בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
קלינטון: על בוש להחרים את טקס פתיחת האולימפיאדה 

קלינטון: על בוש להחרים את טקס פתיחת האולימפיאדה

 
 
AP

המתמודדת על ראשות הדמוקרטים ועל נשיאות ארה"ב קראה לבוש להחרים את טקס פתיחת האולימפיאדה. לדבריה, האירועים בטיבט והקשרים הסינים עם סודאן, "מהווים הזדמנות להפגין מנהיגות נשיאותית". בצהרים נאלצו שוטרים בפריז לכבות את הלפיד האולימפי בשל הפגנות אלימות שקיבלו את המשלחת שנשאה אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסנטורית הילארי קלינטון, המתמודדת על ראשות המפלגה הדמוקרטית ועל נשיאות ארה"ב, קראה הערב (שני) לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, להחרים את טקס הפתיחה של האולימפיאדה בבייג'ינג. לדבריה, מהלך שכזה יבטא את חוסר שביעות רצונה של ארה"ב מהאירועים בטיבט ויעלה לסדר היום את הקשרים שמנהלת סין עם סודאן.
 
קלינטון: בוש צריך להחרים את הטקס (רויטרס)
 קלינטון: בוש צריך להחרים את הטקס (רויטרס)   
"המהומות האלימות בטיבט וכישלון הממשלה הסינית להפעיל את השפעתה על סודאן כדי להפסיק את רצח העם בדרפור, מהווים הזדמנות להפגין מנהיגות נשיאותית", אמרה קלינטון. לדבריה, ממשל בוש "טועה בכך שהוא ממעיט בנושא זכויות האדם במדיניות כלפי סין".

קלינטון אמרה כי היא סבורה שעל בוש להימנע מהשתתפות בטקס, "אלא אם כדי הממשלה הסינית תנקוט בשינויים משמעותיים". יריבה למרוץ, הסנטור ברק אובאמה, אמר לאחרונה כי טרם החליט אם על ארה"ב להשתתף בטקס הפתיחה או להחרים אותו.

מוקדם יותר נאלצו רשויות הביטחון של פריז נאלצו לכבות את הלפיד האולימפי, בעקבות הפגנות סוערות שליוו את מסעו ברחבי העיר. לאחר שהתעוררו מהומות סביב המשלחת האולימפית שהובילה את הלפיד, הורתה המשטרה על כיבויו והרחקתו מהמקום.

מחאה ליוותה את ביקורו של הלפיד האולימפי גם בלונדון, לאחר שעשרות מפגינים ניסו לשבש את מסעו ברחובות העיר. בשבת השתתפו למעלה מ-200 בני אדם בהפגנה בסן פרנסיסקו, לקראת הגעתו הצפויה של הלפיד ביום רביעי.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by