בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
6 משחקים ללא קהל ומינוס 2 נקודות בעונה הבאה 

6 משחקים ללא קהל ומינוס 2 נקודות בעונה הבאה

 
 
שירלי בר דיין, אתר ספורט 5

זוהי דרישתו של תובע ההתאחדות בנוגע לעונש הצפוי לבית"ר ירושלים בשל פיצוץ המשחק בטדי. בנוסף, דרש משחק חוזר מול הרצליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק חוזר ללא קהל, 6 משחקים ללא קהל והפחתת 2 נקודות בפתיחת העונה הבאה, זאת הדרישה לעונש אותה העלה היום (חמישי) תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא, בדיון בעקבות התפרעות אוהדי בית"ר ירושלים שגרמו לפיצוץ המשחק מול מכבי הרצליה.
 
רוצה לשנות את התקנון. שיימן עם קורנפיין בדיון (ספורט 5)
 רוצה לשנות את התקנון. שיימן עם קורנפיין בדיון (ספורט 5)   
הדרישה ל-6 משחקים ללא קהל היא למעשה דרישה להפעיל עונש על תנאי העומד נגד בית"ר מהעונה שעברה. הקבוצה טענה להגנתה שאין אפשרות ליישם את העונש על תנאי, מכיוון שנקבע שהוא יופעל רק אם יהיו נפגעים על הדשא וזה לא המקרה.

תובע ההתאחדות הסביר את דרישתו לוותר על בקשה לניצחון טכני להרצליה במצב העדין בו נמצאות הקבוצות בתחתית ליגת העל, הדיינים הסבירו לאבן עזרא שבבקשתו הוא משפיע תקדימית על התקנון.

אריאל שיימן, שרצה דרישה לניצחון טכני להרצליה, הגיב לדרישה המקלה של ההתאחדות ואמר לאבן עזרא: "אתה מבקש משחק חוזר כי מכבי והפועל ת"א מעורבות במאבק ההישרדות. משחק חוזר גם יעמיס עלינו". לאחר מכן אמר לתקשורת: "הדיין הפתיע אותי בבקשה, שבעצם מנוגדת לטענות שלו. אני רוצה ניצחון טכני, אני אערער". יו"ר בית"ר ירושלים, אלי ארזי, הבהיר: "נערער בכל עונש פרט למשחק חוזר".

מהלך הדיון:

בית"ר מיוצגת ע"י עו"ד הקבוצה והמנכ"ל איציק קורנפיין, מכבי הרצליה מיוצגת ע"י היו"ר אריאל שיימן. בית"ר הודתה בבית הדין בהתפרצות האוהדים. שיימן ניסה להסביר שהמשחק הופסק לפני ששחקניו ירדו מהמגרש, הדיינים השיבו שהם מספיק אינטיליגנטים כדי להבין לבד. תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא, טען שהאוהדים לא רק פרצו לדשא אלא גם התפרעו וניסו להפשיט את השחקנים.

אחרי שבית"ר טענה שאפשר היה לחדש את המשחק התפנו הדיינים לצפות באירועים מטדי. בזמן הצפייה אמר התובע לדיינים: "כשרואים את זה, אני צריך גם לדבר?". בבית"ר ציינו שחלק גדול מהקהל נשאר ביציעים ואף שרק בוז למתפרעים.

שיימן והרצליה ציינו בפני בית הדין שעוד לפני המשחק המשטרה הזהירה אותם שצפויה פריצה של אוהדי בית"ר לדשא, הראתה להם את דרכי המילוט ותדרכה אותם לנוס מהמגרש אם וכאשר זה אכן יקרה.

קורנפיין טען ששופט המשחק, אלון יפת, רצה לחדש את המשחק לאחר 17 דקות, אבל במכבי הרצליה סירבו וכשהקהל ראה שהשופט שוב יורד מהדשא הוא פרץ בחזרה למגרש. בית הדין ביקש לאמת את הדברים והעלה את יפת על קו הטלפון.

יפת אכן הועלה על קו הטלפון ושלל את טענת בית"ר ירושלים. השופט הכחיש את העובדה שבשלב מסוים כבר הודיע על חידוש המשחק, והבהיר שהיה מוכן לחדש את המשחק רק אם כל הקהל יפונה ליציע. השופט הודה שאנשי הרצליה אכן טענו שהם לא מוכנים לחזור, אבל זה לא עניין אותו מכיוון שממילא היו אוהדים במגרש.


אחרי ששמעו את דרישת ההתאחדות הגיבו בבית"ר: "העליהום על הקבוצה משפיע על בית הדין האוהדים שלנו התנהגו בצורהמופתית באופן יחסי העונה. אי אפשר למחוק עבודה שעשינו במשך שנה. זאת ההתפרצות הכי מינורית בשנים האחרונות. הקהל עשה דווקא מכיוון שבניגוד להסכמים עם המשטרה לפני המשחק, אסרו בפועל את הירידה לדשא בסיום".

שיימן הצהיר: "בעונה הבאה יהיה סעיף בתקנון שיקבע שקבוצה שאוהדיה יפרצו לדשא תאבד את האליפות".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by