בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
כדורגל ישראלי 
בית המשפט דוחף לפשרה בעניין הערבויות של גאידמק לבית"ר 

בית המשפט דוחף לפשרה בעניין הערבויות של גאידמק לבית"ר

 
כדורגל ישראלי |
 
תומר לוי ומאיה חסון, ספורט 5

פרשת הערבויות של גאידמק: בית המשפט הציע שחלק מהערבויות יאושרו והחליט להכריע רק אם הצדדים לא יגיעו להסכמה עד לחידוש הדיון מחר בבוקר (רביעי)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בת"א דן היום (שלישי) בנושא פירעון הערבויות שהובטחו לארקדי גאידמק עבור בית"ר ירושלים, ע"י בנק המזרחי. הבנק סירב לפרוע את הערבויות בשבוע שעבר נוכח מצבו הפיננסי, הלא טוב לטענתו, של הבעלים של האלופה. השופט מגן אלטוביה הציע לצדדים פשרה, עליה יצטרכו להחליט עד מחר ב-10 בבוקר. לפי הצעת הפשרה, בנק המזרחי יאשר רק חלק מהערבויות של גאידמק, בסך 8 מיליון שקלים מתוך 10. אם הצדדים לא יגיעו להבנה, בית המשפט יכריע בסוגיה.
 
בנק המזרחי מתעקש שמצבו הכלכלי לא טוב. גאידמק
 בנק המזרחי מתעקש שמצבו הכלכלי לא טוב. גאידמק 
 צילום: ספורט 5 
 
יאיר רבינוביץ' אמר לאתר ספורט 5 אחרי הדיון: "צריך לחכות למחר ולראות מה יהיה. אני לא מאמין שהצעת הפשרה של השופט תתקבל ונצטרך לחכות להחלטת בית המשפט. בלי קשר לדיון הזה, החוזה של ראובן עטר טרם הוגש לבקרת התקציבים וכדי להעבירו תצטרך בית"ר להפקיד בטוחות נוספות בבנק. אנחנו נעשה הכל, אנחנו בטוחים שבית"ר תמצא את הפתרונות אבל כל ההחלטות יהיו רק אחרי פסיקת בית המשפט". רבינוביץ' הוסיף ואמר: "עשינו שימוש ב-40 מיליון שקלים מתוך 44 מיליון של הערבות. אם השופט לא יאשר מחר את הערבות הזאת, בית"ר יהיו בבעיה".

השאלה שנידונה בבית המשפט היא האם בנק יכול למנוע מימוש של ערבות כספית אוטונומית. הערבות שנתן הבנק לגאידמק, עוד ב-2006, היא בגובה 43.7 מיליון שקל, והיא זו שצריכה לאפשר, בין היתר, מעבר חוזים בבקרה התקציבית כמו אלו של המאמן החדש ראובן עטר ושל החלוצים טוטו תמוז וסבסטיאן אבראו. גאידמק כבר התחייב בפני יו"ר הבקרה התקציבית יאיר רבינוביץ' כי ימציא לבקרה ערבות חדשה או כסף מזומן אם בית המשפט לא יאשר את פירעון החוב.
 
 
לדיון הגיעו נציגי ההתאחדות והיועצים המשפטיים, נציגי בית"ר ירושלים ובכללם היו"ר איציק קורנפיין, רבינוביץ' ועורכי דינו של גאידמק. בעלי בית"ר עצמו לא הגיע לדיון למרות שנמסר לתקשורת שהוא אמור להופיע.

עורך הדין המייצג את בנק המזרחי דיבר ראשון ואמר לשופט: "הבנק לא רגוע מבחינת הבטוחות של הלקוח. המצב של הלקוח הוא לא כפי שהיה לפני שנה".

עורכת הדין פוזנר, שמייצגת את הבקרה התקציבית, טענה כי יו"ר הבקרה התקציבית אחראי לכך שיהיה תוכן כלכלי שיאפשר לקבוצה לעמוד בהתחייבויותיה, ושאם בית"ר ירושלים תשחק ביום ראשון בלי אישור הערבות, יו"ר הבקרה יחרוג מתפקידו.

עורך דין נאור, שמייצג את גאידמק: "הבנק מנצל את הסיטואציה כדי לעשות הרמת ידיים, על גבו של גוף ציבורי כמו בית"ר ירושלים. הלקוח אמר ואומר גם היום שאין לו בעיה כספית ושהוא ידאג לקבוצה בכל זמן. ניסינו למצוא נוסחה שתוך מספר ימים נגיע להסדר עם הבנק אך זה בלתי אפשרי בגלל לוח הזמנים הצפוף של הבקרה החייבת לקבל החלטה עד להיום המשחק, יום ראשון".

נאור השיב בדיון לישראל מאור, ראש סקטור לקוחות מיוחדים בבנק: "אין לגאידמק שום קושי להעביר כסף והוא יותר מיכול לעשות כן אבל הוא לא מוכן שישימו את בית"ר כבת ערובה. אם אתה חושב שתגיע להסדר מול הלקוח על גב בית"ר אתה טועה. לבקרה אין שום צד בדברים שבין הבנק ללקוח".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by