בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
 
ראש בראש - מכבי ת"א מול ארמאני מילאנו 

ראש בראש - מכבי ת"א מול ארמאני מילאנו

 
 
ערן סלע, ONE

ערן סלע מנתח את המפגש הצפוי בין הצהובים של קטש למילאנזים וקובע: הזדמנות מצוינת למכבי להשיג ניצחון חוץ ראשון העונה ביורוליג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל השאיפות, ההכנות והתרגולים של מכבי ת"א בימים האלה צריכים להיות מכוונים למטרה אחת: ניצחון חוץ ראשון העונה ביורוליג נגד ארמאני ג'ינס מילאנו באיטליה.
 
יחגגו גם באיטליה? (צילום: ONE)
 יחגגו גם באיטליה? (צילום: ONE)   
אמנם עד לפני 20 שנים בערך היה כמעט בלתי אפשרי לקבוצות ישראליות לנצח באיטליה, אבל הזמנים השתנו ואם שחקנים ששיחקו בישראל כמו מרקוס האטן, תמאר סליי והקטור רומרו ואחרים מוחתמים בקבוצות איטלקיות ומככבים בליגה האיטלקית, זה אומר הרבה על הרמה של הליגה שם.

מעבר לזה, נכון להיום מילאנו היא קבוצת תחתית שמדורגת במקום ה-14 מתוך 18. על פניו, זו הזדמנות מצוינת למכבי ת"א להשיג את הניצחון הראשון שלה מול קבוצה שסובלת מפציעות ומשחקת בהרכב חסר ומצומצם.

זה בדיוק מה שצריך להטריד את מכבי ת"א הפעם. ליריבה יש אמנם סגל קצר, אבל היא מצליחה להפיק ממנו מקסימום יכולת, כי לרוטציות קצרות יש לפעמים יתרונות: כל שחקן יודע מה מקומו, שחקנים לא חוששים לרדת לספסל אחרי כל טעות, מידת האחריות על כל שחקן גדולה יותר ותחושת האנדרדוג מסייעת להצלחה לא פעם.

הקבוצה האיטלקית חיה תוך כדי תנועה מתחילת העונה. היא כבר הספיקה להחליף מאמנים, לשחרר שני שחקנים, להחתים שלושה חדשים, לספוג פציעות לשחקנים מרכזיים כמו דנילו גלינארי, צ'יין גאדסון ומאסימו בולרי.

בקיצור, שום דבר לא הולך להם כמו שצריך מלבד השבוע האחרון, שהביא בשורה חדשה למועדון הזה: בפעם הראשונה מתחילת העונה הושגו שני ניצחונות בזה אחר זה, אחד ביורוליג ואחד בליגה האיטלקית. שניהם במשחקי חוץ.

עכשיו מילאנו חוזרת הביתה ותנסה לתרגם את המוראל המשופר לניצחון ראשון ביורוליג מול הקהל הביתי. והנה השחקנים המרכזיים שצריך לשים אליהם לב.
 
 

מאבק התשה במלווין בוקר

מכבי ת"א, על שלל הגארדים שלה, המצליחים יותר כרגע והמצליחים פחות, מקבלת הזדמנות לחסל רכז בן 35 שהגיע לפני כשבועיים לאחר השחרור של ריס גיינס לטרוויזו, וכמעט שלא יורד מהמגרש. בוקר כבר שיחק בעבר במילאנו ותהליך ההתחברות שלו למקום ולמועדון קצרים, כמו שמלמד הרקורד שלו: שני ניצחונות מתוך ארבעה משחקים בשתי המסגרות. ואל תזלזלו בחמישים אחוז הצלחה, אצל מילאנו של העונה זה הרבה.
 
דרק שארפ. יוציא לבוקר את החמצן מהריאות
 דרק שארפ. יוציא לבוקר את החמצן מהריאות    
בוקר שיחק בעונות האחרונות בחימקי מהליגה הרוסית. היה ונשאר רכז חכם, חזק פיזית, רואה משחק מצוין ונהנה מקליעה מצוינת מבחוץ. הוא כבר קלע פעם סל ניצחון נגד מכבי ת"א כששיחק באולקר בתקופת פיני גרשון. יש למכבי כל הכלים כדי לחתוך לו את הממוצעים ולהקשות לו על החיים. ביינום, קאמינגס, שארפ, גארסיה. כל אחד מהם אמור לגרום לבוקר להרגיש איך החמצן הולך ונגמר לו ככל שהמשחק מתקרב לסיומו.

העובדה שהסגל התרוקן משוטינג גארדים שמוציאים לפועל בגלל פציעות, הביאה את ווקצ'ביץ' למשחק הטוב ביותר שלו בעונה עד עכשיו, כשקלע 21 נקודות נגד אריס סלוניקי בשבוע שעבר. ווקצ'ביץ' הוא שחקן בעל רקורד עשיר מאוד באירופה והופיע בין השאר באולימפיאקוס, סיינה וריאל מדריד. הוא לא השתנה: קלעי בחסד, חסר מצפון, לוקח גם מה שלא צריך לקחת ואם הוא חם קשה לעצור אותו, על אף שהוא כבר בן 32 והרגליים בטח לא נעשו צעירות יותר.

השחקנים שישמרו עליו צריכים לזכור מה שווקצ'ביץ' יודע: אין לו תחליף בקאדר הנוכחי של מילאנו, והוא ייקח זריקות בלי לחשוש גם אם יחטיא אחת או שתיים. אחוזי הקליעה שלו משלוש בצניחה העונה, אבל אל תסמכו על זה. גם הלפרין וגם קאמינגס מותאמים לשמור עליו, לפחות ברמה העקרונית.
 

דנילו גלינארי מול הפורוורדים

אם טל בורשטיין היה משחק, הוא יכול היה לקבל את המשימה לנסות ולעצור את גלינארי בן ה-19 שמשחק יותר מ-30 דקות למשחק. פציעה שיבשה את המסלול התקין של העונה מבחינתו, אבל הוא חזר והשתלב מחדש במערך המגמגם של מילאנו ונחשב לשחקן מרכזי כאילו מאחוריו עשר שנות ניסיון.
 
בלות'נטאל. יכול לשמור על גלינארי, אם הוא יהיה בעניין
 בלות'נטאל. יכול לשמור על גלינארי, אם הוא יהיה בעניין    
הוא גארד/פורוורד גבוה, שיכול לעשות צרות למכבי ת"א מכל טווח. מעניין יהיה לראות אותו עובד מול שחקנים גבוהים יחסית כמו עמרי כספי או ליאור אליהו, ואת השוני במשחק שלו אם מוצמד אליו עלוקה כמו אלכס גארסיה, נניח, שנמוך ממנו כמעט בראש שלם.

מי שמכיר אותו טוב הוא דייויד בלות'נטל ששיחק בליגה האיטלקית, ואם ייצא לו לשמור עליו במסגרת ההגנה האישית זו הזדמנות טובה לחזור לעניינים דרך ההגנה ולאו דווקא דרך ההתקפה, ולהראות לעודד קטש שהוא מסוגל לבלוט משני צידי המגרש. כל זה בהנחה שהוא בעניין.
 

אנסו ססאיי וטראוויס ווטסון נגד הגבוהים

התכונות שלהם משלימות אחד את השני ויוצרות קו קדמי יעיל בדרך כלל. אם כי, ואת זה צריך לזכור, אין להם כרגע מחליף ברמתם במידה שאחד מהם נקלע לבעיית עבירות. הגבוה השלישי בקבוצה הוא קייסי שואו, מתאזרח גבוה שנמצא מעבר לשיאו, כמעט שאינו מעורב בהתקפה ואפקטיבי בעיקר בריבאונד.
 
ססאיי הגיע מנאפולי ושיחק איתה בעונה שעברה ביורוליג. בעבר הוא הוזכר כמועמד לחזק את הפועל ירושלים. הוא פורוורד מגוון שמשחק קרוב ורחוק מהסל וזריקה לשלוש היא חלק בלתי נפרד מהמשחק שלו ולמעשה אפילו שווה, פחות או יותר, למשקל שהוא מניח על זריקות משתי נקודות.

ווטסון, ששיחק בבולוניה וכבר התמודד בעבר נגד מכבי ת"א, הפוך ממנו. הוא שחקן פנים נמוך אבל חזק מאוד וריבאונדר יוצא מהכלל. הוא היחיד שמחזיק בממוצעים של דאבל-דאבל במילאנו, עם 10.8 נקודות ו-10.4 ריבאונדים. כרגע הוא השחקן היעיל ביותר של מילאנו. כמו אצל הרבה שחקנים פנים מהסוג שלו, היד לא משהו מקו העונשין ומומלץ לשלוח אותו לשם לקנות את הנקודות שלו מאשר לאפשר לו זריקות נוחות בצבע.

ניקולה וויצ'יץ' פצוע ואם גם מרקוס פייזר לא ישחק, או יהיה מוגבל בגלל הפציעה, היתרון של מכבי ת"א בשחקני הפנים לא גדול, אם בכלל קיים. ליאור אליהו, טרנס מוריס ואסטבן באטיסטה יכולים להיות יותר טובים מהשלושה של מילאנו, אבל לא בהכרח. מבין השלושה, לתנועות הארוכות, המפתיעות ויוצאות הדופן של אליהו, יכול להיות אפקט ממשי מול היריבים שלו ממילאנו.
 

המאמנים

אטילו קאיה, בן 46, הוא המאמן של מילאנו. הקבוצה הכי מזוהה איתו לאורך קריירת האימון שהחלה לפני 15 שנים היא רומא, אבל יש לו ניסיון גם במילאנו. קאיה אימן במילאנו בין 2002 ל-2004 ורשם בתקופה ההיא 29 ניצחונות מול 28 הפסדים. כזו גם הקריירה שלה כולה שעומדת על כ-50% הצלחה. הוא חזר למילאנו אחרי תקופות לא מוצלחות בנאפולי וברוזטו. לא מגדולי המאמנים האיטלקיים, בקיצור.
 
לספאחיה לקח 4 משחקים להשיג ניצחון חוץ ראשון. ולקטש?
 לספאחיה לקח 4 משחקים להשיג ניצחון חוץ ראשון. ולקטש?   
קטש יסמן וי על מפגש עם עוד מאמן שמעולם לא התחרה בו, פחות או יותר כמו בכל משחק נגד יריבה אירופית ביורוליג. אולי יעניין אותו לדעת, שבעונה הקודמת השיג נבן ספאחיה את ניצחון החוץ הראשון שלו עם מכבי ת"א ביורוליג רק במשחק הרביעי שלו מחוץ להיכל נוקיה.

קטש עבר עד עכשיו שניים, בוילנה ובמלאגה, ושניהם הסתיימו בתבוסות. אם ינצח הפעם, ולו בנקודה, יוכל לעשות משהו שייתן איזושהי תחושה, איזשהו סימן, שהעונה הנוכחית יכולה להיות טובה יותר מהקודמת.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by