בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
לא מכירים 
המשלחת הסודית 

המשלחת הסודית

 
לא מכירים |
 
מערכת אתר ספורט 5

מסקר שערך משרד הקליטה עולה כי רק 4% מהציבור יודעים מי הוא אלכס אברבוך. הספורטאי המוכר במשלחת לסין: אריק זאבי. רק 2% יודעים מי זה אנדי רם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסקר שערך משרד הקליטה לקראת השקת קמפיין לציון תרומתם הייחודית של העולים בספורט, עלו תוצאות מעניינות: רוב גדול מאוד של הציבור (96%) לא יודע לנקוב אפילו לא בשם אחד של ספורטאי אולימפי עולה ו-4% בלבד מכירים את שמו של אלכס אברבוך.
 
תכירו, קוראים לו אלכס אברבוך
 תכירו, קוראים לו אלכס אברבוך 
 צילום: רויטרס 
 
שליש מספורטאי משלחת ישראל לאולימפיאדת בייג'ינג וכמחצית ממאמניה הם עולים חדשים. 14 מתוך 42 ספורטאי המשלחת הם ספורטאים עולים וכמו כן 10 מתוך 22 המאמנים. בנוסף לכך, מרבית הסגל הרפואי בראשותה של ד"ר לובה גליצקיה ופסיכולוג המשלחת, בוריס בלומנשטיין, הם עולים גם כן.

מהמחקר עולה, כי המודעות של הציבור לגבי נבחרת ישראל לאולימפיאדה נמוכה, והידע לגבי השתתפותם וחלקם של העולים בנבחרת נמוך עוד יותר: בקרב כלל הציבור, כמחצית (49%) לא יודעים בכלל שיש עולים בנבחרת ומה חלקם בה. דווקא בקרב ציבור העולים, מרביתם (75%) יודעים שהמשלחת מורכבת מעולים חדשים וכ-20% מהם העריכו נכון כי חלקם של העולים מהווה כמחצית מהנבחרת.

כאשר התבקש הציבור להצביע על שם אחד או יותר מכלל ספורטאי הנבחרת, עולה תמונה מביכה למדי: 76% מהציבור לא ידע לנקוב באף לא שם אחד של ספורטאי אולימפי. 24% בלבד ידעו לציין 11 שמות מחברי המשלחת (יותר מפעם אחת לפחות) ורק 4% מהם ידעו לנקוב בשם אחד בלבד של ספורטאי עולה, קופץ המוט אלכס אברבוך.
 
 
מכלל שמות הספורטאים במשלחת שצוינו כאמור ע"י רבע מהציבור עולה שהספורטאי המוכר ביותר הוא אריק זאבי, אשר 11% ידעו לשייכו כחבר בנבחרת, אחריו שחר פאר עם 7%, אלכס אברבוך עם 4%, יוני ארליך עם 3% ואנדי רם עם 2% בלבד. 5% אחוזים ציינו את מדליסט הזהב האולימפי הראשון של ישראל, גל פרידמן, למרות שאינו נמנה עם המשלחת לבייג'ינג.

איש מקרב הנשאלים לא ציין כלל ספורטאים עולים ידועים נוספים כמו מיכאל קלגנוב, בעל מדליית ארד באולימפיאדת סידני ובאליפות אירופה 2006 ובעל מדליית זהב באליפות העולם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by