בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
מדהים: בית"ר שבה מ-3:1 ל-3:4 תוך 4 דקות 
 
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט (צילום: ספי מגריזו

בניון, עם שער ובישול, הוביל קאמבק בתוספת הזמן מול ואשאש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בווידאו: אוהדי בית"ר לפני המשחק

וואו, איזו פתיחה לעונת 2017/18. בית"ר ירושלים כבר מצאה את עצמה עמוק בקבר והדחה מהליגה האירופית בסיבוב המוקדמות הראשון הפכה לתסריט ריאלי, אבל הצהובים-שחורים לא ויתרו וביצעו קאמבק גדול. זה נגמר עם שלושה שערים תוך ארבע דקות ו-3:4 דרמטי במיוחד על ואשאש ההונגרית הערב (חמישי) באצטדיון המושבה.

רק לפני שבוע וחצי בית"ר הפסידה 2:1 לאותה ואשאש במשחק ההכנה הראשון שלה לעונה הקרובה, אבל הפעם היה שינוי אחד בולט: היה לה את יוסי בניון. הרכש המסקרן ביותר שנחת בבירה במהלך הקיץ אמנם לא פתח בהרכב ועלה מהספסל רק בדקה ה-57, אבל בכל זאת הוא הספיק להיות חתום על הקאמבק הגדול עם שער ובישול.

רכש אחר של בית"ר - ז'אורז'יניו - כן פתח בהרכב וגם כבש שער בכורה, אבל הצהובים-שחורים הציגו הגנה חדירה וכבדה שמותירה לא מעט סימני שאלה לקראת העונה הקרובה, למרות הניצחון. דן מורי ודוד קלטינס שפתחו במרכז ההגנה, התקשו מול יבגן פאבלוב שהשלים צמד - כולל שער גדול למשקוף ולרשת - ולאחר מכן גם תמאש קולצ'אר האורח ניצל את הריפיון הבית"רי.

אין ספק שעם יכולת הגנתית כזו - בעיקר בכל מה שנוגע לבלמים - בית"ר תתקשה להגיע רחוק, ולא רק באירופה. לשרון מימר יש לא מעט עבודה בכל מה שנוגע לחוליה האחורית והוא צריך לשאול את עצמו האם מקומו של אנטואן קונטה בצד ימין של ההגנה ולא במרכזה. בכל מקרה, הצרפתי - מהשחקנים הבולטים בבית"ר בעונה שעברה, סיים את המשחק עם פציעה.

לפחות הפעם, הצהובים-שחורים הצליחו להתגבר על הבעיות בהגנה ועשו את זה אחרי שמימר הימר על התקפה. מאמן בית"ר הוציא את הקשר הכי הגנתי שלו - קלאודמיר, שלח את בניון לבכורה ובסופו של דבר זה השתלם. בגיל 37, הקשר הוותיק כבש בדקה ה-88 ובישל לעידן ורד (91) לפני שאריק סאבו השלים את המהפך 2 דקות בתוך תוספת הזמן.

המשחק נערך ללא קהל בעקבות עונש שספגו הצהובים-שחורים מאופ"א על קריאות גזעניות. כ-20 אוהדים ניסו להיכנס למגרש, אך נעצרו על ידי האבטחה באצטדיון. בכל מקרה, מאות אוהדים הגיעו לאיזור האצטדיון, עודדו מבחוץ ואפילו דאגו לרחפן עם צעיף של בית"ר. כדי שיראו את קבוצתם משחקת באירופה העונה בארץ, הם יצטרכו שהיא תעבור את ואשאש, אצלה תתארח בעוד שבוע.

המשחק נערך ללא קהל בעקבות עונש שספגו הצהובים-שחורים מאופ"א על קריאות גזעניות. כ-20 אוהדים ניסו להיכנס למגרש, אך נעצרו על ידי האבטחה באצטדיון. בכל מקרה, מאות אוהדים הגיעו לאיזור האצטדיון, מעודדים מבחוץ ואפילו דאגו לרחפן עם צעיף של בית"ר. המשטרה הודיעה כי לא תאפשר כניסה לאוהדים מעבר ל-75 אנשים מצד בית"ר. במשטרת פתח תקווה קיבלו מידע מודיעני לפיו אוהדים יגיעו כדי לנסות להיכנס לאצטדיון, והכבישים המובילים למושבה נסגרו בכדי למנוע את כניסתם.

מהלך המשחק
פאבלוב נכנס לרחבה של בית"ר בדקה החמישית, אבל קונטה היה במקום ומנע מזה להפוך למצב מסוכן. ההזדמנות הראשונה הייתה של ואשאש כשרמילי השתחרר מחוץ לרחבה ובעט חזק, אבל פספס מעט את המסגרת בדקה השמינית. ההונגרים המשיכו בדקות הטובות, רמילי הרים כדור חופשי וסאבו הרחיק לקרן. חן עזרא קיבל הזדמנות לא רעה לכבוש, אך בעט מצד שמאל של הרחבה מחוץ למסגרת בדקה ה-14.

המגמה נמשכה, ורד מסר מצד ימין וסאבו לא דייק ממרכז הרחבה (17). לאחר מכן שכטר השתחרר מחוץ לרחבה, בעט ונבלם לקרן. בסופו של דבר הלחץ נשא פרי ובית"ר עלתה ליתרון כשסאבו השאיר את הכדור להייסטר, שהעביר למרכז, השוער נאגי הדף לא טוב וז'אורז'יניו בעט לרשת מקרוב, 0:1 בדקה ה-19. דקה לאחר מכן, קולצ'אר בחן את קליימן שהדף. ואשאש נחלשה מעט, אף מורי התקשה להשתלט על הכדור, קולצ'אר שלח רגל, בעט חלש וקליימן היה במקום (26). דקה לאחר מכן ורד נכנס לרחבה מצד ימין, ניסה לכבוש מזווית קשה ונאגי הדף.

ואשאש הצליחה להשוות כשהאנגיה הרים מהאגף השמאלי, פאבלוב נגח למרכז השער וקליימן הדף לתוך הרשת, 1:1 בדקה ה-36. הריפיון בהגנת בית"ר כמעט עלה ביוקר, אבל פאבלוב פספס את הכדור במרכז הרחבה. העניין הוא שזה היה רק זמני ופאבלוב היה זה שהשלים את המהפך ושער את זה עם שער אדיר למשקוף ולרשת, 1:2 לוושאש בדקה ה-43.

קלאודמיר כמעט כבש שער נהדר בכדור חופשי בדקה ה-50, אבל מצא רק את המשקוף. 2 דקות חלפו ובית"ר הסתבכה עוד יותר כשקולצ'אר ברח להייסטר והכניע את קליימן, 1:3. בית"ר קיבלה כדור חופשי, סאבו נעצר בחומה ולאחר מספר שניות שכטר פספס הזדמנות אדירה לכבוש שלא הצליח לכבוש מקרוב. בדקה ה-61 ז'אורז'יניו קיבל את הכדור אחרי מבצע אישי של עזרא, בעט ונבלם בהגנת ואשאש.

בית"ר הגבירה את הלחץ והייסטר טיווח את השער מחוץ לרחבה, נאגי היה במקום והדף לקרן. קונטה שסימן על פציעה הוחלף על ידי טל כחילה ודוד קלטינס הוסט לצד ימין של ההגנה. אדם טיווח את השער מחוץ לרחבה, אך לא מצא את המסגרת בדקה ה-70 והתוצאה לא השתנתה. שכטר פספס הזדמנות לא רעה לכבוש כשבעט תוך כדי סיבוב ברחבה ונבלם לקרן בדקה ה-77. 2 דקות חלפו, סאבו חיפש את המסגרת מחוץ לרחבה ונבלם.

ואשאש כמעט הגדילה את היתרון כשהקפטן סאגליק בעט חזק מחוץ לרחבה והכדור חלף מעט מעל למשקוף (82). גם אדם היה קרוב לכבוש, אך קליימן עצר אותו ומנע את השער הרביעי של ואשאש. שכטר נכנס לרחבה מצד שמאל אחרי מבצע אישי, אבל לא הצליח לסכן את השער ההונגרי. דקה חלפה וסאגליק כמעט כבש, אך סובב את הכדור מטר ליד הקורה.

בית"ר לא הרימה ידיים וחזרה לעניינים אחרי מבצע אישי נהדר של שכטר ובישול לבניון, שכבש שער בכורה בצהוב-שחור, 3:2 בדקה ה-88. 3 דקות חלפו והקשר הוותיק שלח כדור נהדר לעידן ורד שהשווה, 3:3. נגמר? תחשבו שוב. אריק סאבו השלים את המהפך מתוך הרחבה ובית"ר ניצחה 3:4.

הרכבים
בית"ר ירושלים: בוריס קליימן; אנטואן קונטה (טל כחילה, 69), דן מורי, דוד קלטינס, מרסל הייסטר; קלאודמיר (יוסי בניון, 57), אריק סאבו, ז'אורז'יניו (יעקב בריהון, 72); עידן ורד, חן עזרא ואיתי שכטר.

ואשאש: גרגלי נאגי; פליקס בורמייסטר, מארק קלייז', קירה ריסטבסקי; מאטה וידה, בנדק מורקה, דונאט ז'יבאצ'קי, ז'ילבז'טר האנגיה; תמאש קולצ'אר (מרטין אדם, 67), יבגן פאבלוב (בוטונג קיראלי, 78) ומוחמד רמילי (מאחיר סאגליק, 55).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by