בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
"נהלי שחר פאר" 

"נהלי שחר פאר"

 
 
יעל שחרור, אתר ספורט 5

"חוק בן סער" לא עבר בכנסת, אבל במקומו ייכנסו לתוקף נהלים חדשים עליהם הסכימו ח"כ חיים כץ, משרד הספורט וצה"ל שיקראו "נהלי שחר פאר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ חיים כץ, משרד הספורט וצה"ל הגיעו להסכמות בנוגע לשירות ספורטאי עילוי על חשבונו של 'חוק סהר', אשר לא יקודם לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.
 
האישה והנהלים. שחר פאר (רויטרס)
 האישה והנהלים. שחר פאר (רויטרס)   
על פי הסיכום בין הצדדים, צה"ל יכיר בכך שלעיתים מונחת בפני יחידי סגולה, בעלי הצטיינות יתרה בספורט, במוסיקה ובמחול ("עילויים"), הזדמנות חד פעמית להכשרה מקצועית מחוץ לישראל, אשר יכולה לתרום תרומה משמעותית ואף מכרעת להמשך התפתחותם המקצועית ועשויה לתרום באופן משמעותי גם לקידום הספורט והתרבות בישראל. זאת, כאשר אין מסגרת מקבילה בישראל, המאפשרת התפתחות מקצועית ברמה דומה.

בסיכום בין הצדדים נכתב כי מועמד לגיוס אשר הוכר ע"י הצבא ובהמלצת משרד התרבות והספורט כעילוי, יוכל לבקש את דחיית המשך שירותו הצבאי לצורך לימודים או אימונים בחו"ל לתקופה של שנה אחת בכל פעם (ובסך הכל לא תעלה על 4 שנות דחייה). לחילופין יוכל "עילוי" לבקש את קיצור משך שירות החובה בתקופה שלא תעלה על שנה אחת.

במקרים חריגים ביותר ובהתאם להמלצות מפורשות של הגורמים המקצועיים במשרד הספורט והתרבות כי מדובר במקרה ייחודי המצדיק זאת, ניתן יהיה לאשר "לעילויים" תנאי שירות ייחודיים נוספים או חלופיים והם:
 
לא עבר בכנסת. בן סהר (רויטרס)
 לא עבר בכנסת. בן סהר (רויטרס)   
1) פיצול השירות הצבאי, כך שבמשך תקופת שירותו, יהיה המצטיין בפרקים של דחיית שירות לצורך אימונים בחו"ל ובפרקים של שירות צבאי פעיל (כחודשיים בשנה). הפיצול יותנה בכך שהמצטיין יעמוד לאורך תקופת "השירות המפוצל" בסטנדרטים מקצועיים, כפי שייקבעו לאחר היוועצות עם משרד המדע התרבות והספורט. נוהל זה כבר התקיים במקרה של שחר פאר.

2) קיצור משך שירות החובה בתקופה העולה על שנה.

הצעת חוק שירות ביטחון לספורטאים ('חוק סהר') של ח"כ חיים כץ, קבעה כי ספורטאי עילוי יוכלו להחליף את שירותם הצבאי בפרויקט שירות לאומי בחו"ל שכבר קיים כיום. הצעת החוק עברה בקריאה טרומית וראשונה, בתמיכת חברי כנסת מכל סיעות הבית, אולם כפי שהצהיר ח"כ כץ, מרגע שיושג הסכם מול הצבא לעניין זה, 'חוק סהר' לא יקודם.

ח"כ חיים כץ אמר: "אני שמח שהצלחנו, ביחד עם משרד הספורט, להגיע עם הצבא להסכם הכולל נהלים הגיוניים ומסגרת מקצועית שתאפשר לעילויים לשרת מצד אחד ומצד שני להמשיך את פעילותם בחו"ל. יחד עם כישוריהם הייחודיים והתנאים המיוחדים להם יזכו יוכלו אותם עילויים לתרום רבות לקידום הספורט והתרבות בישראל. הסיכום שהגענו אליו הוא ברוח תנאי השירות של שחר פאר ואני מקווה שכפי שהיא הצליחה ותרמה רבות לספורט הישראלי בזמן שירותה הצבאי, כך יהיה גם לגבי העילויים הנוספים".

שר המדע, התרבות והספורט, ח"כ ראלב מג'אדלה, הוסיף: "אני מברך על ההסכמות שיאפשרו לספורטאי עילוי גם לשרת את המדינה וגם לתרום תרומה משמעותית לקידום הספורט במדינה. זו הייתה המטרה ואני שמח שהיא הושגה בתיאום ובהסכמה".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by