בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
קום והתבודד בארץ 

קום והתבודד בארץ

 
 
נענע 10

אם כל הטיולים ההרפתקניים של אילדיס וחיים לא ממש התאימו לכם, יש לנו בדיוק את הדבר בשבילכם- אוסף של חוות מתבודדים. אין רעש, אין פקקים - רק אתם מול אלוהים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוות נאות ברמת הנגב

 
גדי ולאה הקימו את חוות נאות באוקטובר 2003 כחווה חקלאית-תיירותית. בני הזוג לא נעזרים בששת ילדיהם בדרך כלל, אלא רק כשיש חופשות. גם אז העזרה היא במידה מועטת.

מה יש בחווה:
בחווה מגדלים עזים, מייצרים גבינות ומארחים בבקתות צימר.
העדר מונה כ-150 עיזים, כאשר כל החלב מנוצל לייצור עצמי של גבינות רכות, יוגורט, גבינות עובש וגבינות קשות. התוצרת נמכרת בעיקר בחנות החווה לצד מוצרים אחרים מהאזור.

בנוסף, יש בחווה ארבע בקתות אירוח, שתיים זוגיות ושתיים משפחתיות, כאשר בקתה אחת גם נגישה לנכים. הבקתות צופות אל המדבר ומציעות שקט ופרטיות בתנאים מפנקים – עד כדי כך שרשימת הלקוחות היא מרשימה – אך עם זאת גם חסויה ("היו פה נשיאים ושרים – בלי שמות"). בצימרים אמנם אין טלוויזיות וג'קוזי, אך הרמה היא גבוהה מאוד, על פי נחימוב, שבעצמו לא רואה טלוויזיה: "יש מערכת קולנוע ביתית וזהו. אני רואה טלוויזיה רק אצל חברים". בנוסף גאה נחימוב ברקורד אישי מבחינת שירות הלקוחות. "עד היום לא הייתה לנו בעיית שירות אחת.
(דעה אישית: כי אין לו טלוויזיה וג'קוזי – אז אין בעיות).

בחודש אפריל עתידה להיפתח מסעדה במקום, בה יוגשו הגבינות המיוצרות על ידי משפחת נחימוב, ביחד עם מנות בשריות.

בעבר היה גדי הבעלים של רשת אל גאוצ'ו בישראל (1978-2002). כיום יש לו שני סניפים בירושלים וקייטרינג של הרשת, אך הוא אינו מאורע בנעשה שם. "אני כולי בחווה. אל תשאל אותי כמה עולה קילו בשר – אני פשוט לא יודע".

דרכיי הגעה:
נוסעים על כביש 40 דרך עוקף ב''ש עד שמגיעים לצומת אוהלים, שם פונים שמאלה. לאחר נסיעה קצרה רואים את רמת חובב מימין. ממשיכים בנסיעה, עוברים את צומת הנגב (שמאלה לדימונה) ולאחר עוד נסיעה קצרה מגיעים לצומת משאבים. ממשיכים עד צומת טללים. בצומת טללים פונים שמאלה, ולאחר נסיעה של שלושה ק''מ תופיע החווה מצד ימין.
 

חוות נחל בוקר

 
חוות נחל בוקר הוקמה ע"י משה והילדה זהר. משה, יליד אילת, חלם תמיד על כרם משלו לעשיית יין. הילדה, ילידת הולנד, הייתה בעלת אותו חזון, רק בדרום צרפת. השניים נפגשו בארץ כאשר הילדה הייתה חברת קיבוץ.

חוות נחל בוקר נוסדה בשנת 1999 כחלק מפרויקט "התיישבות בודדים" בדרך היין בנגב, פרויקט משותף למועצה אזורית רמת נגב, קק"ל, משרד החקלאות והסוכנות היהודית. בבעלות בני הזוג, הגרים בצמוד למקום, יש כרם המשתרע על שטח של כ-20 דונם, ארבע יחידות לינה ומסעדה הפעילה בעיקר בסופי שבוע. בנוסף יש במה מרכזית לאירועים הנערכים בחווה, חוות סוסים וגת קטנה שעשה משה ממלט – ויכולה לשמש למגרש משחקים לילדים. בית היין פתוח רק בסופי שבוע ובאמצע השבוע רק לאירועים בהזמנה מראש. כרגע אין בבעלותם של בני הזוג יקב, כך שאת רוב גידולי הכרמים שלהם הם מוכרים לבעלי יקבים ומסעדות באזור. למעשה עד היום יש להם שני יינות שנעשו על ידם: "קברנה-מרלו – חוות נחל בוקר 2003" ו- מרלו "מדבר" 2003. היינות הנ"ל נמכרים בחנות החווה וניתן להזמינם למשלוחים.

הכרם ממוקם בעמק בוקר ליד קבוץ שדה בוקר בהר הנגב, בגובה של 500 מ' מעל פני הים.

בית היין

בשנת 2003 החלה משפחת זהר בהקמת בית היין. במדבר בית היין ישנו מבנה סגור הבנוי עץ בציפוי בוץ וטיח, בעל מבנה קמרון חביתי גדול ומרווח. מהחלונות הגדולים נשקף נוף מדברי של עמק בוקר. בתוך המבנה אווירה כפרית, שולחנות מעץ מלא, גופי תאורה וכלי הגשת אוכל מקרמיקה מעשה ידיה של הילדה. בבית היין ניתן לקיים אירועים וארוחות בסדר גודל של עד 120 סועדים בתוך המבנה. בחודשי הקיץ ניתן לקיים אירועים גם מחוץ המבנה.

דרכיי הגעה

נוסעים מכיוון באר שבע דרומה על כביש 40 עוברים את צומת הנגב ואת צומת משאבי שדה עד שמגיעים לצומת טללים. בצומת טללים פונים שמאלה ונוסעים עד שרואים את השלט אל החווה.
 
 

חוות זית המדבר

 
חוות זית המדבר הוקמה על ידי מירנה ואור-רב צרפתי בשנת 2002. "היינו בחיפושים אחר בית עם גינה. יום אחד שמענו ברדיו את ראש מועצת הנגב, שמוליק רויטמן, משווק את התיישבות הבודדים באזור והחלטנו לבדוק את הנושא לעומק".

כאשר החליטו לבסוף לעבור, תהליכי הבירוקרטיה החלו לצוץ מכל עבר. "יחד עם אישורים מהצבא, רשות העתיקות ויתר הרשויות המעורבות, לקח לנו לא פחות משלוש שנים להתיישב בחוות זית המדבר."

המדינה הבטיחה לעזור לבני הזוג צרפתי בהקמת המקום, אך לטענת מירנה, לא עמדה בהבטחתה. "המקום הוקם על ידינו בלבד. אמנם המדינה הבטיחה, אבל עד היום ההשקעה היא שלנו לחלוטין".

חוות זית המדבר ממוקמת מזרחית לכביש 40 למרגלות חירבת ריתמה – מצודה נבטית עתיקה ששלטה על דרך הבשמים.
בחווה מסעדה כפרית, כפר אינדיאני, פינת חי, סדנאות ובקתה אפריקאית.

המסעדה הכפרית ממוקמת במרפסת החווה ומעוצבת בסגנון אינטימי עם שולחנות נמוכים ומזרנים.

המאכלים במסעדה מוכנים על ידי בעלת הבית, מירנה, אך לאחרונה צומצם התפריט מאחר ש"כמות האנשים שעוברים היא לא גדולה".

אם רוצים להגיע במיוחד לטעום ממאכליה של מירנה, יש לתאם זאת מראש, כאשר בסופי השבוע ישנם ארוחות בוקר וערב בלבד.

הכפר האינדיאני ("ארץ קשת בענן") הוקם במטרה להציע חיבור ואדמה לטבע, הכוללים לינה באוהלי טיפי– אוהלים אינדיאנים מסורתיים, כאשר בכל חלקת אוהל יש מזרנים (רצוי להביא שקי שינה\סדין\שמיכות), תאורה, בריכת טבילה פרטית צמודה, מנגל ומקום להבערת מדורה (ניתן לרכוש בולי עץ הדרים למדורה).

האוהלים מחולקים לשלוש קטגוריות:

- אוהל זוגי
- אוהלים משפחתיים
- אוהלים קבוצתיים
 

חוות קורנמל

 
חוות קורנמל הוקמה באוקטובר 1997 (ערב ראש השנה) על ידי ענת ודניאל קורנמל, בוגרי הפקולטה לחקלאות.

בני הזוג קורנמל, עד 1997 תושבי מושב תל שחר במרכז הארץ, חיפשו בכלל שטח באזור ירושלים להוצאת בהמות למרעה ובסופו של דבר מצאו את עצמם בנגב בחווה כאופציה משנית.
דניאל, שהעביר את ילדותו בנגב, התנסה בשלב מאוחר יותר בחיים (גיל 31) בעבודה אצל גבן. את הניסיון שרכש הוא מביא היום לידי ביטוי וגם משלב את הידע והלמידה בנסיעות בארץ ובחו"ל.

חוות קורנמל גבינות עיזים הייתה החווה הראשונה מוגדרת כ"חוות בודדים" - חלק מתוך מיזם חוות בודדים של המועצה האזורית רמת הנגב ומנהל מקרקעי ישראל. היוזמה הזאת באה במטרה להקים חוות גידול חקלאיות למזון ובעלי חיים, ולאפשר לחובבי טבע, אנשי העיר והסביבה, לפגוש באנשים אלו ובתוצרתם במפגש קרוב ובלתי אמצעי.

בחווה יש כ- 150 עיזים חולבות וכלב רועים. העיזים נחלבות פעמיים ביום, ומכאן עובר החלב למחלבה בתוך החווה. דניאל קורנמל התמחה בגיבון, תוך שהוא משלב שמירה על ערכי מסורת המותאמים לאקלים המקומי לצד פיתוחן של גבינות, על סמך ניסיון וידע שרכש דניאל בלימודיו בצרפת לייצור גבינות צרפתיות.

מסעדה:
המסעדה נפתחה באוקטובר 2007, ומוגשים בה מבחר הגבינות המיוצרות בחווה. בעתיד רוצה קורנמל להוסיף, בנוסף לתפריט הגבינות, תפריט לבשר עיזים.

שעות פתיחה
בכל יום ניתן להגיע לחוות קורנמל בין השעות 10:00 – 18:00.
שעות חליבה: 6:30 ו-16:00 אחה"צ

מחירים ותפריט
המחירים לא זולים בהכרח והם דומים למחירי גבינות משק במקומות אחרים:
גבינות:
טום בשלה 17 ₪ ל- 100 גרם,
קממבר 14 ₪ ל- 100 גרם,
טום 15 ₪ ל- 100 גרם,
ברי 13.5 ₪ ל- 100 גרם,
עדנה 15 ₪ ל- 100 גרם,
כתם 14 ₪ ל- 100 גרם.
יוגורט עיזים המוגש לטעימה

דרכיי הגעה:
יש לנסוע על כביש 40 לכיוון קיבוץ שדה בוקר, כ- 2 ק"מ אחרי הפנייה ליישוב טללים, בסמוך לציר הדרך הראשית וכקילומטר במעלה דרך עפר בראש גבעה- שם נמצאת חוות קורנמל.
 

חוות כרמי עבדת

 
היסטוריה:

חוות כרמי עבדת הוקמה על ידי חנה ואיל יזרעאל בשנת 1998. חלומותיהם הגדולים על חווה בנגב, גידול ענבים והכנת יין התאפשרו עם הכרזתו של פרויקט דרך היין. במהלך חיפושים למקום, מצאו ערוץ ואדי נסתר בו התגלו שרידים של חווה חקלאית קדומה לגידול ענבים. ההתאהבות במקום הייתה מידית.

את האהבה לנגב רכשו בני הזוג יזרעאל בבית ספר שדה בוקר, שם גם הכירו. שנים של שיטוטים בשבילים, בקניונים בחוות העתיקות ובבוסתנים וטיולים במדבריות סיני, אוסטרליה ומרוקו יצרו עבורם את החזון להיות בעלי חווה ביום מן הימים. לאחר שיקולים החליטו בני הזוג לא לקחת אדריכלים ולעצב את החווה בעצמם. כך בעצם נשתל כרם שעובד על מערכות ההשקיה הקדומות (מי גשמים), נבנו הצימרים הבנויים בהתאמה לכיווני האוויר והשמש, הונחו כל התשתיות - מוצנעות ומשתלבות, נבחרו עצי הפרי נשתלו הבוסתנים ונבנו הבריכות.

היקב

בני הזוג יזרעאל מגדלים כאמור את הענבים בכרם ומייצרים מהם יין ביקב, הנמצא ממש ליד. מאחר והיינן הוא גם הכורם, מתאחדים האינטרסים וייצור יין איכותי הוא קו מנחה עבור משפחת יזרעאל, החל מגידול הענבים, הבציר וביקב. כרמי עבדת הוא יקב משפחתי קטן המייצר כ -6000 בקבוקים בשנה.

ייצור היין מתבסס על שני הזנים השתולים בכרם, מרלו וקברנה סוביניון. המרלו נבצר באמצע אוגוסט והקברנה בתחילת ספטמבר. הענבים נקלטים ביקב מיד עם תחילתו של הבציר בשעות הבוקר המוקדמות, ונכנסים מיד למיכלי התסיסה. לאחרונה התחילו לייצר ביקב ליקרים מפירות בחווה, כמו ליקר משמש, אפרסק, נקטרינה, ותפוחים.

רוב תוצרת היקב נמכרת בחווה לאורחי הצימרים ולקבוצות המגיעות לסיורים וטעימות יין. חלק מן היין נמכר במסעדות האזור וחלקו נמכר דרך אתר האינטרנט של החווה ומגיע ישירות אל המזמינים.

החווה עוסקת במספר תחומים:
-גידול הענבים בכרם
-ייצור היין ביקב
-אירוח ללינה וארוחת בוקר
-אירוח קבוצות לסדנאות והדרכות
-ייצור מוצרים בנפחייה ומכירה של המוצרים בגלריה

בחווה, לא מועסקים עובדים זרים. העבודה היא רק עם ישראלים בוגרי שרות צבאי מלא הגרים בסביבה.

ילדיהם של בני הזוג יזרעאל שותפים מלאים בהחלטות ועוזרים בכל המטלות.

דרכיי הגעה

לעקוף את העיר באר שבע ולהמשיך על כביש מספר 40 לכיוון מצפה רמון.
יש לעבור את קיבוץ שדה בוקר, מדרשת בן גוריון ולחלוף על פני צומת ציפורים בה ניצב שלט המפנה ימינה
למחנה רמון ( אין לפנות בצומת אלא להמשיך ישר).
2 ק"מ מן הצומת על הכביש הראשי יתגלה שלט החווה.
פונים ימינה לדרך העפר ומיד ימינה, לתוך השער של החווה, ונוסעים 700 מטר לאורך הכרם.
מצד ימין נמצא מגרש החנייה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by