בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
"העונש ישפיע לרעה על כל הליגה" 

"העונש ישפיע לרעה על כל הליגה"

 
 
מוטי פשכצקי, אתר ספורט 5

תובע ההתאחדות שלום בן עזרא דרש משחק חוזר בין בית"ר ירושלים ומכבי הרצליה, בית"ר ערערה על העונש שספגה: "זה עונש על מכירת משחק". שיימן: "מאמין שהניצחון הטכני יישאר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים הדיון בערעור על עונשה של בית"ר ירושלים, בית הדין מסר כי ההחלטה תתקבל רק מחר. בחלק הראשון דן בית הדין בערעורה של ההתאחדות כנגד ההחלטה להעניק ניצחון טכני למכבי הרצליה, בחלק השני נידון ערעורה של בית"ר, בעיקר כנגד ההחלטה להפחית לה נקודות בפתיחת העונה הבאה ולקבוע משחקים ללא קהל.
 
יצא בהרגשה טובה. שיימן (ספורט 5)
 יצא בהרגשה טובה. שיימן (ספורט 5)   
את בית"ר ירושלים ייצג המנכ"ל איציק קורנפיין שהגיע עם עורך הדין של הקבוצה. יו"ר מכבי הרצליה, אריאל שיימן, הביא איתו שני עורכי דין מהמובילים בתחום, שמעון טננבלט וחנוך קינן. בהתאחדות לא לקחו סיכון, 80 מאבטחים ו-10 ניידות משטרה הגיעו לאזור לשמור על הסדר, אך לא היה בהם צורך.

אב בית הדין הודיע בתחילת הדיון כי ערעורה של ההתאחדות יידון ראשון, ולאחר מכן ערעורה של בית"ר ירושלים. תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא, דרש בפתיחה שלושה דברים: לקבוע משחק חוזר מול מכבי הרצליה במקום עונש טכני, להרשיע את בית"ר בהתפרעות אוהדים (סעיף בו זוכתה בדיון הראשון) ולבטל את עונש הפסקת הפעילות על תנאי שנקבע לקבוצה.

אבן עזרא הסביר: "אני לא מאשים בזה את בית"ר, אבל אני יודע שהאוהדים שלה יגרמו להפעלת העונש על תנאי בעונה הבאה. במקרה כזה, העונש ישפיע לרעה על כל הליגה".

עו"ד קינן, נציג הרצליה, ביקש לרשום בפרוטוקול ששניים מהחברים שפסקו על ניצחון טכני בבית הדין המשמעתי יושבים עשרות שנים בבית דין זה ולפי פסיקתם לא נמצא כל דופי בהתנהגות של הרצליה. כמו כן ציין קינן שבית הדין הקודם נתן את הדין לתקנון ההתאחדות המורה על הפסד טכני ולא התעלם גם מהסעיף שמקנה שיקול דעת לבית הדין. ע"פ הרצליה נתמלאו התנאים הנדרשים להפסד טכני של בית"ר מכוח האמור בתקנון. אני לא רוצה שתפלו בפח, אני מבקש לדחות את שני הערעורים, גם של ההתאחדות וגם של בית"ר. אב בית הדין לא אפשר לשיימן לדבר מכיוון שעורך הדין דיבר במקומו.

נציג בית"ר ירושלים: "כולם שוכחים שהמשחק הופסק בדקה ה-87 עם יתרון 0:1 של בית"ר, ואלא אם כן יהיה משחק חוזר, בכל החלטה של בית הדין בית"ר מפסידה. אין תקדימים לקביעה של הפסד טכני פרט למקרה של מכבי חפה ואמיר רנד, ולמה אין? כי תמיד השופט שרק לסיום המשחק גם במקרה של קהל מסביב לכר הדשא. השופט אלון יפת לא היה בדיון למרות שהזמן, לא התעמת עם מצלמות הטלוויזיה ולא הסביר למה הסתגר בחדרו 20 דקות כשהוא מדבר בטלפון ואף אחד לא יודע עם מי".

שיימן אמר בתום הדיון הראשון: "יצאתי בהרגשה טובה, אני מאמין שתוצאת המשחק תישאר בעינה. בקשר לעונש הכבד שבית"ר קיבלה, אני מניח שיהיה שינוי. לא ניתן לאף אחד להכות אותנו, נילחם על הזכויות שלנו".

בדיון השני, ערעורה של בית"ר ירושלים על העונש, טען התובע אבן עזרא שמדובר בעבירה חוזרת באותה עונה ולכן אפשר להוריד נקודות. נציג בית"ר: "אין לי מושג למה ההתאחדות החליטה לטעון טענה שלא נטענה כאן. העונש שקיבלנו מתאים למכירת משחקים או שיחוד שופטים.

"יש לנו 4500 מנויים ליציע המערבי שאף אחד מהם לא נכנס לדשא ואף מחה בזמן האירוע על הנעשה, למה הם צריכים להיענש? אין מחלוקת שמגיע לקבוצה עונש, הוא צריך להיות מורכב מתוצאת המשחק בו הובלנו 0:1, והעונש השני בהתאם למה שקבוע בתקנון ולמה שקבע בית הדין".

אבן עזרא: "המדיניות הכללית אצלנו ובעולם כולו היא החמרה בעבירות אלימות, כשכאן מדובר בהתפרצות קהל אוהדים שגרם להפסקת משחק, מה שלא קרה בעבר. צריך סוף סוף לגעת בשורש ולעקור את השן החולה הזאת, צריך לשים לזה סוף. 5 פעמים העונה בית"ר עמדה לדין והעונשים לא עזרו, צריך לגעת במקום הכואב וזה בנקודות".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by