בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
"יש פה חבורה של אימפוטנטים" 

"יש פה חבורה של אימפוטנטים"

 
 
תומר לוי, אתר ספורט 5

מה קורה בחיפה? הזרים בינוניים ואדישים, משומר ורפאלוב מאכזבים, חרזי לא יכול להסתכל לחבריו בעיניים ושחר קונס את השחקנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסיום ההפסד 1:0 לבני יהודה שאל יעקב שחר את הסובבים אותו מה התוצאה במשחק של בני סכנין. כשהתבשר שהמאמן הבא שלו מוליך 0:4 באורווה, אמר נשיא מכבי חיפה לסובבים אותו: "אל תדאגו, בשבוע הבא מכבי פ"ת מגיעה לקרית אליעזר ואנחנו לא נקפח אותם וגם להם ניתן את הנקודות". הציניות בדבריו של שחר הייתה מהולה בכאב גדול על הצורה בה נראית הקבוצה שלו ברוב משחקי בסיבוב השלישי.
 
"לקנוס כל שחקן פה ב-10,000 שקל". שחר (אתר ספורט 5)
 "לקנוס כל שחקן פה ב-10,000 שקל". שחר (אתר ספורט 5)   
אלו לא רק ההפסדים לבני יהודה וסכנין בשני המחזורים האחרונים, כבר תקופה ארוכה שמכבי חיפה נראית כמו קבוצה כבויה, אפאטית, שלא נלחמת ובקושי מגיעה למצבי הבקעה. רוני לוי בוודאי אינו נקי מאשמה. אלא שמאחר והמאמן הודיע לפני כחודש שהוא אינו ממשיך בקבוצה, קשה להבין היכן נמצאת האחריות של השחקנים, שחייבים להוכיח למאמן הבא שלהם וגם לבוס כי הם ראויים להישאר במכבי חיפה.

בעונה שעברה, במחצית המשחק מול הכח עמידר ר"ג בקרית אליעזר, כשחיפה הייתה בפיגור 2:0 במחצית, נכנס אלון חרזי לחדר ההלבשה, הפך שולחן ואמר לחבריו 'אתם בושה וחרפה'. אתמול חרזי העדיף להיכנס קודם כל לחדר הטיפולים. "אני לא יכול להסתכל לשחקנים האלה בעיניים", אמר השחקן הוותיק, רגע לפני שרוני לוי החליט להכניס אותו כמחליף. גם חרזי יודע שזה לא אפקטיבי להעיף שולחן במצב הנוכחי, עם שחקנים שלא יוצאים מהאדישות גם לנוכח הצעקות של רוני לוי.

כנראה שבאמת כלו כל הקיצים אם שחר החליט, לראשונה מזה 15 שנים כנשיא, לקנוס את השחקנים שלו. שחר, כך מתברר, רצה להפעיל את הקנס כבר אחרי ההפסד 1:0 בסכנין, אבל אז הצליחו מקורביו להניע אותו מהמהלך. אתמול בסיום ההפסד נכנס שחר למועדון ומלמל: "צריך לקנוס כל שחקן פה ב-10,000 שקל". יותר מאוחר הבין הבוס כי לא ניתן להטיל קנס כזה על כולם, כאשר ישנם שחקנים צעירים שעבורם מדובר בשכר של עונה שלמה. הפתרון היצירתי המסתמן: קנס בגובה כ-10 אחוז ממשכורתו החודשית של כל שחקן.
 

חרזי וקטן מנסים

 
אפשר לספור על כף יד אחת את מספר השחקנים שנתנו את הכל במשחק מול בני יהודה. בראש ובראשונה נמצא בירם כיאל, ילד עם המון חוצפה חיובית ונחישות אבל לא כוכב שיכול לקחת על עצמו את הקבוצה בלי עזרה מחבריו. שחקנים נוספים שניתן היה לציין לטובה הם דקל קינן, ניר דוידוביץ' ואפילו יניב קטן, שאמנם יודע הרבה עליות וירידות מבחינת הכושר האישי, אבל תמיד רץ ומנסה. אנשים ושחקנים בקבוצה סיפרו כי אתמול קטן היה האחרון לצאת מחדר ההלבשה ועזב את האצטדיון עם דמעות בעיניים. למרות תמיכה שקיבל מכמה עשרות אוהדים בחוץ, פניו של קטן היו נפולות מאוד. אחד השחקנים אמר: "נמצאת פה פשוט חבורה של אימפוטנטים. זה כמו לדבר לקיר, חרזי וקטן מנסים לדבר איתם, אבל שום דבר לא עוזר. יש שחקנים שפשוט לא ראויים ללבוש את החולצה של מכבי חיפה".
 
 
שום דבר לא עוזר. קטן (רוני שיצר)
 שום דבר לא עוזר. קטן (רוני שיצר)   
המשפט האחרון תקף בעיקר לגבי דייגו קרוסה, שסיים למעשה את דרכו בקבוצה מבחינה מקצועית ועשוי עד סוף השבוע להיות על הטיסה בחזרה לארגנטינה. מול בני יהודה ספג קרוסה מכה באגודל וביקש להתחלף וללכת לצילום בביה"ח רמב"מ. הצוות המקצועי היה בהלם מהתנהגותו וסבר כי מדובר בהצגה של שחקן שרוצה הביתה. בכל מקרה, גם אם קרוסה יישאר בינתיים בישראל, הוא לא צפוי לשחק עד סוף העונה.

שחקן נוסף שלא ברור מה עובר עליו הוא אייל משומר. לפני שנתיים שילם שחר להפועל כפ"ס 600 אלף דולר עבור המגן הימני המוכשר והיום ספק אם יוכל למכור אותו ב-50 אלף דולר. משומר נמצא בירידה דרסטית ושחקן בקבוצה אמר עליו: "עושה רושם שהוא לא רוצה להיות פה, שלא בא לו לשחק. יכול להיות שמכבי חיפה גדולה עליו, המשחק האחרון שלו נגד בני יהודה כבר היה פשוט מביך".

הדוגמא השלישית ואולי המצערת ביותר לעונה האומללה של הירוקים היא יכולתו של ליאור רפאלוב. בתחילת העונה הוחתם שחקן הבית המבטיח על חוזה חדש ל-5 שנים. במועדון מספרים שהסכום אותו ירוויח בכל עונה ייקבע על פי האיכויות וההתקדמות שלו במגרש. כנראה שבחיפה לא פראיירים, כי המניות של הקשר נמצאות בירידה מתמדת. אפשר להבין שחקן שלא נמצא בכושר טוב, אבל אי אפשר לקבל אחד שלא רץ על המגרש. "רפאלוב הוא תעלומה", אומר אחד השחקנים הוותיקים בקבוצה. "מה שיש לו ברגליים אין להרבה שחקנים, אבל במקום להתקדם הוא כל הזמן הולך אחורה. זה לא שהוא לא קיבל הזדמנויות, זה לא שהוא לא שיחק, זה נראה כאילו שלא אכפת לו וזה חבל מאוד". הבעיה של רפאלוב איננה קשורה רק ביחסיו הבעייתיים עם רוני לוי. גם עם גיא לוי, מאמן הנבחרת הצעירה, הקשר לא ממש הסתדר ומצא את עצמו לאחרונה מחוץ לסגל. הצד האופטימי מבחינתו של רפאלוב: שני ה'לוים' הלא כל כך אהובים עליו עוזבים, ולפחות בקבוצה הוא יקבל לוי שמחזיק ממנו מאוד. אבל אם השחקן לא ייקח את עצמו בידיים, גם הקרדיט מאלישע לא יאריך ימים.
 
שחר יעשה בדק בית בסוף העונה ולא מן הנמנע שגם שחקנים עם חוזים לא ימשיכו. נכון לעכשיו, אף אחד מהזרים לא בטוח. רנה לימה סיים את דרכו, קרוסה יעזוב כאמור וגם עתידו של רנאטו לוטה בערפל. הקשר מספר לאחרונה לכל מי שמוכן לשמוע כי הוא רוצה להתקדם לקבוצה באירופה, וכך גם כנראה הובטח לו כשהוחתם ל-5 שנים. אלא שכרגע אין ממש הצעות, גם לאור יכולתו הלא טובה לאחרונה ונראה כי אם יקבל הצעה לשוב לברזיל זה יספיק לו כדי לארוז את חפציו. "מדובר בשחקן גדול, אבל גם אין ספק שהוא לא רוצה להיות פה", העיד חבר לקבוצה. "אני לא יודע מה הבטיחו לו, אבל לפעמים נראה שהוא בבלק אאוט. את החולצות שלו אחרי המשחק כבר מזמן לא צריך לשלוח למכבסה. זה המצב היום במכבי חיפה, זרים בינוניים שלא אכפת להם מכלום".
 
אפילו פיטר מסיללה, שנראה היה כמו באנקר, מגלה יכולת חלשה מאוד בחודש האחרון ומתגלה כי משחק ההגנה אינו הצד החזק שלו. הדרום אפריקאי היה אשם בלא מעט שערים מכריעים שספגה חיפה בחודש האחרון. בן ארצו, 'טרור' פאנטני שסומן כרכישה מבטיחה, לא עומד בציפיות ומול בני יהודה הציג יכולת מבישה. מיליון דולר עלה פאנטני שהוחתם עם רכישתו ל-3 שנים, אבל גם עתידו יישקל. אם לא יימצא קונה בסכום מתאים, ייתכן כי פאנטני יושאל לקבוצה אחרת.

בחזרה להווה, היום החלה מכבי חיפה להתאמן ב-9 בבוקר באימון שהיה הכל פרט לאימון השחרור הסטנדרטי של אחרי משחק. בהמשך היום תערוך הקבוצה אימון נוסף והמעבר לשני אימונים ביום יהיה הנוהל בימים הקרובים. מחר יתייצבו השחקנים בכפר גלים כבר ב-8 בבוקר. "90 אחוז מהאנשים קמים ב-6 בבוקר לעבודה בשביל גרושים, אז הגיע הזמן שהשחקנים הללו שמרוויחים הרבה כסף, לפחות יקומו מוקדם ויעשו את מה שהם לא עושים במגרש", הסביר אחד מאנשי ההנהלה את הסנקציה החדשה. בימים הקרובים שחר יחליט על גובה הקנס המדויק לשחקניו. למרות דבריו של הנשיא, לא כדאי למכבי פ"ת לבנות על מתנות וגם בלי להיות גאון כדורגל ברור שבשבת תופיע קבוצה אחרת, לפחות מבחינת הרצון לנצח. בעונה הבאה, זו כבר תהיה מהפכה של ממש.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by