בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
בייג`ינג 2008 
"הייתי בטוח ביכולותיי" 

"הייתי בטוח ביכולותיי"

 
בייג`ינג 2008 |
 
מערכת אתר ספורט 5

הגולש שחר צוברי חגג זכיה במדלית ארד, הראשונה של ישראל במשחקים בבייג'ינג: "לקראת הסוף הבנתי שזה קורה והתחלתי לשמוח"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום סטילס: אימג'בנק/ getty images)

דקות אחרי שהחל בחגיגות, שבוודאי עוד יימשכו זמן רב, דיבר שחר צוברי על מדליית הארד האולימפית בה זכה הבוקר (רביעי) בצ'ינגדאו: "תודה רבה לכולם. זו הייתה עבודה קשה מאוד, עשיתי את זה ואני מאוד שמח על ההישג. הייתה תמיכה גדולה מהארץ. היה לי זינוק טוב אבל הייתי בטוח שפסלתי, העדפתי לחזור ולתקן כדי להיות בטוח. הייתי בטוח ביכולות שלי, ידעתי שאוכל להגיע למקום טוב בתנאים האלה. עבדתי נכון ומאוד קשה וחזרתי לטופ".
 
על השיוט המכריע סיפר צוברי: "במצוף הראשון כבר ראיתי שזה אפשרי ושאני רק צריך לעבור את הניו זילנדי, עשיתי את זה. לא הייתי לחוץ אבל כן עוברים פרפרים בבטון ואתה מריץ לעצמך תסריטים בראש, אבל ברגע שמתחיל השיוט אתה רק חושב על לעבור את האנשים שלפניך ולשמור על הפער וזה מה שעשיתי. לקראת הסוף הבנתי שזה קורה והתחלתי לשמוח". כנשאל האם מדליה הייתה בתכניות שלו לפני האולימפיאדה ענה צוברי: "כן, בלי לחשוב פעמיים".
 
 
תמונה למזכרת
 תמונה למזכרת 
 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 
כמיטב המסורת, זכה צוברי לטלפון מראש הממשלה. אהוד אולמרט אמר לשחר: "אנחנו כל כך שמחים!". צוברי: "תודה רבה, אני מאוד שמח שכולם בארץ שמחים ושהבאתי קצת גאווה". אולמרט: "עקבתי אחריך בימים האחרונים ולא חדלתי להתפעל מקור הרוח, השקט נפשי והביטחון עצמי שהפגנת. אין לך מושג כמה שזה מרגש, אני מסתכל עליך עכשיו ורואה אותך עם הדגל, תדע לך שיש הרבה דמעות של שמחה בעיניים של הרבה ישראלים היום בזכותך. תשמור על עצמך ושיהיה בהצלחה".

ורד צוברי, אמו של שחר, דיברה אף היא על ההישג הנפלא של בנה: "כולם הופתעו, אבל אני לא. שחר בים מגיל 6, הוא ממשיך דרכו של גל פרידמן, כמו שגל זכה בארד האולימפיאדה הראשונה שלו כך גם שחר אני מקווה שגם הוא יזכה בזהב באוליפיאדה הבאה".

האב, זאב צוברי, אמר לאתר ספורט 5: "האמנתי בו וידעתי שהוא יעשה את זה. גם כשהוא התחיל אחרון ידעתי שיגיע ראשון". האחות טל הוסיפה: "האמת? הכי חשוב לי לשמוע שהוא נהנה".

שר הספורט ראלב מג'אדלה מסר: "זה הישג מרשים ומרגש. שחר שייט קדימה בעוצמה והביא גאווה אולימפית לכולנו. יישר כוח".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by