בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
הפועל אשקלון צפויה להרכש על ידי העירייה 
 
ספורט 5 |
 
נטע בן אברהם

בכפוף לאישור משרד הפנים. עלות העסקה: 5 מיליון ש"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במשרד הפנים שוקלים לאשר לעיריית אשקלון לרכוש את קבוצת הכדורגל, דבר שעמד בניגוד לנהלים הקודמים. בימים אלה יש ניסיון לשנות את הנהלים לאור מה שמוגדר "בקשות חדשות ומציאות חדשה בענף".

לפני שלוש שנים חכרה העירייה את המועדון מידיו של הבעלים פרוספר אזגי תמורת 2.2 מיליון ש"ח וכעת היא עומדת על סף השלמת רכישת המועדון תמורת כ 5 מיליון שקלים בסה"כ. במהלך 3 השנים הוחזקה הקבוצה ע"י עמותת ותיקי אשקלון - התקשרות שזכתה לביקורת חריפה ממבקר העירייה.

באחרונה החלו בעירייה לקדם את רכישת הקבוצה מידיו של אזגי ומועצת העיר אף אישרה את המהלך. לאחר שההתאחדות לכדורגל אישרה אף היא את העברת זכויות הניהול לעיריית אשקלון - הצעד האחרון שחסר על מנת להשלים את המהלך הוא קבלת אישורו של משרד הפנים שדורשת שינוי של הנהלים הקיימים כיום.

בעבר מנע המשרד מראשי הערים לרכוש קבוצות ספורט בשל עלויות השכר הגבוהות של הכדורגל והיותו עסק הפסדי, "בור ללא תחתית" כפי שכינו אותו בעלים רבים בליגת העל, אך כעת מסתמן שינוי בתפיסת העולם במשרד.

בשנים בהם התנהלה הקבוצה תחת העיריה השקיעה העיר אשקלון כ-7 מיליון שקלים בממוצע בכל שנה מכספי משלמי המיסים העירוניים ובמצב הכלכלי הנוכחי אין היתכנות רבה לצמצום העלויות בשנים הקרובות.

בתקופה הקרובה יידרש משרד הפנים לקבוע באופן סופי האם בכוונתו לאשר לעירייה להשלים את רכישת המועדון כשכמובן אי מתן היתר יפיל באופן סופי את עסקת רכישת המועדון.

תגובת משרד הפנים: "אכן עד לאחרונה נקט המשרד במדיניות שאפשרה לעיריות לרכוש קבוצות מהליגות הנמוכות, בהן הוצאות השכר אינן גבוהות (במושגים עירוניים). לאחרונה, לאור בקשות חדשות ומציאות חדשה בענף, בוחן המשרד מחדש את מדיניותו".
 
בהפועל אשקלון מסרו: "כשתסתיים הבדיקה, והסוגיה תיבחן משפטית על היבטיה השונים, יעדכן משרד הפנים את עיריית אשקלון ואת החברה העירונית לתרבות נוער ספורט ונופש באשקלון, באם הליך הרכישה הנדון אפשרי, ובמידה וכן, מה הצעדים הנדרשים מהצדדים לבצוע העסקה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by