בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
חוזרים לטדי 

חוזרים לטדי

 
 
מוטי פשכצקי ומאיה חסון, מערכת ספורט 5

בית הדין העליון ביטל את הניצחון הטכני, וקבע משחק חוזר בין בית"ר ומכבי הרצליה. את העונה הבאה תפתח האלופה במינוס 2 נקודות בלבד. הרצליה: "זו בושה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הדין העליון פרסם הבוקר (רביעי) את פסק הדין בערעורה של בית"ר ירושלים, בעקבות פריצת האוהדים לכר הדשא במשחק מול מכבי הרצליה. ההחלטה: ממאזנה של האלופה יופחתו 2 נקודות בפועל בעונה הבאה וקיום משחק חוזר, ללא קהל, מול הרצליה. בנוסף, נגד האלופה יעמוד עונש על תנאי של הפחתת 4 נקודות בגין התפרצות למגרש, התפרעות וקריאות גזעניות של הקהל. בית"ר נקנסה גם ב-30,000 ש"ח, ולאחר ריצוי עונש המשחקים ללא קהל ייסגר היציע המזרחי לשני משחקים נוספים.
 
קיבלו עוד חיזוק מבית הדין. אוהדי בית"ר (ספורט 5)
 קיבלו עוד חיזוק מבית הדין. אוהדי בית"ר (ספורט 5)   
העונש המקורי, כזכור, היה הפחתה בפועל של 2 נקודות העונה, עוד 4 בעונה הבאה, הפסד טכני למכבי הרצליה ומשחקי בית ללא קהל עד סוף העונה. בהחלטת בית הדין נכתב: "מקובלת עלינו הגיש כי בשל עקרונות רוח הספורט, יש להעדיף, בכל מקרה של ספק, הכרעה בשדה המשחק על פני הכרעה "על השולחן". הפעם, בניגוד לפעמים קודמות, לא היתה החלטת פה אחד אלא החלטת רוב (3 דיינים נגד 2).

בהתאחדות מפחדים כי פסק הדין התקדימי יהווה בעתיד גושפנקא לקבוצות לערער על כל פסיקה, זאת מכיוון שההתאחדות הלכה נגד התקנון שהיא עצמה ניסחה. בנוסף, שוב נרשם מתח ביחסים הקרירים גם ככה בין ביה"ד המשמעתי לביה"ד העליון. דייני ביה"ד המשמעתי לא אהבו את ההחלטה, בלשון המעטה, וכבר אמרו למקורביהם: "פשוט לא סופרים אותנו בביה"ד העליון".
 

"נישאר בליגה ונצחק לדיינים הליצנים בעיניים"

 
בעקבות ההחלטה לבטל את הניצחון הטכני על בית"ר ירושלים, ביקשו במכבי הרצליה דיון חוזר בהרכב של שבעה עד 11 דיינים. בהתאחדות לכדורגל הרימו גבה, וטענו כי הרצליה הבטיחה להם שלא תערער על ההחלטה.

מיד לאחר פרסום פסק הדין, הבעלים אריאל שיימן נסע להתאחדות כדי לקבל את כתב הפסיקה ולהתייעץ עם פרקליטי הקבוצה, חנוך קינן ושמעון טננבלט, לגבי המשך הטיפול בפרשה. השלושה ניתחו את הפסיקה, ולטענתם ניתן לערער על הפסיקה, משום שהיא לא התקבלה פה אחד.

"פסק הדין נראה מוזר", אמר שיימן. עו"ד קינן הוסיף בנושא: "לכאורה, הפסק דין מראה שזה היה פה אחד, אבל אני יודע שלא כך היו פני הדברים. כפרקליט שמתעסק בספורט, בית הדין פתח לנו בהחלטה תקדימית פתח. אם אני אייצג קבוצה שמפוצצת משחק בפעם הבאה, כיף לי, כי אני אזכה".

בהרצליה קיבלו בצורה קשה את החלטת בית הדין העליון. "אם היה מדובר בקבוצה גדולה, אז העונש היה אחר", אמרו שחקנים בקבוצה, "עשו פה איפה ואיפה. נישאר בליגה ונצחק לדיינים הליצנים בעיניים. הם נכנעו לפוליטיקה. בושה".
 
 
החיוך נעלם. שיימן (ספורט 5)
 החיוך נעלם. שיימן (ספורט 5)   
בקבוצות התחתית היו, כמובן, מרוצים מהפסיקה. "אני שמח שביה"ד תיקן את העיוות לפיו מספר רב של קבוצות נענשו על אף שלא היה להן כל קשר לנעשה באותו משחק", אמר יו"ר מכבי ת"א, אביב בושינסקי, "הוכח שניהלנו מאבק צודק, אבל חבל שנאלצנו לנהל אותו במקום להתעסק בכדורגל".

"כעת יש לפעול לשינוי התקנון כדי למנוע מקרים שבהם הוא עשוי לגרום לפגיעה מיותרת בקבוצות הכדורגל ובאוהדים שאין להם כל קשר להתרחשויות", הוסיף, ""עכשיו, משהעיוות תוקן, על השחקנים להתמקד במאבקי הליגה מתוך הידיעה שגורלנו בידינו – איננו תלויים עוד בהחלטות של בתי דין ונכון לעכשיו גם לא בתוצאות של קבוצות אחרות".

ג'קי בן זקן, הבעלים של מ.ס. אשדוד, הוסיף: "אני שמח שביה"ד הפעיל שיקול דעת, הפך את ההחלטה ועשה צדק. המקום לקביעת גורלן של קבוצות הוא על כר הדשא ולא על שולחן הדיונים. אני מודה להתאחדות לכדורגל ולעומד בראשה, אבי לוזון, שקיבלו שתי החלטות אמיצות. הראשונה, לדחות את המחזור, והשנייה קבלת הערעור".

מנכ"ל בני יהודה, משה דמאיו: "אני מרוצה. מתחילת הדרך טענתי שאנחנו סומכים על ביה"ד העליון שיקבל החלטה נכונה. כל החלטה אחרת היתה בלתי ספורטיבית. התוצאות צריכות להיקבע רק על המגרש ולא בביה"ד".

"אני חושב שזו ההחלטה הנכונה שהיתה צריכה להתקבל מלכתחילה", המשיך אלי טביב, הבעלים של הפועל כפ"ס. "הסכמנו לקבל כל החלטה של בית הדין העליון כי סמכנו על כך שהם ישתמשו בשיקול דעת ובהגיון. זה אמנם לא מהדקה ה-85 כמו שהייתי רוצה, אבל זה עדיין מספיק טוב".

שינו זוארץ, יו"ר מכבי פ"ת, סיכם: "אני שמח שביה"ד הפעיל הגיון בהחלטתו. הוכיחו כי תוצאות הכדורגל נקבעות אך ורק על כר הדשא, על אחת כמה וכמה שהן חשובות לקבוצות אחרות שלא היה להן יד ורגל במה שקרה בטדי, ואין סיבה שייפגעו מכך".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by