בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
בייג`ינג 2008 
כבר עדיף אורי לוי 
 
 לפחות פה יש סיכוי למדליה    צילום: האתר הרשמי    
בייג`ינג 2008 |
 
אסף גנדלר

אם אתם נהנים ממחיצת כפתורים אין-סופית ומשחקונים שלא דורשים מחשבה, ייתכן שהמשחק הרשמי של המשחקים האולימפיים ילהיב אתכם. אסף גנדלר, שקיבל אותו לביקורת, יעדיף כנראה לצפות בטלוויזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האולימפיאדה היא הרבה יותר מעוד אליפות עולם. האיחוד של אלפי הספורטאים הטובים ביותר מכל הלאומים, הגזעים והדתות, הפך את ארוע הספורט הזה לחגיגה מופלאה של המין האנושי. הרעיון לכנס את מיטב האתלטים במקום אחד שבו יוכרע באופן חד משמעי מי הטובים ביותר בכל ענפי הספורט, מצליח לשבות את דמיונם של מיליוני אנשים כל ארבע שנים.

היום בשלוש, סביר להניח שגם אתם תצפו בטקס הפתיחה של האולימפיאדה. לוויתני ענק יעופו מעל האצטדיון האולימפי המפואר בסין, עשרות אלפי רקדנים יקפצו בין מופעי הלייזר המרהיבים, והספורטאים יצעדו בגאווה על מסלול האתלטיקה. כמה חבל שלארוע מפואר כל כך, אין משחק וידאו טוב יותר.
 

מתעמלים מהספה

 
בייג'ינג 2008 הוא שמו של משחק הוידאו הרשמי של האולימפיאדה, ששוחרר למחשב האישי ולכל קונסולות המשחק. לצורך הביקורת שיחקתי בגרסת הפלייסטיישן 3 של המשחק, שדומה מאוד לגרסאות האחרות. כפי שוודאי ניחשתם, המשחק מאפשר לכם לחוות את הארועים הספורטיביים מהספה, ולהתחרות בשלושים ושישה ענפים אולימפיים שונים. החל מריצת מאה מטר, דרך שחייה, הרמת משקולות, התעמלות קרקע ואפילו קייאקים וגו'דו – תתקשו למצוא ענף אולימפי משמעותי שלא נמצא בבייג'ינג 2008. שימו לב שאם אתם כאן בשביל הכדורגל והכדורסל עליכם לחפש במקום אחר. בייג'ינג 2008 מתמקד בענפים שבהם עליכם להשיג זמן מהיר יותר או תוצאה גדולה יותר.

כל אחד מהארועים האולימפיים, נשלט בצורה מעט שונה. ענפי הריצה מערבים בעיקר לחיצה חוזרת על שני כפתורים כדי להביא את הרץ שלכם ראשון לסוף המסלול – משימה מייסרת ביותר, שעלולה לגרום לשברים קטנים בשתי אצבעות. ענפי השחיה מזכירים את הריצה באופן חשוד, כאשר ניתן גם לסובב את הידיות האנלוגיות של הג'ויסטיק בכיוונים מנוגדים כדי לגרום לשחיין שלכם לשחות מהר יותר. המשימות האלו הן פשוטות למדי, אבל יגרמו גם לגיימרים המנוסים ביותר לכאבי אצבעות עזים. יותר מכך - ככל שמסלול הריצה אליו נרשמתם ארוך יותר, כך תצטרכו ללחוץ בטרוף על הכפתורים במשך יותר זמן, לעיתים עד 10 דקות (!) של מעיכת כפתורים.

הענפים האחרים במשחק כוללים מנגנוני שליטה שונים במקצת. ענפים כמו קפיצה משולשת ידרשו מכם שילוב של ריצה מהירה עם קפיצות ברגעים הנכונים, בעוד שאחרים כמו זריקת הכידון ידרשו שילוב של ריצה ובחירת זווית עם הג'ויסטיק האנלוגי. בסופו של דבר, רוב ענפי המשחק בבייג'ינג דורשים יותר לחיצה אינטנסיבית על כפתורים, מאשר סוג כלשהו של מחשבה יצירתית.
 
 

מלחמת התשה

 
פה ושם ניתן למצוא משחקים מעניינים יותר. אחד מאלו הוא ההתעמלות על טבעות – משחק המתחיל בלחיצה על כפתורים להתייצבות על הטבעות, ממשיך עם שליטה בג'ויסטיק האנלוגי לאיזון ומסיים בלחיצה על מספר כפתורים שמובילים לנחיתה בטוחה על הקרקע. עם זאת, מספר הענפים שעניינו אותי, היה קטן משמעותית מאלו שהתישו אותי. בין המשחקים המייגעים במיוחד ניתן למצוא את הג'ודו, שבהעדר הסבר עד עכשיו אני מנסה להבין איך בדיוק משחקים בו, והקייאקים, שגרמו לי להרגיש חוסר יציבות ושליטה.
 
 
 
מעבר ללחיצה האינסופית על כפתורים, סיבה נוספת לקושי בו תתקלו בתחילת דרככם באולימפיאדה היא שיטת ההתקדמות של המשחק. מצב המשחק העיקרי מציב אתכם בשליטה על הנבחרת של מדינתכם, כאשר בכל יום באולימפיאדה תצטרכו להצליח בחלק מהענפים כדי להתקדם ליום הבא. הספורטאים שלכם מתחילים את המשחק חלשים למדי, וככל שתצליחו בענפים מסוימים, תקבלו נקודות על מנת לחזק את המהירות, הכוח והכושר שלהם. באופן אירוני, המצב הזה גורם למשחק להיות קשה יותר דווקא בהתחלה, כאשר את רוב מסלולי הריצה והשחיה תסיימו במקומות האחרונים.

סגנון משחק נוסף, התחרות, מאפשר לכם גישה מהירה לענפים שונים. דווקא במצב זה תוכלו להתחיל במצב נורמלי, כאשר האתלטים שלכם יגיבו בצורה טובה הרבה יותר כבר מההתחלה. תוכלו להתחרות כאן עם עוד שלושה חברים בסלון שלכם, או להתחרות דרך רשת האינטרנט עם עוד שבעה שחקנים אחרים.
 
 
הגרפיקה של המשחק הצליחה להלהיב אותי. האצטדיונים נראים מצוין וגרמו לי לחכות לטקס הפתיחה. הדמויות נראות מפורטות וחיות, ואין ספק שדווקא הצד הגרפי הוא אחד הצדדים בו הצליחה הסדרה להתקדם – במיוחד בהתחשב בכך שזו הגרסה הראשונה של המשחק הפועלת על קונסולות הדור החדש.

בסופו של דבר, בייג'ינג 2008 הוא אוסף גדול של מיני משחקים, הדורשים מכם בעיקר מחיצה אינטסיבית של הג'ויסטיק/מקלדת. מכיוון שקשה ליצור מגוון רחב של משחקים ברמה גבוהה, נשארים ענפי המשחק של בייג'ינג 2008 בסיסיים מאוד, עם שינויים קלים ביניהם. אם אתם רואים את עצמכם מוחצים כפתורים במשך שעות עם החברים, ומשפרים טבלאות שיאים, ייתכן שבייג'ינג הוא המשחק בשבילכם. אני אעדיף לצפות במשחקים בטלויזיה, ולהחזיק אצבעות לספורטאים הישראלים.

יתרונות
אווירה אולימפית
גרפיקה שעומדת במשימה בכבוד
מצב מרובה משתתפים סביר

חסרונות
עלול לגרום לאשפוז עקב שברים באצבעות
כל אחד מהענפים לא מספיק מורכב כדי להפוך למעניין באמת

הציון הכללי: 57
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by