בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
שחר פאר: "זה אחד ההפסדים הכואבים שהיו לי" 

שחר פאר: "זה אחד ההפסדים הכואבים שהיו לי"

 
 
מערכת אתר ספורט 5

ציפי אובזילר השיגה 2 ניצחונות מפתיעים על הצ'כיות, אבל שחר פאר הפסידה פעמיים, לא פגעה גם בזוגות וישראל מחוץ ל-8 הגדולות אחרי ניצחון צ'כי 2:3

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסיום ההפסד המאכזב 3:2 לצ'כיה במפגש הפדרציה ברמה"ש, שחר פאר וציפי אובזילר, שהפסידו במשחק הזוגות המכריע, התקשו להסתיר את האכזבה הקשה שלהן. פאר אמרה: "נתתי פייט לאורך כל המשחקים ופשוט לא הלך לי. ציפי הביאה את הנקודות וכל הכבוד לה על זה. אני לא הצלחתי להביא נקודה וחבל".
 
שחר פאר. "ספורטאי זה ספורטאי וצריך להמשיך הלאה" (אתר ספורט 5)
 שחר פאר. "ספורטאי זה ספורטאי וצריך להמשיך הלאה" (אתר ספורט 5)   
המחבט מספר 1 התייחסה להפסד המוקדם שלה מול בנסובה: "אין לי מה להסביר על מה שקרה לי הבוקר, בנסובה לא החטיאה כדור מולי, היא שיחקה יותר טוב ממני והייתה ב'זון'. היו לי הרבה הפסדים וזה אחד הכואבים שבהם, אבל ספורטאי זה ספורטאי וצריך להמשיך הלאה. אני לא חשבתי כרגע על עונת החימר, זה לא מעניין אותי עכשיו".

פאר תעדיף לשכוח את היומיים האחרונים, במהלכם הפסידה לשתי יריבות נחותות ממנה משמעותית במפגש הפדרציה מול צ'כיה. היום (ראשון) זה קרה מול איבטה בנסובה (95 בעולם), שניצחה בשלוש מערכות והעלתה את צ'כיה ליתרון 1:2. פאר התקשתה לקבל את ההפסד, ופרצה בבכי בסיום.

ציפי אובזילר, שניצחה את פטרה קביטובה והשלימה ניצחון כפול אישי, אמרה אחרי משחק הזוגות: "זה טבעי שקצת התעייפתי. זה לא משנה, נתתי את המקסימום על המגרש וחשבתי רק על איך לנצח. לצערינו הרב, הן שיחקו ממש טוב והפסדנו את המפגש הזה. אנחנו עדיין בן 16 הנבחרת הטובות בעולם. מבחינה אינדיבידואלית, זה לא משנה שאני ניצחתי. זה ספורט קבוצתי ובשורה התחתונה הפסדנו. זו אכזבה גדולה".

"הדרך שעשינו כדי להגיע עד הבית העליון הייתה קשה", סיכמה אובזילר את החוויה. "עברנו משחק משחק מלמטה. לאנשים יש זיכרון קצר אבל הרבה שנים היינו בבית המוקדם – וזה שבוע של יומיום שני משחקים ביום, קורעים, לפעמים חמישה משחקים רצופים, גם על חימר, ועשינו את הדרך הזאת ולא במקרה. עבדנו קשה והצלחנו, עברנו נבחרות כמו קנדה שם שיחקנו בחוץ על משטח קשה, וניצחנו את אוסטריה, אז הנבחרת שלנו היא לא נבחרת בינונית. זו לא העבודה שלי לדבר על דור העתיד. התפקיד שלנו כרגע הוא להישאר בבית העליון ב' והילדים הקטנים יראו אותנו משחקים וזה אולי יעזור ויביא את העתיד".
 

פאר: "אני בוכה אחרי הרבה משחקים"

גם ביחד זה לא הלך. פאר ואוביזלר (רויטרס)
 גם ביחד זה לא הלך. פאר ואוביזלר (רויטרס)   
מוקדם יותר, פאר דיברה במסיבת העיתונאים מיד לאחר ההפסד לבנסובה. "אני בוכה אחרי הרבה משחקים, אין הרבה משחקים שהפסדתי ולא בכיתי אחריהם", אמרה פאר במסיבת העיתונאים. "אני לא אוהבת להפסיד, בייחוד לא במשחקים למען הנבחרת. אין מה להגיד אחרי שמפסידים שנח משחקים מתוך שניים, ועוד בבית. אני רוצה להסביר: זה בסה"כ הפסד. נכון, הפסדתי בבית שני משחקים, אבל זה קורה. לא צריך לעשות טרגדיות מכל דבר".

"במשחק אתמול הפציעה הייתה פקטור. היום לא הייתה לזה השפעה עלי, לפחות לא שהרגשתי", המשיכה פאר, שסבלה אתמול מקלקול קיבה חריף שגרם לה להתכווצויות. "אתמול עוד הרגשתי חלשה והיום קמתי טוב אחרי טיפולים והייתי מוכנה, לא בגלל זה הפסדתי. בנסובה היתה 30 בעולם. היא שחקנית טובה והיא לא באה משום מקום. הבחורה שהפסדתי לה אתמול ניצחה את ונוס וויליאמס לאחרונה והיא פורצת עכשיו".

"זו הפעם הראשונה שאני מפסידה שני משחקים עבור הנבחרת. אני מנסה כמה שיותר. לא הלך לי הפעם", המשיכה פאר. "אני חושבת שאני עושה מה שצריך ועובדת קשה, ואני מקווה שזה ישתלם בקרוב. משהו לא מסתדר בטניס שלי, שלא נותן לי לנצח את הבנות האלה. אני מתאמנת טוב עובדת קשה ובזמן האחרון זה לא בדיוק מתחבר".

"אני אוהבת לשחק עם קהל, גם בארץ וגם בחו"ל, כשתומך בי קהל ישראלי", הבהירה פאר. "זה לא מלחיץ אותי, זה מדרבן אותי וברגעים קשים אני שומעת את הקהל מאחורה דוחף. אני לא שוקלת לעזוב את הנבחרת כדי להשקיע בקריירה האישית. אני משחקת עבור הנבחרת כבר מגיל 14 וחצי ואני תמיד שמחה לתת את שחר פאר עבור הנבחרת".

"אנחנו לא יכולות לשחק ביחד זוגות כי לציפי אין דירוג זוגות טוב", ענתה פאר לשאלת העיתונאים. "זה לא רלוונטי". על ההדחה מהבית העליון אמרה פאר: "זה לא סוף העולם, אנחנו עדיין בין 16 הנבחרות הטובות בעולם. נקווה בשנה הבאה לעלות שוב ל-8 הגדולות. אנחנו נבחרת טובה ונקווה שנצליח בפעם הבאה. יש לנו כמעט שנה עד שנשחק עוד פעם – יש עוד זמן. אני דווקא מרגישה שהייתי פייטרית במפגש הזה, ולכן המשחקים שלי היו צמודים. נלחמתי עד הרגע האחרון וגם יכולתי לנצח את המשחקים. זה קורה, ואני ספורטאית ואין מה לעשות. לא תמיד מנצחים. פתאום זה מתחבר ופתאום לא, ככה זה בספורט".

"עכשיו אני נוסעת לפראג, וזו תקופה חשובה מאוד עבורי מבחינה אישית", הסתכלה פאר על המשך הדרך בסבב ה-WTA. "אני מקווה להצליח בשלוש תחרויות חימר לפני הרולאן גארוס כדי להיכנס לחימר טוב, ואני מקווה להצליח כמה שיותר. אני משחקת בפראג, ברלין, רומא, ואז רולאן גארוס".
 
 

דדי יעקב: "אני לא רואה כרגע תחליף לציפי"

פאר לאחר ההפסד  (אתר ספורט 5)
 פאר לאחר ההפסד (אתר ספורט 5)   
מי שגנב את ההצגה במסיבת העיתונאים היה דדי יעקב. קפטן הנבחרת סיכם תחילה את המפגש: "זה הפסד כואב מאוד. אלו שתי נבחרות צמודות, אבל הנבחרת עם העומק הגדול יותר ניצחה. הצ'כיות יכלו לחלק את העומס על יותר שחקניות, אצלנו כל העומס נופל על שתי שחקניות. הנבחרת נתנה כל מה שהיה לה, הוצאנו הכל, לא ניצחנו כי זה פשוט לא הספיק. השחקניות שהיו אנדרדוגיות מול שחר עשו את העבודה ומגיע להן את כל הקרדיט על זה – היד שלהן לא רעדה והן הצליחו לעשות משהו גדול עבור הנבחרת שלהן. בגדול לא חזיתי שארבעה משחקים יסתיימו בהפתעה, אבל ידעתי שיהיה צמוד. ידעתי גם ששחר יכולה להפסיד כי זה ספורט, וגם ידעתי שציפי יכולה להפתיע. לצ'כיות לא היה מה להפסיד, זה היה משחק חוץ עבורן ובגדול אני גאה מאוד במה שהנבחרת נתנה בסופ"ש הזה – היא נתנה את כל מה שהיה לה".

על החיסרון של הנבחרת בתחום הזוגות אמר יעקב: "זה ברור שהייתי רוצה ששחר וציפי ישחקו זוגות בסבב, אבל בניגוד לאנדיוני שזו הקריירה המרכזית שלהם, גם שחר וגם ציפי משחקות יחידות והן לא באותו דירוג זוגות. לכן הן לא משחקות באותן תחרויות וזה קשה לשתף פעולה ככה. הייתי שמח שהן ישחקו בכמה שיותר תחרויות, כי אני חושב שלצמד הזה יש פוטנציאל אבל זה קשה. נשקול כנבחרת לגדל את יוליה גלושקו וקרן שלמה אולי לשחק טניס זוגות".
 
 
ואז הגיע יעקב לנושא דור העתיד, שחשף פצע פתוח: "אני לא רואה כרגע תחליף לציפי וכשהיא לא תשחק תהיה פה נפילה וצריך לומר את זה בגלוי. אז אולי יבואו בנות צעירות וכאן נכנס הקטע של מרכזי הטניס שצריכים לעשות משהו, הם בעלי המשאבים. זה שהם עושים יחסי ציבור ואירועים יפים זה כל הכבוד ואולי זה משרת אינטרסים מסוימים, אבל זה לא משרת את האינטרס של פיתוח שחקניות טניס בישראל ואני לא מתבייש להגיד את זה. הגיע הזמן שיהיה שינוי".

"אנחנו עסוקים בלהביא כבוד למדינה אבל יש מנהיגים שמובילים את הטניס, והם לא יושבים כאן עכשיו. אני חושב שהגיע הזמן להגיד את זה. אנחנו צריכים שהאגו יירד ויתחילו לעשות עבודת חריש מלמטה. מדובר במנכ"לית משרדי הטניס ג'נין שטראוס ויו"ר איגוד הטניס אסף חפץ, אנשים נכבדים שיש להם את הכוח והמשאבים. הם צריכים לתת את התשובות למה אין עומק בטניס הישראלי. אנחנו עושים מה שאפשר כדי לעזור לדור הצעיר, אבל צריך גם ניהול טוב וארגון טוב של כספים ומשאבים. אנחנו מדינה קטנה, אין מקום לכל כך הרבה אקדמיות, צריך לרכז את הכל".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by