בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
בדלת האחורית 

בדלת האחורית

 
 
אורן בוקשטיין, ספורט 5

ביה"ד העליון של הועד האולימפי קיבל פרסומים מהתקשורת כראיות לשימוש בחומרים אסורים על ידי אלוף אירופה, יואניס דרימונאקוס. ועדה מיוחדת תחליט אם מנדל ייסע לבייג'ינג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השחיין אלון מנדל שסיים במקום ה-13 ב-200 מ' פרפר באליפות אירופה באיינדהובן, פספס את הקריטריון (מקום 12) בשתי מאיות השנייה. אולם מאז עלה נושא אחד שהעלה חיוך קטן על פניו של השחיין. השחיין היווני יואניס פיסטוריוס, שזכה בזהב במשחה עם שיא אירופי חדש, נמצא חיובי בבדיקת חומרים שנעשתה לו בתחילת חודש מארס, לפני האליפות, ופירוש הדבר הוא כי כל תוצאותיו של היווני מאז הבדיקה פסולות, כולל אלו מאליפות אירופה. פסילתו של היווני מעלה את מנדל למקום ה-12 ומעניקה לו את הכרטיס לבייג'ין.
 
ימתין במתח להחלטה בעניינו. אלון מנדל (ספורט 5)
 ימתין במתח להחלטה בעניינו. אלון מנדל (ספורט 5)   
אם זה כל כך ברור, נשאלת השאלה מדוע הוועד האולימפי מתעכב בהכרזתו על השחיין כחלק מהמשלחת האולימפית. בוועד מסבירים כי עד אשר לא תגיע הודעה רשמית מהתאחדות השחייה הבינלאומית, אין ביכולתם לעשות כלום, למרות שהשחיין קבע את קריטריון B למשחקים האולימפיים.

הוריו ועו"ד אריק בן-ארי, מנהל אגודתו מכבי קרית ביאליק, מנהלים "מרדף" ערעורים אחר החלטת הוועד האולימפי לא להכריז עליו כאחד מספורטאי המשלחת, עד שלא יקבלו את ההחלטה הרשמית.

כמו בכל מקרה של ספורטאי שנמצא חיובי בבדיקת חומרים אסורים, גם אצל היוונים החלטת ועדת השימוע שנערכה לו צריכה להגיע להתאחדות השחייה הבינלאומית ולסוכנות הבינלאומית למניעת סמים בספורט שאמורים לקבלה או לערער עליה. אולם, במקרה של היווני שהורשע והורחק לשנתיים מכל פעילות, ברור שהגופים הבינלאומיים לא יערערו על ההחלטה.

אלא, שדבר הפרסומים בתקשורת היוונית בנוגע להשעיית השחיין לא היו קבילים, עד היום, על ראשי הוועד האולימפי שטענו בעיקשות כי בשום מקום בעולם לא מסתמכים על התקשורת כגורם רשמי במקרים כאלו. בכתבה שפורסמה לפני קצת למעלה משבוע ב'גאזטה' היווני נכתב כי פרקליטו של השחיין ביקש דחייה למתן העונש מאחר שהוא לא נמצא ביוון וקיבל על כך אישור. הדחייה עלולה לגרום למצב שהשחיין יקבל את עונשו בתאריך מאוחר יותר, אולם השחיין כבר הודיע על פרישה, ומתן העונש בשלב מאוחר יותר עלולה למנוע ממנדל להופיע במקומו במשחקים האולימפיים, אך ורק בגלל הבירוקרטיה.
 
 
כאמור, היום החליט בית הדין בעניינו של השחיין, כי בהתאם לחומרים וראיות שהוצגו בפניו, יש משום ראיה להרשעתו של השחיין היווני על ידי גופי המשמעת במדינתו. בית הדין הורה להעביר את עניינו לדיון בפני וועדה מיוחדת שהוסמכה על ידי מליאת הוועד האולימפי בישיבתה האחרונה.

הוועדה תתכנס ביום ראשון הקרוב ועל פי הוראת בית הדין תדון בעניינו של מנדל ותשקול הן את ההשלכות המשפטיות והספורטיביות הנובעות מהרשעתו של השחיין היווני. הוועדה תגיש המלצותיה להנהלת הוועד האולימפי שתתכנס באותו היום. בוועדה ישבו צביקה ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי, אריה רוזנצווייג, מזכיר הכבוד, עו"ד שמואל זיסמן, יו"ר מנהלת הספורט ההישג, עו"ד נעם צבי, יו"ר ועדת הספורט של הוועד האולימפי ויו"ר איגוד השחייה (ולכן לא ידון בענייני השחייה) וגילי לוסטיג, מנהל היחידה לספורט הישגי.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by