בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
שיאנית ישראל במוט נתפסה עם חומרים אסורים 
 
 ברנשטיין. משיא ישראלי להסתבכות בסמים   
ספורט 5 |
 
שירי אלג'ם

נעמה ברנשטיין הסתבכה. הסוכנות לסימום בספורט דורשת השעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(בווידאו: ברנשטיין קובעת שיא ישראלי בקפיצה במוט)

רק לפני כחודש נעמה ברנשטיין קבעה שיא ישראלי חדש בקפיצה במוט באליפות ישראל באתלטיקה, כשעברה 4.05 מטרים, אך היום ( חמישי) מתברר כי בגופה של האתלטית נמצאו חומרים אסורים.

הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט הודיעה לאתלטית ולאיגוד האתלטיקה כי תוצאות הבדיקה שנעשתה לספורטאית מעידות על הימצאותם של חומרים איסורים בגופה. כעת, לברנשטיין בת ה-23 יש את האפשרות לפתוח את בקבוקון B אם לדעתה נפלה טעות כלשהי, כאשר וויתור על פתיחת הדגימה הנוספת ייחשב הוכחה נוספת של הימצאות חומרים אסורים.

"בנסיבות אלו, יש להשעות זמנית את הספורטאית בכפוף לשימוע ביניים שיערך ככל שתבקש זאת הספורטאית", נכתב במכתב של עורך הדין כרמלי נפתלי, היועץ המשפטי של הסוכנות הלאומית לסימום בספורט.

מאיגוד האתלטיקה נמסר: "לאור קבלת תוצאות הבדיקה של קופצת המוט נעמה ברנשטיין על כך שנמצאו בגופה שרידים של חומרים האסורים בשימוש לפי החוק, איגוד האתלטיקה מודיע בזאת על השעייתה של נעמה מכל פעילות בכפוף לשימוע, כפי שיקבע ע"י המועצה הלאומית למניעת סימום בספורט, ובתיאום עם האתלטית. נעמה ברנשטיין מטופלת כבר שנים רבות בריטלין (השרידים שנמצאו בגופה מצויים בריטלין) אותו היא מקבלת עפ"י מרשם ועפ"י אבחון מקצועי, אשר מעניק לאתלט את הזכות והיכולת להתחרות, לאחר שממלאים טופס בקשה (TUE) וזה מאושר".

"נעמה הציגה לצוות הבדיקה שבדק אותה את הטפסים הרלוונטיים המאמתים את העובדה שמאושר לה להתחרות תחת נטילת הריטלין, אולם אלו לא היו בתוקף כ-3 שבועות (תקופתם הייתה ל-4 שנים, מ-2013)", נכתב בנוסף. "יתרה מזו, נעמה קיבלה אישור מחודש, ב-7.7.2017, שמאשר לה להתחרות, בידיעה שהיא נוטלת ריטלין עפ"י אבחון ועפ"י מרשם מקצועי מאושר. איגוד האתלטיקה בישראל רואה בחומרה רבה כל שימוש בחומרים אסורים, אולם במקרה זה, לאור העובדות שהוצגו, נראה כי מדובר בהליך מנהלתי ובטעות אנוש של הסדרה וחידוש אישור מעט מאוחר משנדרש. בכל מקרה, איגוד האתלטיקה יפעל עפ"י הנחיות המועצה למניעת סימום בספורט לאחר שזו תבצע לאתלטית שימוע".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by