בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
מסתמן: מחזור הליגה הקרוב יידחה 

מסתמן: מחזור הליגה הקרוב יידחה

 
 
מוטי פשכצקי, תומר לוי ושירלי בר דיין

אבי לוזון זימן דיון דחוף בנוגע לדחיית המחזור עד לאחר ההחלטה הסופית בשבוע הבא לגבי הנצחון הטכני שנפסק להרצליה. רק שלושה חברי הנהלה מתנגדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחזור הקרוב בליגת העל צפוי להידחות בשבוע. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון כינס למחר (חמישי) ב-12:30 בצהריים ישיבת הנהלה דחופה כדי לדון בדחיית המחזור ה-29 שמתוכנן להתקיים בשבת ובראשון. כדי להעביר החלטה שכזו בהנהלת ההתאחדות דרוש רוב רגיל ומבדיקה של אתר ספורט 5 עולה כי רק שלושה חברים מתנגדים לדחייה.
 
לוזון. דיון דחוף (ספורט 5)
 לוזון. דיון דחוף (ספורט 5)   
מדובר ביו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, גברי לוי, שתקף את התאגדות קבוצות התחתית, אשר אלון, הבעלים לשעבר של מכבי נתניה, ובאסם סולימאן, נציג המגזר הערבי. אלון אגב, טוען שצעד כזה יפגע בהכנות של מכבי נתניה לגביע אופ"א בעונה הבאה, אם היא תעפיל אליו, מאחר והעונה תימשך שבוע נוסף, תסתיים רק ב-31 במאי ותקצר את החופשה של שחקני הקבוצה לפני מוקדמות גביע אופ"א.

הנהלת ההתאחדות לכדורגל מהווה את הרשות המחוקקת המרכזית והפעילה של ההתאחדות ובה מתקבלות רוב ההחלטות העקרוניות. ההנהלה נבחרת אחת לארבע שנים ע"י האסיפה הכללית, כשחברי ההנהלה נבחרים מתוך רשימה אותה מגישות הקבוצות. ההנהלה מונה 29 חברים, אם כי באתר ההתאחדות מצוינים רק 28, כשלכל אחד מהם ישנו קול בהצבעה. במקרה של היעדר חבר הנהלה, יצביע במקומו נציג שייבחר ע"י כל רשימה (מכבי והפועל) מבין העשרה המשמשים בתפקיד דעה מייעצת. בנוסף, יינתן קול גם לשני נבחרי הציבור – דנה פוגטש, בן כספית.

על פי הבדיקה של אתר ספורט 5 אלו הם הנציגים שיצביעו בעד דחיית המחזור: היו"ר אבי לוזון, ממלא מקומו שטרן חלובה, מוני הראל, שרה הפטל, יונה חיה (אסתר), עוה"ד אלעד אייזנברג, נמרוד ורד, אביב בושינסקי, יעקב שחר, אריאל שיימן, גבי קצרה, חזי מגן, מוטי אבוקסיס. ה-13 הללו כבר מספקים רוב מאחר ומיכאל וייסמן, יוסף עזריאל, נתן סלובטיק, ויקטור יונה, אלונה ברקת, אבנר קופל לא יגיעו לישיבה וקולם יישמע ע"י הנציג שייבחר בסיעה שלהם כשגם מחליפיהם צפויים לתמוך בדחייה.

את תגובת של שלמה סופר, איצ'ה מנחם, אריה זייף, שלמה שטרן ושלושת נציגי הציבור פוגטש וכספית לא ניתן היה להשיג. בכל אופן, גם אם כל אלו יצביעו נגד ויצטרפו לגברי לוי, אלון וסולימאן, עדיין יהיה רוב בהנהלה להעברת ההחלטה.
 
 
ממלא מקום יו"ר ההתאחדות, שטרן חלובה, אמר לאתר ספורט 5: "המחזור יידחה כי מדובר בחוסר ספורטיביות, בלי שום קשר ללחץ כזה או אחר אלא בסך הכל בגלל רצון טוב של ההתאחדות למנוע חוסר ספורטיביות".

בעיה נוספת שהתעוררה היא בנושא הטוטו. טפסים רבים כבר נשלחו ועשרות אנשים הודיעו כי יגישו תביעה ייצוגית נגד מועצת ההימורים, במידה שמחזור ליגת העל לא יתקיים בשבת. דובר הטוטו, ברוך דגון, אמר לאתר ספורט 5: "זה נכון, זכותם לתבוע. תפנה את השאלה להתאחדות לכדורגל". יו"ר מועצת ההימורים, גדעון בריקמן, הוסיף: "בגלל העניין הזה שוחחתי עם אבי לוזון וביקשתי מכתב שיאשר לי שההתאחדות תהיה אחראית לנזקים עתידיים".

חלובה הרגיע ואמר בנושא: "אין כאן בעיה, התקנון של מועצת ההימורים קובע חד משמעית שאם מחזור נדחה, רשאי מהמר הטוטו לקבל את כספו בחזרה ואין לו עילה לתביעה ייצוגית".

כאן לא מסתיימת הבעייתיות סביב הדחייה האפשרית. אם יוחלט על דחייה, הליגה תסתיים שבוע מאוחר יותר מהמתוכנן – ב-31 במאי במקום ב-24 – כלומר קיצור חופשת הקיץ של השחקנים, בעיקר של אלו שיחלו את העונה מוקדם יותר בשלב המוקדמות של גביע אופ"א, בו ישתתפו בעונה הבאה כל הקבוצות הישראליות במפעל.

אגב, בנבחרת הנוער כועסים גם הם, מאחר ושחקני הסגל, עומר דמארי, דור מלול ולירוי צעירי, נדרשו שלא לצאת לאליפות אירופה השבוע בגלל המחויבות שלהם לקבוצות, ולבסוף הם עשויים כלל לא לשחק בליגה.
 
 

בתחתית דרשו: החלטה סופית עוד לפני המחזור

שחר. סולידריות אצילית? (ספורט 5)
 שחר. סולידריות אצילית? (ספורט 5)   
הצעד של לוזון מגיע לאחר שהבוקר קבע נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות, השופט בדימוס יהושע גלברד, כי הערעורים בפרשת פריצת האוהדים לטדי במשחק מול הרצליה, של בית"ר ירושלים ושל ההתאחדות, ייערכו רק ביום שלישי הקרוב. מההתאחדות נמסר שהדיון נקבע למועד זה בעקבות חומרת המקרה, ההשלכות הרבות שלו והחומר הרב שהוגש בפני בית הדין, שייתכנס בהרכב של חמישה דיינים לדון בנושא.

בעקבות כך, נוצר זעם אצל נציגי קבוצות התחתית, שביקשו שהדיון יתקיים עוד לפני המחזור הקרוב. עו"ד אפרים ברק הגיש בקשה בשם חמש קבוצות התחתית, פרט להפועל ת"א, לדחות את המחזור. ג'קי בן זקן, הבעלים של מ.ס אשדוד, אמר: "לא יכול להיות שיש 12 דיינים בבית הדין ויותר מחמישה מהם בארץ ואומרים שאי אפשר לקיים את הדיון. הדיינים מכירים את החומר ושוחים בו. לא יכול להיות שנשחק מול בית"ר בלי שיידעו את תוצאות הערעור, זה אמור להיות משחק מול קבוצה אלופה ובמקום זה נקבל קבוצה שתבוא להילחם על האליפות. אני הייתי בעד להקפיא את הליגה, אבל שאר יפי הנפש התנגדו". גורם בהפועל ת"א לא אהב את דבריו של הבעלים של אשדוד ואמר לאתר ספורט 5: "ג'קי בן זקן שוב מעד בלשונו".

יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה, השמיע לראשונה את עמדתו כשאמר לאתר ספורט 5: "אני לא מתנגד למהלך דחיית הליגה בשבוע. מה שההתאחדות ואבי לוזון יחליטו יהיה מקובל עלי. אני מודע לכך שעם הטלוויזיה לא תהיה בעיה, אך הבעיה העיקרית היא מול הטוטו. מה שהרוב יחליט אני אלך איתו. אין לי שום התנגדות, כל עוד זה יהיה ברוב קולות". בהתאחדות הבינו שגם בקרב קבוצות הצמרת קיימת תמימות דעים על הצורך לדחות את המחזור. אבי לוזון ניהל התייעצות עם מספר גורמים ובעקבות כך זימן את הישיבה הדחופה.

ההתאחדות לכדורגל נשמעה אחרת לגמרי בהודעה הרשמית שפורסמה מוקדם יותר: "ההתאחדות לכדורגל מודיעה כי כל משחקי ליגת העל, מהמחזור הקרוב ועד סיום העונה, ייתקיימו כסדרן וכפי המתוכנן. אנו בטוחים כי כל המשחקים יתקיימו בהגינות ובספורטיביות מלאה. ברור לכל בר דעת כי למועד הדיון בבית הדין העליון אין כל השפעה על תוצאותיו וכי כל החלטה שתתקבל ע"י המוסדות השיפוטיים תכובד במלואה ע"י ההתאחדות לכדורגל".

אמנם בינתיים זכתה מכבי הרצליה בניצחון טכני על בית"ר ירושלים, אבל אם בערעור לבית הדין העליון של ההתאחדות יוחלט לשנות את ההחלטה ולקיים משחק חוזר, יש כבר תאריך שנקבע ע"י ההתאחדות. יום שלישי, ה-21 במאי, הוא התאריך היחיד שפנוי עד סיום העונה, מאחר וקודם לכן יש באמצע השבוע את יום הזיכרון, יום השואה וגמר גביע המדינה.

* בהכנת הידיעה השתתפו: מוטי פשכצקי, תומר לוי ושירלי בר דיין.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by