בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
על שלושה גברים 

על שלושה גברים

 
 
אבי זורנזון ויואב גורן, אתר ספורט 5

ווימבלדון יוצא לדרך ושלושת הטניסאים הבכירים יילחמו על פגישה עם המלכה. נדאל מגיע במומנטום אדיר, דיוקוביץ לא מתרגש מכלום, אבל על הדשא הכל תלוי בפדרר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. מי ייקח את הברייק פוינט?

נדאל משחק כל נקודה כאילו היא הראשונה והאחרונה בחייו. אין בעולם ספורטאי שמשחק כל פוזשן באינטנסיביות כזאת. הוא משחק כל נקודה כמו שפיצ'ר זורק כל זריקה בפרפקט גיים בבייסבול. וזה קורה לפיצ'ר מעולה אולי פעם בקריירה.
 
נקודת שבירה מולו? אין מצב. נדאל (רויטרס)
 נקודת שבירה מולו? אין מצב. נדאל (רויטרס)   
לנדאל יש גם יתרון מנטלי על שני יריביו: פדרר ודיוקוביץ' יודעים שהוא יותר חזק מהם בראש. במיוחד פדרר, כי לדיוקוביץ' המפגשים עם נדאל פחות טראומתיים. בגמר הרולאן גארוס שנה שעברה לפדרר היו 17 נקודות שבירה במשחק מול נדאל. הוא ניצל אחת. בגמר מונטה קרלו השנה הוא הוביל 3:4 עם שבירה במערכה הראשונה ו-0:4 במערכה השנייה והפסיד את שתיהן. בגמר המבורג הוא הוביל 1:5 בסט הראשון ו-2:5 בשני ואיבד את היתרון בשני המקרים. לדיוקוביץ' היו שלושה משחקים נגד נדאל בחודש וחצי האחרונים; בשניים מהם (חצי גמר המבורג, גמר קווינס) הוא בנה יתרון מבטיח ונוצח, בשלישי (חצי גמר הרולאן גארוס) הוא לא ניצל נקודת מערכה. כשאתה בנקודה מכריעה מול נדאל אתה מרגיש כמו מול התפרצות הר געש: אין לך מה לעשות. חוץ מלברוח.

ניקוד: נדאל 3 דיוקוביץ' 2 פדרר 1

2. מי יגיע לגמר עם הרגליים הכי טריות?

זה גם קשור בהגרלה. לפדרר יש את ההגרלה הכי קשה (יואיט, ברדיץ'/אנצ'יץ' לפני חצי גמר אפשרי מול דיוקוביץ'). אבל נדאל ודיוקוביץ' איבדו מערכות בטורניר ההכנה בקווינס ואילו פדרר לא איבד אפילו את הסרב בטורניר האלה. למה הפסד מערכות בדרך מכריע? בווימבלדון שנה שעברה דיוקוביץ' הגיע לחצי הגמר לאחר שלושה משחקים ארוכים של ארבע מערכות ואחד של חמש מערכות, ונאלץ לפרוש מול נדאל. בטורנירי גראנד סלאם כמות המערכות שאתה משחק בדרך משמעותית למצב הפיזי בו אתה מגיע לשלבים הסופיים. פדרר באוסטרליה בתחילת השנה נחנק בחצי הגמר מעודף מערכות ומחלה. בווימבלדון הנקודות קצרות יותר מבגראנד סלאמים אחרים, אך עדיין ההגרלה הקשה יחסית של פדרר נותנת ליריביו עדיפות מסוימת. מצד שני – פדרר הוא השחקן הכי טוב בעולם על דשא והפסד מערכה שלו בווימבלדון זה אייטם פותח במהדורת חדשות.

ניקוד: פדרר 3 נדאל 2 דיוקוביץ' 1
 

3. את הסרב הראשון של מי יהיה הכי קשה לשבור?

 יצליח להתחמק מפציעות ועייפות? דיוקוביץ' (רויטרס)
  יצליח להתחמק מפציעות ועייפות? דיוקוביץ' (רויטרס)   
אחד הדברים שהשפיעו יותר מכל על העונה הבינונית (גרועה במונחים שלו) של פדרר זה הסרב הראשון. האחוזים פחות גבוהים, גם האיכות, מה שנותן לו פחות נקודות חופשיות מאשר בשנים קודמות. למה זה כל כך חשוב? פדרר בכל זאת בן 27. נדאל בן 22, דיוקוביץ' 21. פדרר פשוט איבד צעד בשנה האחרונה. עד השנה הסרב הוציא אותו מצרות, בעיקר בגמר ווימבלדון מול נדאל ובגמר אליפות ארה"ב מול דיוקוביץ'. ועדיין לפדרר יש את הסרב הטוב ובעיקר המגוון מבין השלושה. סלייס החוצה במגרש השוויון, פלאט החוצה במגרש היתרון, ווריאציות שונות של סיבוב בסרב לטי פוינט בשני המגרשים. הסרב של דיוקוביץ' הוא נשק שהופך בהדרגה לממית. הסלייס השמאלי החוצה של נדאל מאד אפקטיבי על הדשא, אך צפוי.

ניקוד: פדרר 3 דיוקוביץ' 2 נדאל 1

4. מול מי לא היית רוצה להגיש למשחק?

דיוקוביץ' הוא בין שלושת המחזירים הטובים בעולם (לצד דוידנקו ופרר). הקואורדינציית עין-יד שלו היא מדהימה. כמו אגאסי, הוא רואה את הכדור מאד מוקדם. לכן בהרבה מקרים היריב רואה את כדור ההחזרה חולף לידו לפני שהספיק לעבור לעמידת מוצא אחרי הסרב. לפעמים להגיש מולו זה אפילו חיסרון. נדאל על חימר מחזיר באותה רמה. פדרר הגיש מולו בגמר הרולאן גארוס ב-70 אחוז סרב ראשון, וזכה ב-49 אחוז מהנקודות בלבד. וב-21 אחוז בלבד מהנקודות על הסרב השני, ולפדרר יש את הסרב השני הטוב בהיסטוריה. אבל בצרפת לנדאל היה זמן, מצרך שלא יהיה לו בווימבלדון. לפדרר יש בעיה רצינית בהחזרה מהבקהאנד. הנטייה הטבעית שלו היא להחזיר סלייס קצר למרכז המגרש שמציב אותו בעמדת נחיתות להמשך הנקודה. אם פדרר יפגוש את שני יריביו בדרך למלכה, שם יוכרע הקרב.

ניקוד: דיוקוביץ' 3 נדאל 2 פדרר 1

5. מי יכסה את הרשת כך שהיריב יראה רק את שופטי הקו?

שאלה מיותרת: פדרר הוא שחקן רשת אפילו אנדרייטד. וולי זה עניין של טכניקה וטאץ'. לפדרר יש טכניקה מושלמת וטאץ' אלוהי. הסיבה שהוא אנדרייטד היא שהוא לא בקר או סמפראס; אזור המחייה הטבעי שלו זה הקו האחורי. דיוקוביץ' שכר בשנה שעברה את מארק וודפורד, אולי שחקן הזוגות הטוב בהיסטוריה, כדי לשפר את משחק הרשת שלו. השיפור ניכר. נדאל יגיע לרשת רק כשהוא יהיה בטוח שיישאר לו וולי קל לגמור את הנקודה. בכל סיטואציה אחרת הוא יהיה בבעיה.

ניקוד: פדרר 3 דיוקוביץ' 2 נדאל 1
 
 

6. מי יעשה הכי פחות טעויות לא מחויבות?

אל תשחקו מול על דשא. פדרר (רויטרס)
 אל תשחקו מול על דשא. פדרר (רויטרס)   
מאז 2001 הטניס בווימבלדון השתנה. המארגנים ניצלו את השיפור הטכנולוגי בתחזוק דשא. הדשא אחיד יותר (יש פחות קפיצות לא אמיתיות), הקרחות ספורות יותר, ובאופן כללי המשטח איטי יותר. זה אפשר ללייטון יואיט לזכות בווימבלדון מהקו האחורי ב-2002. וזה מאפשר לטניסאי כמו נדאל להגיע לגמר שנתיים ברציפות. לפיכך בניגוד למסורת של ווימבלדון מרבית הנקודות יוכרעו מהקו האחורי, שם היתרון של נדאל.

ניקוד: נדאל 3 דיוקוביץ' 2 פדרר 2

7. מי מרגיש על דשא כמו שחקן כדורגל?

אם יש לך איזושהי שאיפה לנצח את פדרר – אל תשחק מולו על דשא. 59 ניצחונות רצופים, חמישה תארי ווימבלדון רצופים, סגנון משחק שמתכתב בשלמות עם המשטח. על חימר הכדור מאבד 41% מהמהירות שלו אחרי הנחיתה על המשטח; על מגרש קשה 32%; ועל דשא רק 30%. פדרר מנצל עד תום את המהירות של המשטח ואת הקפיצה הנמוכה של הכדור עם הסלייס והפורהאנד הטובים בהיסטוריה, ושילוב אידאלי בין משחק קו אחורי למשחק רשת. נדאל עשה התאמות בשנתיים האחרונות. הוא קיצר את התנועות בחבטות הקרקע ושיפר בצורה דרמטית את הסלייס – שני דברים מכריעים על דשא. דיוקוביץ' מרגיש הכי פחות נוח על המשטח, אבל כמו שהוא אומר, "אני משחק על דשא רק שלוש שנים".

ניקוד: פדרר 3 נדאל 2 דיוקוביץ' 1

8. מי מגיע במומנטום הכי טוב?

השאלה בעולם הטניס כיום היא האם הגיעה העת שנדאל יעבור את פדרר, בעקבות הניצחון הברוטאלי שלו בגמר הרולאן גארוס. ביורן בורג כבר העריך כי נדאל יזכה בווימבלדון. אחרי טורניר קווינס, בו זכה נדאל בתואר ראשון על דשא, גם בסוכנויות ההימורים מורגשת המגמה: פדרר מקבל יחס לזכייה של 5/4, נדאל של 7/4 – הפער הנמוך בהיסטוריה בין השניים בווימבלדון. פדרר התאושש מהרולאן גארוס בטורניר האלה בו זכה, אך הוא לא פגש שם אף טניסאי שיכול באמת לסכן אותו על דשא, או בכלל. דיוקוביץ' שחט בדרך לגמר בקווינס את יואיט ונלבנדיאן, שניהם שחקני דשא טובים.

ניקוד: נדאל 3 פדרר 2 דיוקוביץ' 2
 

9. מי מרגיש הכי נוח ליד המלכה?

 
בשנתיים האחרונות מה שפדרר ונדאל עשו זה לשמור על הבית. נדאל ברולאן גארוס, פדרר בווימבלדון. פדרר עולה למגרש המרכזי בווימבלדון בחליפה מהודרת ונראה כמו חתן. וזה נראה טבעי. זהו טקס שבו פדרר הוא הכוכב הראשי. הקהל איתו, המארגנים איתו, אפילו ילדי הכדורים איתו. ההופעה של נדאל בשנה שעברה בגמר הוסיפה לו נקודות בקרב הצופים. הייתה לו הגרלה קשה וצפופה, הוא חזר מפיגור בחלק גדול מהמשחקים, וזה ששחקן חימר לוקח את פדרר לחמש מערכות בגמר ווימבלדון היה הישג עצום. דיוקוביץ' הוא הומלס. יכול להיות שזה יתברר כיתרון.

ניקוד: פדרר 3 נדאל 2 דיוקוביץ' 2

סיכום: פדרר 21 נדאל 19 דיוקוביץ' 17
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by