בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
מודיעין שלום 

מודיעין שלום

 
 
נענע 10

ביקשתם? קיבלתם. אילדיס וחיים הכינו לכם את הקרקע, ואפילו חיברו לכם הצעת מסלול שפשוט אסור לפספס. חבל מודיעין, אתם עדיין כאן?!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסעדת "ארץ זבת חלב" של מחלבת מרקוביץ במושב נחלים

 
אוירה ייחודית שקטה ונטולת המולה ותדמית של חדר אוכל בקיבוץ. ארץ זבת חלב היא תוצאה של שפע וטריות של חומרי הגלם האיכותיים והמוקפדים, וזאת אינה בגדר מליצה אלא אמירה גורפת רבתי.

הסועדים במקום יישמחו להעיד שזהו מקום מצוין לפתוח בו את הבוקר, ובמיוחד בימי שישי.
המקום מוקף נחל קטן (מלאכותי) ובתוכו דגי זהב. מפל מים, עצי זית, וכבשים רועות חופשי מסביבכם.

האוכל במקום כבר הפך לסמל, ואולי גם בגלל שהוא אינו יקר. ארץ זבת חלב הינה מסעדה חלבית, על טהרת גבינות הכבשים במבחר טעמים. חריפות ובשלות, שכולן פרי יצירתו של אהרון מרקוביץ', שמקפיד להסתובב בין שולחנות הסועדים. מרקוביץ' פונה ומסביר לסועדים המשתאים כיצד יצר את הגבינות הללו.

כנגד הזמנת מקום מראש, ובמחיר קבוע של 69 שקלים לאדם, ניתן להזמין גרסת "בופה חלבי" של "אכול כפי יכולתך". ממאפי טאבון שנאפים אל מול הסועדים, לחם דגנים מלא, מאפים ריקים מוכנים למילוי עצמי ומאפים מלאים בגבינה. דרך יוגורט ים תיכוני עם מלפפונים ושמיר, כדורי גבינות "שניר" עם זיתים, תבלינים ועוד.

תפריט:
גבינות: "נחל פיקנטי", "נחל קצח", "אדווה פלג יין", "טל", ו"טל עם יין". אל תעיזו להזכיר כאן את המילים "גבינות מסריחות", שכן זה עלבון למקצוע ולמקום. בנוסף תוכלו לבקש ויביאו לכם במיוחד את הגבינות המיוחדות, "המטר ו"האשד".

שתייה קלה של מיצים טבעיים, לימונדה או תפוזים, וגם עמדות קפה איכותי ממכונה: "קצר" או "הפוך". לחילופין ניתן גם לעשות זאת בהכנה עצמית, משקיקי תה או קפה מול מיחם מים.

לקינוח, ישנה בחירה בין יוגורט טבעי לבין יוגורט בריבת אפרסק או תות שדה, וגם קרואסון.

"המוטו שלי הוא לשמור על איכות ועל רמה", מספר מרקוביץ'. "המחירים של הגבינות שלי הם מהזולים בארץ מול יצרני הגבינות הבולטים".

דובר הרבה על המחיר הזול, אז כדי להמחיש את הנתונים, ניתן למצוא טווח מחירים מגבינות של עד 3 חודשי התיישנות ב-10.90 ₪ ל-100 גרם, עד לגבינות בשלות עם חודשים עד שנים של התיישנות, במחיר מפתיע: 12.90 ₪ ל- 100 גרם.

אל המסעדה תגיעו דרך כביש לוד-פתח תקווה (כביש 40) בין צומת טייסים לבין צומת סירקין בכניסה הדרומית. תיכנסו אל מושב נחלים, סעו לפנים כמה מאות מטרים, ומימין לכם לא תוכלו לפספס את המסעדה ומגרש החנייה המרווח בחזיתה.

שעות הפתיחה: ימים א - ה' 08:00-19:00, ימי ו' 08:00-13:00
בשבתות סגור (מושב דתי שומר שבת)
טל. 03-9332797
 

בת קורקוס, בעלת "מאפים" בחבל מודיעין ביחד עם הקונדיטור דובי רויטמן

 
המקום נפתח במאי 2007 בהשראתם של קורקוס ומכרה דובי רויטמן, קונדיטור בעל סניפים משלו בכפר ויתקין ובית יצחק. קורקוס, בשל חוסר ניסיונה בעולם הקונדיטוריה, מטפלת בצד השיווקי של העסק.

קורקוס מספרת: "אני ודובי מכירים כבר הרבה זמן. הוא יוצר את המאפים, בעוד שאני מטפלת בכל נושא שיווק המקום. במהלך השבוע אני מנהלת את העיתון המקומי של שהם, ולדובי יש עסקים שונים בנוסף ל-מאפים. בנוסף, לאור התפריט שלנו, האידיאל ללקוחות הוא לקנות את מוצרינו בסוף השבוע. בגלל שגרת עבודה במהלך השבוע אנשים לא נוטים לעצור פה, ולכן המקום פתוח רק בימי שישי".

'מאפים' הינו מקום מיוחד, קטן מאוד, וללא פינות ישיבה, ("קונים במקום ונוסעים").

תפריט:
עוגות (שמרים, עוגות קרות וכד'), לחמים, בורקסים, עוגיות ועוד.
 
 

יקב וילה וילהלמה

 
במושב בני עטרות בצמוד לצומת הטייסים לא הרחק משדה התעופה בן-גוריון, שוכן יקב הבוטיק וילה וילהלמה שהוקם במשק של מוטי גולדמן, יליד מושב מרחביה.

מושב בני עטרות הוקם כמושבה על ידי מתיישבים גרמנים מכת הטמפלרים בשנת 1902 והוא משובץ מבתי אבן בסגנון אירופאי. מקור השם וילה וילהלמה הוא על שמו של קיסר גרמני מאותה תקופה.

ברחוב הראשי בחצר מבנה התואם את התקופה בה נבנה המקום, נמצא היקב, שהבציר הראשון של יינותיו היה בשנת 2003.

ביקב שותפים מוטי גולדמן והיינן הוותיק עמרם סורסקי. סורסקי (70), היינן הוותיק בארץ עם כחמישים שנות נסיון בתחום, ניהל בעבר את יקב כרמל מזרחי בזיכרון יעקב והיה היינן הראשי של יקבי ברקן ויקב בנימינה.

הפרש הגילאים בין גולדמן לסורסקי הוא 22 שנים. כאשר סורסקי וגולדמן התחילו את השותפות ביניהם, הם לא ידעו על הקרבה ביניהם. במהלך שותפתם ביקב, לאחר כמה שיחות, נוכחו לדעת ששניהם מאותו היישוב ושהוריהם היו חברים טובים. "הוא שר לי שירים מהחתונה של דודה שלי, מספר גולדמן. "הייתי בהלם".

וכך, לאחר סגירת מעגל יפה, השניים יצאו לדרך משותפת והם משיקים את יינות בציר 2003 ביקבם החדש יקב וילה וילהלמה שבמושב.

גולדמן הוא גם בעל כרמים באזור צפת, אך בנוסף, בגלל הייצור האינטנסיבי, הוא קונה גם ענבים מכרמים אחרים.

ביקב עושים יינות מהזנים הבאים:
סוביניון בלאן, ריזלינג, שרדונה, מרלו, קברנה, בלנד מרלו וקברנה הנקרא מדוקברנה- בנוסח מדוק-בורדו קלאסי, פורט אדום מתוק, מוסקט אלכסנדרוני, ליקרים (תות שדה, פסיפלורה ומנדרינות) וברנדי. מבציר 2005 יוצר גם יין מזן הפינוטאג' שמקורו בדרום אפריקה והוא הכלאה בן פינו נואר והרמיטג'.
 

יקב נטוף

 
מאיר עקל הינו יליד תימן במקור, אך הוא עלה לארץ במהרה בגיל חודש.
את צינמון הכיר במקהלה "קצת אחרת" של חבל מודיעין במהלך אחת ההפסקות.

"היינו מביאים יינות בכדי להשוויץ", מספר עקל. "וכך למעשה הידקנו את הקשר בינינו". בעקבות היחסים הטובים, החליטו עקל וצינמון למסד תחביב משותף רב שנים בו עסק כל אחד בנפרד, ולהקים את היקב במושב טרומן. הם שרים במקהלה עד היום ("יין ושירה הם השילוב המושלם").

עקל לא מגדל את הענבים בעצמו ליקב. "בעבר היה לי כרם" מסביר היינן, "אך בעקבות משבר הייתי צריך לקנות מאחרים, מה שגרם לי להגיע להחלטה לסגור את הכרם לחלוטין".

יקב נטוף הוקם בשנת 1997 על ידי עקל וזאב צינמון, בחדר חליבה לשעבר בחצר ביתו של מאיר במושב כפר טרומן, משק 45, סמוך לשדה התעופה בן-גוריון.

היקב ממוקם סמוך לנחל נטוף המוביל לנחל איילון, ומכאן מקור השם. בחדר שהיה משמש בעבר לחליבת הפרות הותקן מזגן מבוקר טמפרטורה. בנוסף, נרכשו חביות עץ ליישון היין ומיכלי נירוסטה לתסיסת היין, וכך והוקם יקב הבוטיק.

עקל שמע מאמו וגם ראה בעיניו איך סבא שלו ייצר בסתר עראק שנמכר בחשאי לערבים מפני שהסחר במשקאות אלכוהוליים היה בלתי חוקי. הסבא גם ייצר יינות ששימשו את היהודים לקידוש. כך למעשה למד עקל לראשונה את ייצור היין. עקל ממשיך את מסורת ייצור העראק במחסן הסמוך למבנה.

צינמון, שהתגורר בכפר הנוער בן שמן שנים רבות בגלל עבודת אשתו במקום, חווה את ייצור היין הראשון שלו במקום. היין נעשה מענבי המאכל סולטנינה שנמעכו בתוך כיור גדול באמצעות מערוך.

בשנים האחרונות משתתף זאב בקורסי יין רבים הנערכים בפקולטה לחקלאות בה הוא עובד ולומד בצורה יסודית את מלאכת עשיית היין.

שני יינות מיוצרים ביקב נטוף:
קברנה סובניון נטוף המורכב מקברנה וממרלו ונטוף מתוק שהוא דמוי פורט, מתוק וחריף.

בחצר ביתו של עקל, סמוך לגפנים, עצי התאנה, הזיתים, הבננות והתמר הירוקים, הוקם כבר שלד הברזל למבנה יקב גדול יותר ההולך ומוקם במקום.
 

מחלבת גל

 
לפני כעשר שנים החליטה משפחת רובינשטיין מחולון להגשים חלום ולעבור למקום שקט יותר. המשפחה עברה לכפר טרומן ובכדי לשמח את ילדיהם, קנו להם ההורים עדר קטן המונה עשר כבשים המניבות חלב. וכך, בלי ידע מוקדם וללא כל הכשרה מקצועית, החלו לייצר גבינות לצריכה עצמית. למשל, גבינה צפתית, יוגורט ולבנה שתהליך הכנתן פשוט למדי.

הגבינות הראשונות יוצרו בחדרון קטנטן ליד הדיר ואת החלב פסטרו בסירים גדולים. התחביב נמשך כחצי שנה, אז החלו האב ושני הבנים ללמוד את מקצוע 'תעשיית החלב'. כאשר סיימו את ההכשרה יצאו להשתלמויות קצרות יותר באירופה.

היום כולל המשק עדר צאן המונה כ-200 כבשים, מכון חליבה ומחלבה מודרנית בעלת ציוד מהמתקדם בתחום. במחלבה מכינים מבחר גבינות רכות וקשות.


תפריט:

מאפים
פסטות
פשטידות
תבשילי גבינה
 

רן בן ארי

 
בן ארי החל לבשל בגיל 20. הוא למד בישול במלון דן בתל אביב ועשה השתלמויות בחו"ל שכללו אפייה וקונדיטוריה.

הרעיון לקייטרינג הגיע בעקבות חוסר הסבלנות לעבוד אצל אנשים אחרים. "הייתי חייב לעשות דברים לפי הדרך שלי", מסביר ארי.

לאחר שעבד כמה שנים אצל בעלי קייטרינג, ניסה לעבוד לבד ופתח מעדנייה, ולאחר מכן בתי קפה.

משנת 2006 התחיל למעשה לאפות ולבשל מהבית ולשלוח את המאכלים לאירועים ומסעדות. "האירועים לא מתקיימים בביתי" ארי מספר, "ועד היום בישלתי לאירועים שכללו מעשרה אנשים ועד למאה איש".

בן ארי מעסיק עובד אחד בלבד בשגרה, אך כאשר יש אירוע גדול הוא נעזר בעד כחמישה עובדים נוספים.

בשבוע הקרוב אמור בן ארי לחתום חוזה על בעלות בית קפה בכפר דניאל. "במהלך השבוע אני בעיקר עושה משלוחים מהבית ובמימי שישי יש מכירה בבית של לחמים עוגות וכל מיני מאכלים מפנקים, לפי בקשת מארגני האירועים" הוא מסכם.
 

הצעה מסלול קולינרי - חבל מודיעין

 
נתחיל את מסלולנו בתל חדיד, שבתחומי יער בן שמן. למרגלות התל מצויים גתות, עצי זית עתיקים ובורות. אנו עולים על התל מסביב. ניתן לעשות הפסקת אוכל על התל, או באחד החניונים הנוספים שביער. נמשיך בנסיעה לכיוון מצפה מודיעין, נפנה ימינה בהכוונת חץ אדום – לבוסתן שיזפים עתיקים, בני מאות שנים. נמשיך שמאלה וישר, לדרך הסרנים (בהכוונת שלט עץ). נחלוף ליד חניון אנה נחום, לציר הירוק.

אנו ממשיכים לשער מצפה מודיעין. מימין – נטיעות חדשות של עצים בוגרים בחניונים. נמשיך לכיוון הפגודה התאילנדית – מתנתו של מלך תאילנד ליובל ה- 50 לישראל. מסביב לפגודה שתלה קק"ל גן תבלין ארומטי. אנו פונים שמאלה לדרך החשמל - דרך שנפרצה להקמת קו חשמל מכיוון מושב גמזו. קק"ל ביצעה שיקום למפגעים (בולדרים), בשילוב אבן וברזל ונטיעת זיתים לריכוך הפצע בנוף.

אחר כך נעשה במקום פיסול נופי. קק"ל חידשה כאן את היער ב-1994, בתצורת נטיעה של יער ים תיכוני מעורב. נעבור ליד פארק ידידות ארגנטינה-ישראל, שהוקם לזכר הנעדרים מתקופת המשטר הצבאי בארגרנטינה. נגיע לחניון העיוורים בו שביל הליכה מיוחד לאוכלוסיה זו הכולל הסברים על היער, ולידו חרבת שלום - שרידי מבנה על מערה, ששימשה לאחסון העדר במרתף. בהמשך - חניון לזכרו של מיכה גוטליב שנספה באסון המסוקים.

נחזור חזרה לציר הראשי נרד בשביל אספלט ונתחבר לקומפלקס של חניונים, חניון המשפחה והחניון המוזיקלי. חניון המשפחה, הוקם לפעילות משפחתית המשלבת פינות מרגוע למוגבלים וכן מתקנים המיועדים לאוכלוסיה זו. ציר הנסיעה שלנו הוא הציר הכחול, המוביל לעומק היער. משמאל – בית קברות של מודיעין. נמשיך בדרך הכחולה (שמאלה) לבקעת הנזירים. מימין נמצאת מערת הנזירים ומשמאל באר שמי. מעל מערת הנזירים נמצאת חרבת זכריה - חווה ביזנטית, אחת מתוך 3 חוות שהתבססו על חקלאות. המים שזרמו בנחל נאגרו בבריכה. נחזור מעט על עקבותינו ונפנה שמאלה, לכיוון אזור התעשיה של מודיעין. מצד ימין נראה בור מים ובו צומחת תאנה, וכן את מושב גמזו.

נעבור בשטח בו נטעה קק"ל שתילים בשרוולי הגנה מפלסטיק. נפנה שמאלה לכיוון דרך נוף מודיעין השלט נמצא תחת עץ השיזף ונתחבר לחרבת רגב, שרידי מצודה עתיקה ומרקם כפרי ובו בוסתנים, גתות ובורות לאגירת מים. החורבה מצוייה על פסגה גבוהה, ממנה תצפית נוף מרהיבה אל גבעות שפלת יהודה ומישור החוף. נרד לנחל ענבה,וננוע לכיוון כביש מס' 1, בדרך נחצה את דרך ענבה תחת כביש 431 ורכבת מודיעין ומשם ננוע לכיוון חורשת אקליפטוס גדולה וניסע לכיוון דרום ממודיעין לכפר שמואל. בדרך נראה את עצי האקליפטוס שנטעו כיער משקי של קיבוץ שעלבים ואת בתי כפר שמואל.

נפנה שמאלה (לא לכיוון המאגר), ואח"כ שמאלה וימינה (לאקליפטוסים). מצד שמאל נראה משאבות. נגיע לחרבת נכס. במקום שרידי מבנים, בורות מים, גתות ובוסתנים, ומצד ימין קיבוץ שעלבים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by