדיין לנשום לרווחה, והפשיעה עדיין כאן, אי אפשר שלא לחוש גאווה אדירה בבית המשפט העברי, שהחליט להראות לו, לפרחח מרמת גן.

שלוש שנות מאסר ו-150 אלף שקל קנס ליוסי מלאך

אלא שלא הכל ורוד. לפני שהפוליטיקאים ממהרים אל מצלמות הטלויזיה כדי לנכס לעצמם את הרשעתו של מלאך שתעלים לנצח את האלימות בישראל, חשוב לזכור שהבחור הוא רק סימפטום למחלה קשה. מחלה שהשתרשה בחברה הישראלית כולה, עמוק והרחק מעבר ליציעי אולם הפחים המתפורר של אלופת המדינה בכדורסל. המאבטח יואב גליצנשטיין שילם בבריאותו את מחיר השלכת החזיז מצד הפושע שהורשע, אבל כותב שורות אלה נכח בעצמו לפחות בעוד שלושה מקרים של השלכת חזיז אל הפרקט מצד אוהדי אותה קבוצה ממש. מעבר לכך, קצרה היריעה מלהכיל את רשימת האסונות שהתחוללו במגרשי הספורט בישראל בשנים האחרונות. חלקם, אגב, היו חמורים לא פחות מהמקרה הזה.
 
הוא רק סימפטום למחלה. מלאך
 הוא רק סימפטום למחלה. מלאך 
 צילום: ספורט 5 
 
בפרספקטיבה של עשרה חודשים, מעניין לבחון האם נלמד לקח כלשהוא מפרשת החזיז במלחה. החזיז של מלאך הפך את כלל אוהדי הפועל חולון לנרדפים, אך אלו, בעזרת הבעלים והמאמן הנוטש מיקי דורסמן, הפכו את האשמה למנוף חברתי וספורטיבי, שהוביל את הקבוצה לאליפות היסטורית על אפם ועל חמתם של אותם מקטרגים. הפיכתם של הפרצופים ההמומים ומלאי האשמה על פני האוהדים שניות לאחר האירוע לקטליזטור ליצירת חבורת המקופחים, אומרת דבר או שניים על המסר שלא ממש עבר כאן.

הכנסתו של הפרחח יוסי מלאך לבית הכלא, אינה יותר מעלה תאנה לאימפוטנטיות השלטונית בכל הקשור לטיפול באלימות בכלל, ובאלימות בספורט בפרט. אותה נרפות שאין בה אפילו שמץ של ניסיון לשנות את התרבות הקלוקלת שלנו, שעומדת בבסיס אותה אלימות. הושבתו של המלאך בין סורג ובריח לא תשנה את הרעות והחולות של הספורט הישראלי: הבחשנות סביב מינוי שר ספורט לישראל - מינוי פוליטי שמעניק טיסות לחו"ל ומקומות ישיבה איכותיים באיצטדיונים; תרבות הדיבור הנלוזה והמינויים המפוקפקים בצמרת ההתאחדויות לכדורגל ולכדורסל; יחסה האלים וחסר האנושיות של המשטרה לאותם אוהדים שמגיעים עם המשפחה לבילוי ספורטיבי; או תת-התנאים הסניטריים להם זוכים אותם פראיירים בהגיעם למגרשים. אבל מה, העיקר שהראנו למלאך.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by