בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
זיהום בסין 
"יהיה בסדר" 
 
 ערפילים ודגלים אולימפיים. בייג`ינג אתמול    
זיהום בסין |
 
רויטרס

מזג אוויר דמוי סאונה, ערפילים לחים וזיהום כרוני: למרות איכות האוויר הירודה בבייג'ינג, הרשויות מפזרות הבטחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התקשורת הסינית מדווחת היום (שלישי), כי רשויות בייג'ינג מבטיחות שמזג האוויר דמוי-הסאונה הלוכד זיהום ערפילי בעיר, לא יימשך לאורך המשחקים האולימפיים. בכירים בבייג'ינג מחפשים דרכים נוספות להתמודדות עם הזיהום, בנוסף לאלו שכבר אומצו: חצי מ-3.3 מיליון המכוניות שנכנסו לבייג'ינג הורדו מהכבישים, ובתי חרושת ומפעלים רבים ליד הבירה נסגרו.

שמי הבירה הסינית נותרו אפורים נכון לבוקר זה, אך רוח קלה לאורך הלילה פיזרה חלק מן הערפילים הלחים שגורמים לדאגה בקרב המארגנים האולימפיים.

גו וונלי, מנהל הלשכה המטאורולוגית במרכז האקלים של בייג'ינג, אמר לעיתון People's Daily כי מתבניות מזג האוויר שנראו בעבר, ניתן ללמוד כי מזג האוויר דמויי ה"סאונה" של חודש יולי, לא יחזיק מעמד עד תחילת המשחקים ב-8 באוגוסט. "במהלך האולימפיאדה בבייג'ינג, מזג האוויר לא יהיה הגרוע ביותר בהשוואה היסטורית לאותה התקופה בשנה, ולא נראה מצב של 'סאונה ערפילית' מתמשכת", הבטיח גו לעיתון.

הלשכה המטאורולוגית של בייג'ינג חוזה בריזה קלה ויתכן שאף ממטרים ביום שלישי, תנאים שלדברי הלשכה אמורים לדלל את הערפיליות.
 

האתלטים דוחים את ההגעה

תייר מצביע על הערפילים מעל העיר האסורה
 תייר מצביע על הערפילים מעל העיר האסורה   
הזיהום הכרוני בעיר, לעתים תערובת חריפה של אבק בניה, פליטות אגזוז ואדים מבתי חרושת ותחנות כח, מהווה את אחת הדאגות הרציניות ביותר עבור מארגני המשחקים.

אתלטים רבים דוחים את הגעתם לבייג'ינג עד לרגע האחרון בכדי להמנע מן האוויר המזוהם, והוועד האולימפי הבין-לאומי מסר כי אם הזיהום יהיה כבד, יתכן ויקבע מחדש את מועדי תחרויות הסיבולת, כגון המרתון, מחשש לבריאות האתלטים.

מנטרי הזיהום בעיר אמרו כי איכות האוויר אתמול (שני) הייתה מדרגה 2, רשמית "יום של שמיים כחולים", למרות הערפילית האפורה, כשהגורם הראשי לזיהום הוא חומר חלקיקי.

כבר כעת, רכבי בייג'ינג יכולים להיכנס לכבישים בכל יום זוגי או אי זוגי בלבד, בהתאם למספרי הרישוי שלהם, ורכבים ממשלתיים רבים קיבלו הוראה להימנע כליל מנסיעה בכבישים. מוניות, אוטובוסים ורכבים בשירות האולימפיאדה הם הפטורים היחידים מן המגבלות. סביב בייג'ינג, מפעלים מרבי זיהום, כגון בתי חרושת לפלדה, נסגרו אף הם.

הונג קונג, המארחת את תחרויות רכיבת הסוסים האולימפיות, הוכתה ביום ב' בזיהום האוויר הגרוע ביותר שתועד בה אי פעם, עקב עליית הטמפרטורות.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by