בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
אלופות 
מהברוך לברוכיאן 

מהברוך לברוכיאן

 
אלופות |
 
אתר ספורט 5

עוד שער מתנה מתוצרת קאלה נתן לויסלה קראקוב יתרון וסיבך קשות את בית"ר ירושלים בטדי, אבל צמד של אבירם ברוכיאן הפך ל-1:2, שיוצאת לפולין בהקלה גדולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה התחיל עם דז'ה וו עגום למדי: שוב פדיחה ענקית של קאלה, שוב שער אומלל שהרחיק את בית"ר מהמשך העונה האירופית. ההמשך היה טוב בהרבה, בעיקר בזכותו של אבירם ברוכיאן. הקשר המצוין של הדאבליסטית הוכיח הערב מול ויסלה קראקוב שהוא עשוי מהחומר הנכון. עם צמד שערים נהדר הוא החזיר כמעט לבדו את קבוצתו לתמונה, לקראת הגומלין בשבוע הבא. 1:2 זה אמנם ניצחון דחוק ושער החוץ של הפולנים עוד עלול לעלות ביוקר, אבל אסור לשכוח שגם תיקו בפולין יעלה את הירושלמים לסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות.
 
הלם ראשוני
 הלם ראשוני 
 צילום: אתר ספורט 5 
 
כמה מהדקות היותר טובות של בית"ר היו דווקא במחצית הראשונה, שהסתיימה בפיגור. מה חיפש השוער הקרואטי מחוץ לשערו בדקה ה-28, רק הוא ואלוהיו יודעים. חבריו היו המומים והתקשו לעכל את הצורה שבה ספגו שער חוץ קריטי כל כך. הפולנים הצהירו שהם באים לטדי כדי לכבוש, עשו זאת ולא היו רחוקים מגולים נוספים. אלמלא שני מהלכים מבריקים של ברוכיאן, יש שיאמרו היורש של מלמיליאן, קשה לראות את הקבוצה של יצחק שום יוצאת הערב מטדי עם ניצחון. בתוספת הזמן קאלה עוד לקח כמה הזדמנויות טובות של האורחים ומנע את ה-2:2. עם זאת, החוב שלו לא נמחק. אולי בשבוע הבא.

מהלך המשחק:

בדקה הרביעית הראה דריו פרננדז קצת ממה שהוא יודע, עם פריצה לכיוון המרכז ובעיטה חזקה לאמצע השער, השוער לא הצליח לקלוט וטוטו תמוז עט על הריבאונד, אך נתפס בעמדת נבדל. פריצה יפה של תמוז משמאל בישלה מהלך יפה של הבית"רים, אך השוער האורח פאבלק לקח את ההקפצה של פרננדז למרכז.

חמש דקות נוספות חלפו עד למצב הממשי הראשון של האורחים, אחרי כדור קרן משמאל, אליו הגיע הראשון הבלם הפולני גולבצקי, טברטקו קאלה לקח את הנגיחה בקושי והדף לקרן נוספת. את 20 הדקות הראשונות סגרו הפולנים עם התקפה מהירה ומסוכנת, אותה סיים רפאל בוגוסקי עם ניסיון בעיטה לא מדויק שגם לא היה במקומו, כשאופציית המסירה הייתה עשויה להוביל לשער היתרון של ויסלה.
 
 
אחרי דקות רדומות למדי מבחינה התקפית התעוררו המארחים, עם התקפה יפה בדקה ה-26 שהסתיימה בבעיטה ממרחק של יואב זיו, הכדור היה חלש מדי ובכל מקרה חמק החוצה. שתי דקות לאחר מכן הגיע הרגע הטראגי של בית"ר: כדור ארוך מצא את פאבל ברוז'ק, כשתומר בן יוסף היה צמוד אליו. אלא שקאלה החליט משום מה לצאת משערו אל עבר השניים, וחטף הקפצה קטנה מעל ראשו. הכדור התגלגל פנימה, גם אריק בנאדו הגיע מאוחר והרחיק רק מאחורי הקו. 0:1 ישר לויסלה, השוער הקרואטי שוב סופג שער אומלל ברגע הכי קריטי.

שער שוויון של כריסטיאן אבראו נפסל חמש דקות לאחר מכן, בטענת נבדל מוצדקת. דקה לפני השריקה למחצית שיגר אבירם ברוכיאן בעיטה חופשית חזקה, השוער הפולני שוב הצליח רק להדוף אבל יואב זיו פספס את הכדור החוזר והזדמנות נוספת הלכה לאיבוד. בית"ר ירדה להפסקה בפיגור.
 
 
עם פתיחת המחצית השנייה ביצע שום חילוף ראשון, כשמיכאל זנדברג נכנס במקומו של עידן טל. המגמה ההתקפית של בית"ר הייתה ברורה בדקות הראשונות, אך מצבים של ממש לא מיהרו לבוא. אחרי כ-12 דקות מתסכלות למדי שלח שום גם את ברק יצחקי לדשא, טוטו תמוז פינה את מקומו.

לא חלפה דקה מרגע החילוף ועד שאבראו התרומם יפה ונגח לפינה אחרי כדור קרן משמאל, פאבלק הדף. בחלוף שעה בתוך המשחק דרשו שחקני ויסלה פנדל, אחרי נפילה של ברוז'ק על סף הרחבה. השופט התעלם והפולנים באו אליו בטענות. זה השתלם לבית"ר בגדול: ברוכיאן קיבל כדור עומק נהדר במתפרצת, חתך מימין לכיוון המרכז ושיגר מ-20 מטרים בעיטה חדה לפינה הקרובה ברגל שמאל. הפעם פאבלק נכנע, 1:1 בטדי בדקה ה-60.

דווקא אחרי השוויון, בית"ר כמעט וספגה את השני בדקה ה-64, הפעם בן יוסף הציל מצב של שער בטוח והמארחת נלחצה בעור שיניה. מצב נוסף של ויסלה בהתקפה שלאחר מכן הסתיים בבעיטה חזקה שהלכה גבוה מדי. הכדורים המשיכו לשרוק דווקא באזור השער של קאלה, המומנטום משער השוויון פשוט לא פעל על האלופה הישראלית, שנראתה עייפה לפתע.
 
סוף טוב הכל טוב
 סוף טוב הכל טוב 
 צילום: אתר ספורט 5 
 
בדקה ה-79 לקח ברוכיאן את הכדור במרכז המגרש ופרץ לכיוון השער, אבראו עזר לו להשלים דאבל פס נפלא והקשר סיים עם בעיטה מדויקת להפליא מ-12 מטרים, לפינה הרחוקה. 1:2 לבית"ר, איזו תצוגת תכלית נהדרת של ברוכיאן. ויסלה נלחצה וכמעט ספגה את השלישי בדקה ה-83 (כמעט שער עצמי) ו-86 (נגיחה של יצחקי וריבאונד מפוספס של כריסטיאן אלבארז).

מארק זיינצ'וק ספג את הצהוב השני בדקה ה-88, אחרי עבירה על פרננדז, וקראקוב סיימה את המשחק ב-10 שחקנים. תומאש דוידובסקי עוד הגיע למצב מצוין מול קאלה בתוספת הזמן, השוער אמנם יצא באיחור אבל הצליח לקחת שער בטוח. בדקה ה-93 השוער הקרואטי עוד לקח בעיטה מסוכנת נוספת מחוץ לרחבה והשאיר את היתרון של בית"ר על כנו לקראת הגומלין. 1:2 בסיום.

הרכב בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; כריסטיאן אלבארז, אריק בנאדו, תומר בן יוסף, יואב זיו; דרק בואטנג, עידן טל (מיכאל זנדברג 46), דריו פרננדז; אבירם ברוכיאן, טוטו תמוז (ברק יצחקי 58); סבסטיאן אבראו.

הרכב ויסלה קראקוב: מריוש פאבלק; מרצ'ין בשצ'ינסקי, ארקדיוש גולבצקי, קלבר דה לימה, פיוטר ברוז'ק; מאורו קאנטורו, רדוסלאב סובולבסקי, מארק זיינצ'וק (הורחק 88), רפאל בוגוסקי (תומאש דוידובסקי 81); תומאש ז'ירשאק (וויצ'ק לובודז'ינסקי 75) פאבל ברוז'ק (אנדז'יי ניידז'לאן 85).
 

"מתנצל בפני הקהל"

"האחריות שלי, ואני מתנצל". קאלה
 "האחריות שלי, ואני מתנצל". קאלה  
 צילום: אתר ספורט 5 
 
הגורם העיקרי שהעיב על שמחת הניצחון היה הגול השטותי שספג טברטקו קאלה. בהפסקה, כאשר הקבוצה היתה בפיגור, היו שחקנים שאמרו: "איך יכול להיות שזה קורה שוב שנה אחר שנה?" השוער קאלה התייצב מהר מאוד מול המיקרופונים והיכה על חטא: "אני רוצה לדבר על השער הראשון. האחריות שלי, אני מתנצל ואין לי מה להגיד מעבר לכך. זה הכדורגל".

"בחדר ההלבשה עודדו אותי ובמחצית שניה הייתי טוב מאוד. אנחנו קבוצה והשחקנים תומכים אחד בשני. בשורה התחתונה, יש להם יתרון משער חוץ, אבל זה לא משנה. אני מאמין באיך ששיחקנו היום, היינו טובים ואני מרוצה". הבעלים, ארקדי גאידמק, שנכח במשחק, הסתפק בהצהרה קצרה: "היהודים ניצחו היום".

המאמן יצחק שום סיכם מהזווית שלו: "גמרנו חצי משחק. אני שמח שניצחנו, אבל מצד שני, חבל שלא הבקענו עוד שער או שניים. אני מקווה שזה יספיק. אחרי השער הראשון רציתי להרגיע את השחקנים ולהמשיך הלאה. אמרתי להם שהם ינצחו את המשחק. ברוכיאן הוא שחקן טוב שעושה את העבודה שלו ומגיע לו כל הכבוד. גם אם היינו מפסידים הייתי, אומר שאפשר לעבור, אז בטח שעכשיו. הם צריכים לנצח אותנו, תיקו לא יספיק להם ויש לנו מספיק כלים בהתקפה כדי להבקיע. הקבוצה הטובה יותר ניצחה היום".

מיכאל זנדברג הוסיף: "אני יוצא די מרוצה מהמשחק. ראינו שעמדה מולנו קבוצה מאורגנת, חזקה ומהירה. נקלענו לפיגור, כך שעם ההמהפך אנו יוצאים מעודדים. ראינו שכשמניעים ועומדים טוב מגיעים למצבים והגענו להרבה מצבים. החמצנו כמה שערים בטוחים. אין פריבילגיה לקבל גול כמו שקיבלנו אבל שמסתכלים על הכול, אני די מרוצה מהתוצאה. בגומלין הם יהיו יותר חשופים מאחור וננסה לנצל את זה".

ברק יצחקי דאג להחמיא לחברו לקבוצה: "אבירם ברוכיאן הוא שחקן ענק וזה לא חדש לאף אחד. אנ חושב שהוא עוד יראה את כל היכולות שלו, רק שימשיך ככה, ונקווה לעבור בגומלין. הראינו אופי, לא קל לחזור מפיגור גם בבית, אבל נכנסו לטירוף ואני שמח שהצלחנו להפוך את התוצאה. יש עוד מחצית בפולין, ואני מקווה לא לספוג שם כדי לעלות. ויסלה קבוצה חזקה וטקטית, אבל הגענו למקומות הנכונים שלנו במחצית השנייה. יהיה לנו קשה שם, והם ידועים גם ככה כקבוצה ביתית. נעשה הכנה טובה ככל שנוכל. אין כמו לשחק בטדי והכי כיף לחזור לקהל הזה".

דרק בואטנג אמר בסיום: "ויסלה היא קבוצה טובה ומאוד ממושמעת. אנחנו מכבדים אותם מאוד, אבל בוודאי שאנחנו יכולים לעבור. בשביל זה עבדנו כל העונה ועכשיו יש לנו צ'אנס טוב. נשחק בצורה יותר טקטית ונקווה לטוב". על הטעות שביצע קאלה אמר הגנאי: "חבל שזה קרה, אבל זה הכדורגל".

כאשר המאמן יצחק שום הודיע לקשר עידן טל שהוא יוחלף ע"י מיכאל זנדברג עם פתיחת המחצית השניה, הקשר לא אהב את זה ואמר למאמן: "למה אתה מוציא אותי? איך אני יכול להיות טוב בתור חלוץ?". המאמן העדיף שלא להגיב וביצע את החילוף כמתוכנן.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by